Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég az, ha a kutyámat csak...

Elég az, ha a kutyámat csak száraz táppal etetem?

Figyelt kérdés
1 éves és nekem ez nem tűnik elégségesnek, főleg, hogy nem is nagyon karja enni. Mindig kap eleget, annyit ehet belőle amennyit akar. Azért nem kap mást, mert allergiája van. Minőségi tápot eszik: Happy Dog vagy Hill\'s bárányos rizses.
2009. ápr. 30. 13:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
A tápokkal nem fogja bevinni a vitaminokat.Hiába van ez+az írva a papírra h milyen vitamin van benne..az csak mesterséges "vitamin".
2009. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
15%
Ez igaz! És nem a vitamintabletta a megoldás. Persze visznek be vitamint így is, de nem annyit amennyi a csomagoláson/dobozon van mert a mesterséges vegyületek nehezebben dolgozhatók fel. Főzz neki a táp mellé zöldséget, először egy fajtából egy kicsit, hogy megeszi-e egyáltalán és nem-e allergiás rá. Bár zöldségre nem valószínű. Ajánlom a répát, fehérrépát, almát. Szokták szeretni. Utóbbit főzni se kell. Keverhetsz a táphoz főzeléket, az enyém ma lencséset eszik.
2009. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Lencse??? A kutyának tilos hüvelyeseket adni. Ha ennyire szakértő vagy ezt hogy-hogy nem tudod???


Amúgy igen, elég a táp, a mesterséges vitamin is vitamin!

2009. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Most akkor elég vagy nem?:D


Szoktam adni neki húslevesben főtt zöldséget és rizst, tésztát, ezeket imádja, de nem minden alkalommal tudok neki a levesből zöldséget adni, ha csirke fő benne, akkor nem, arra allergiás!

Vitamint (kalcium, multiv.) Kap hetente több nap is.


Akkor mehet a tészta, rizs, zöldség?

Főzelék-félét én soha nem adok neki, azt hallottam szószokat meg hasonlót nem szabad.

Tejet? Szokott inni, szereti nagyon. Vagy havonta 1-2* szoktam adni tejet, úgy 1,5 dl-t.

2009. ápr. 30. 13:43
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi táppal eteted, tehát elég. Azért is eszik belőle keveset, mert ezeknek a tápanyagtartalma magas, nincs szüksége nagy adagokra. Az nem árt, ha időnként a kutyák számára is fogyasztható maradékból keversz mellé, de pl ilyen lencse, meg hasonló baromságokat felejtsd el. A kutya húsevő, semmi szüksége nincs arra, hogy zöldségekkel etesd. De ha semmit nem kap mellé, akkor se lesz baja.
2009. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Értem!

De a zöldségekre a vitaminok miatt lehet szüksége, nem?

A hús a tápban van, remélem :), a "többit" meg pótolom más kajával...

2009. ápr. 30. 14:28
 7/24 anonim ***** válasza:
Hát a Happy Dogban pl 14% hús van, az kutyafüle. A Hill's-ben 30%, az valamivel jobb (bár tele van kukoricával, amire a kutyának semmi szüksége), de semmi az Acana 60%-ához, vagy az Orijen 70%-os hústartalmához képest.
2009. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Vitamin nem csak a zöldségekben van... A kutya szervezete a húsra van berendezkedve, vitaminszükséglete teljesen más mint az emberé, hiszen mi mindenevők vagyunk. A minőségi tápok tartalmazzák azt a vitamin, és tápanyag adagot, amire egy kutyának szüksége van. Plusz vitamint mi csak akkor adunk nekik, ha pl kicsit megfáznak nagyon hidegben. Ilyenkor is a vitamintablettát preferáljuk, mert azt a zöldséggel ellentétben biztosan megemészti teljesen. Pl a lencse gyakorlatilag ugyanolyan formában jön ki a kutyából, ahogy megette, mert egyszerűen az emésztőrendszere nem alkalmas annak normális megemésztésére.

Hülye hasonlat, de pl nyulat se etetünk csirkemellel:)

2009. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van.

Akkor a Happy Dogot sem kellene megvenni többet?

Néztem másik tápokat. Nekem az Orijen túl drága, sajnálom, megvenném, de ha nem megy, nem megy...

Acana-ból viszont van allergiás táp, bárányos-almás és az ára is megfelelő. Neki egy 7,5 kg-os táp eltart két hónapig, vagy tovább és csak 8700~9000 Ft.


Egyébként a dokink ajánlotta még régebben a Royal Canin Hypoallergenic és a Sensitivity Control-t, de nem tudom, hol szerezhetem be, mert a dikihoz már nem járok. Egyáltalán kapható kereskedelmi forgalomban?

2009. ápr. 30. 15:06
 10/24 anonim ***** válasza:
Keress rá google-ben, néhány webáruházban mintha láttam volna.
2009. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!