Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pároztatni szeretném 2 éves...

Pároztatni szeretném 2 éves havanese kutyámat. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 17:00
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Tenyésszemlére kellene vinned a kutyusodat, amihez ugye elengedhetetlen a törzskönyv. Szűretni mindenféle örökletes betegségre. Aztán nagyon gondosan kiválasztani a kan kutyust, aki "természetesen" törzskönyves, és Ő is szűrve van a fent említettekre. Még így sem biztos egy tökéletes alom. Meggondoltad a dolgot komolyan? Rengeteg pénzbe, nem kevés fáradtságba kerül a dolog, utána pedíg, ha megvan az alom, a megfelelő, gondos gazdákat is meg kell válogatni. Mindenesetre sok sikert, ha belekezdesz.

Üdv.

2009. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
Nincs törzskönyve, de minek ez a nagy cécó? Nem kiváló kölyköket akarok, csak egyszerű édes kiskutyákat. Amúgy nagyon szép a kutyám, okos és jó az idegrendszere. Nem beteg meg semmi. A szülei sem.
2009. máj. 4. 17:28
 13/60 anonim ***** válasza:
100%

én is így gondolkoztam,csak aztán elmentem menhelyekre,jobban beleástam magamat a témába..

túl sok kutya születik,lehetetlen szinte normális gazdit találni,olyat,aki a kutya éltet végéig gondoskodik róla,jól tartja ápolja,nem elleti agyon nem bántja stb..


az én havanesemnek sem volt törzskönyve ezért az első tüzelése után ivartalanítva lett,ezzel megmentettem egy csomó betegségtől(álvemhesség,gennyes méhgyulladás,emlőrák,méh-vagy petefészekrák) és tovább fog élni 2-3 évvel is..


törzskönyv nélküli kutya hivatalonsan keverék.


az,hogy most nincs semmi baja még nem jelenti azt,hogy nem örökít hibás géneket,ezt sajnos nem is fogod megtudni,mert nincs törzskönyve.így nem szsbad tenyészteni..


miért lenne jó a kutyádnak ,ha kölykei lennének?

nem élevezi a párosodást,az csak ösztön,a kölykök felenevélse iszonyú energia neki,és könnyen bele is hallhat a szülésbe..


és mint már írtam min. 100-150e forinttal számolj a pivóciket illetően..


a kutyáknak nem kell egyzser szülniük6fedezniük életk során,remélem ilyet nem mondott a doki..

2009. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
74%
Tenyésztő vagy? Van a kutyának törzskönyve? ha nem akkor készülj fel hogy a szakértők itt jól lefognak osztani, bár amilyen stílussal rendelkezel, anélkül is kapni fogod az ívet.
2009. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
87%
jogosan teszem hozzá,ugye kedves előző?
2009. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

Nem mondott ilyet, én szeretném fedeztetni. Nem fog belehalni ha egyszer szül, szerinted a tenyésztőket érdekli hogy a kutyáknak kellemetlen a fedeztetés? Nem hinném.. Emberből is csak a totál egészséges szüljön? Kihalna az emberiség.

Amúgy menhelyen nincsenek kistestűek vagy nagyon ritkán, szoktam nézni a neten.

Amúgy nincs mindenkinek 90-100ezer forintja egy havanesere, így rajtuk is akarok segíteni.

2009. máj. 4. 17:42
 17/60 anonim ***** válasza:
100%

a sok szaporító olcsón árulja a köylköket ez nem lehet indok..

akinek meg nincs pénze a minőségi kutyára,mikor fog rákölteni több 10ezret,ha kijön egy rejtett genetikai betegség?


a menhelyek pedigb tele vannak kistestű,fajtatiszta kutyákkal(lhasa apso,bichonok is..)


szerintem ivartalaníttasd a kutyádat

2009. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

Hát tudod van aki nem akar szaporítótól venni a körülmények miatt. Én ugyanannyiért adnám a kölyköket, csak nálam jól él a kutya, mint családtag. Én is olcsón vettem, mégsincs semmi baja, tápot is normálisat kap. Nem tudom, csak az nevelhet normálisan kutyát aki 100ezerért veszi?

Mondom hogy nincsenek tele a menhelyek, mindig nézem, könyörgöm! Tele van nagytestű keverékekkel, a 90%-uk az Amúgy szerinted egy törzskönyves kutyát nem fognak kidobni?

2009. máj. 4. 18:05
 19/60 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszerű, hogy "segíteni akarsz" azokon akik nem akarnak kifizetni egy garantáltan fajtatiszta kutya normál árát de inkább ne tedd. Ha tényleg érdekel a tenyésztés, akkor tanulj, és ha már mindent tudsz betéve a fajtáról akkor állj neki tenyészteni ésszel. Lehet, hogy Te pont nem az a fajta vagy aki orrba-szájba elleti majd a kutyáját, hogy pénzt csináljon a kölykökből, de akik ezt csinálják azok pont az olyanoktól veszik a kutyát mint Te: aki olcsón odaadja nekik. Mellesleg 10 éves menhelyi munkám alatt az oda kerülő kutyák kb 1%-a volt regisztrált, azaz törzskönyves. Ugyanis aki felfogja, hogy a törzskönyv nem egy fali dísz, hanem az a kutya személyi igazolványa, ami biztosítja, hogy valóban fajtatiszta, az már eljutott arra a szintre, hogy nem divatból veszi meg a kutyát, és hajlandó kifizetni érte azt az árat, amit valóban ér. Ez az ember nem fogja a kutyáját kidobni, amint "kimegy a divatból" ellentétben azokkal akik már a vásárlásnál is azt keresik, hogy "mindegy honnan csak occsó legyen". Egyébként javaslom látogass el egy nagyobb menhelyre, majd meglátod mennyi havanese, vagy havanese-szerű kis keverék vár gazdira, akiket szintén olcsón megvettek, majd megunták.
2009. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a tenyésztés, csak egyszer akarok kölyköket. De mi lenne ha a kérdésre válaszolnátok, mert nem tudtok lebeszélni!
2009. máj. 4. 18:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!