Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég az, ha a kutyámat csak...

Elég az, ha a kutyámat csak száraz táppal etetem?

Figyelt kérdés
1 éves és nekem ez nem tűnik elégségesnek, főleg, hogy nem is nagyon karja enni. Mindig kap eleget, annyit ehet belőle amennyit akar. Azért nem kap mást, mert allergiája van. Minőségi tápot eszik: Happy Dog vagy Hill\'s bárányos rizses.
2009. ápr. 30. 13:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ok! Köszi!
2009. ápr. 30. 15:56
 12/24 anonim ***** válasza:
Az Orijenben és az Acanaban is nagyon magas a hústartalom, ami egyáltalán NEM JÓ. A 20-30% hústartalmú tápok sokkal egészségesebbek, mint azok, amelyikben ilyen aránytalanul sok hús van. Ennyi erővel miért nem színhúst adunk a kutyáknak? Annak 100% a fehérjetartalma. De a kutya a vadonban sem csak húson élt. Amelyik tápban 40%-nál több a hús, az már nem jó.
2009. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem? Nah, most aztán végképp össze vagyok zavarodva!!!


Azt hiszem jobb lesz ezt az állatorvostól megkérdeznem!:S

2009. ápr. 30. 20:36
 14/24 anonim ***** válasza:
Az utolsó hülyeséget mondott, ne hallgass rá. Szerinted az a jó ha a táp kukoricával és búzával van teletömve? A kutya nem csirke, hanem húsevő. Emellett az Orijenben és Acanában van zöldség, gyümölcs, és gyógynövény és nincs kártékony gabona. Nézz már utána mielőtt hülyeségeket írsz könyörgöm!
2009. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Én sem gondolnám, hogy a sok/több hús ártana...

Pont most szeretnék Acana-ra váltani. Találtam egy jó kis hipoallergén tápot, ami árban is megfelel!

Akkor váltunk, BÁTRAN!!!:D


Köszi!

2009. ápr. 30. 21:49
 16/24 anonim ***** válasza:
A bárányos almás táp tényleg nagyon jó! Nyugodtan etesd azzal a kutyusod:)
2009. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

20:08! Tájékozódj, mielőtt butaságot írsz! A hús nem 100% fehérje (akkor az Acana-Orijen tápok 60-70% fehérjét kellene, hogy tartalmazzanak)! Ezen kívül csak tisztában kellene lenni a biológiával. A tojás 100%-ban emészthető a kutya számára, tiszta fehérje!

Nagyon jó táp az Orijen és Acana, azzal etetek én is, gyönyörűek, egészségesek a kutyáim.

2009. máj. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ nektek is!


Akkor ezt beszerzem neki!:D

2009. máj. 1. 09:53
 19/24 anonim ***** válasza:
13:36-os! Akkor légyszíves részletezd miért. Mik a hüvelyesek élettani hatásai a kutyára, amik károsak lnnének? Várom a válaszod, te szakértő!
2009. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de...


A hüvelyesek nehezen emészthetők, és az állat beleiben jelentős erjedést idézhetnek elő. Ezért a kutya táplálására kevésbé alkalmasak. A hüvelyesek (borsó, bab) ezenkívül például fehérjében gazdag növényi élelmiszerek. Fehérjetartalmúkat azonban a kutya csak kisebb mértékben hasznosítja, mivel más aminosavakat igényel, mint amelyek a növényi fehérjében előfordulnak. Ezért a növényi termékek magas fehérjetartalmúk ellenére sem szolgálhatnak húst helyettesítő alaptáplálékul.

2009. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!