Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Porazon vezetve melyik oldalon...

Porazon vezetve melyik oldalon kell mennie a kutyanak, es miert?

Figyelt kérdés
Kolyokkutyamat szeretnem porazhoz szoktatni. Jobbkezes vagyok, ezert termeszetesnek tunt nekem, hogy a kutya a jobb oldalamon jojjon mellettem. Kutyaiskola kepeken viszont ugy latom, hogy a kutyak a gazdi bal oldalan mennek.
2011. okt. 15. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahogy kényelmesebb. A bal oldalon vezetésnek régi hagyománya van, mára már elvesztette a jelentőségét.

Elsőként szolgálati kutyáknál vezették be, olyan gyakorlati céllal, hogy a jobb kéz szabadon legyen, ha kell. (pl. fegyverhasználat)

De szerintem a kutyának is jobb, ha nem csak 1 oldalt szokik meg, hanem mindkét oldalon tud sétálni. Sőt, ha nagyon "önálló" természetű kutyád an, és te sem vagy gyakorlott, szerintem a jobb (erősebb, ügyesebb, határozottabb) kéz eleinte előny is lehet.

2011. okt. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Póráz jobb kézben, magad előtt elvezetve, bal kézzel is fogva, kutya bal láb mellett.
2011. okt. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 kézzel???

LOL ! :)

2011. okt. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bal láb mellett, mert a jobb kezeddel adod az utasításokat... így van a nagy könyvben megírva... aztán, ahogy sikerül. A mi kutyánk a bal oldalunkon megy, de nem a lábunk mellett, hanem húz, mint az állat, úgyhogy a jobb kezemet sem arra használom, hogy mutogassak vele, mivel a kutyánk a fenekén nem hord szemeket, hanem azzal is csimpaszkodom a pórázba.
2011. okt. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Erről az a kép ugrik be, mikor egy kislány két kézzel próbálja meg a apórázon levő kutyut visszafogni, mert az elhúzza:D
2011. okt. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kutya a bal láb mellett halad, jobb kézzel a póráz végét fogod, ballal lentebb rátartasz.
2011. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De csak szokatásnál, ugye?:)
2011. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én mindig jobb oldalon viszem, mert akkor nem Ő van közelebb az úthoz és a forgalomhoz.
2011. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10 éve még mi is úgy tanultuk a kutyasuliban, hogy kutya kizárólag bal oldalt, pórázt mindkét kezeddel fogod. Így gyönyörűen megtanult pórázon közlekedni a 41 egynéhány kilós kaukázusim. Aztán 2 éve jártunk ugyanott, a kiképző már haladt a korral, azt mondta mindegy melyik oldalon visszük. Én egyébként is bal oldalon viszem, nekem kényelmesebb ott, másik oldal nem is esik kézre. :))
2011. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

A válasz megírásának időpontja: ma 08:41


Ha úttesten mész gyalog, ahol nincs járda, amúgy is forgalommal szemben mész, szóval a kutyus belülre kerül akkor.

2011. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!