Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos pitemet szeretném...

8 hónapos pitemet szeretném lógatni, érdemes most vagy várjak e még vele? Hogyan szoktassam rá h fogja meg és ott lógjon rajta (bicikli gumin mondjuk)?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 08:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
63%
11:49-es vagyok, köszi a választ. De még mindig nem értem. A kutyát - tapasztaltam-idegesíti ez az egész. Miért nem lehet az energiáit futtatással, mozgatással, csibészeléssel, a fajtára tekintettel kialakított agility feladatokkal lekötni lógatás helyett? Én inkább azt tanítanám meg neki, hogy HA TUDJA, engedje el, amit megfogott...
2009. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
81%

Kutyája és gazdija válogatja. Én az enyémmel még meg sem próbáltam a lógatást, mert még csak 9 hónapos, fiatal hozzá, még nem érdekli és nem akarom erőltetni. A futás jó de állandóan azt sem lehet, tönkre mennek a térdei. Iszonyat mozgásigényes fajta és valamit ki kell nekik találni! Az tényleg szomorú, ha olyan kutyával csináltatják aki nem szereti. Szerintem minden ebnek az egyéni igényeihez kell igazodni, ha a lógást nem szereti érdemes megpróbálni a kötélhúzást fajtabelivel.

Szóval a kérdezőnek is mondom, hogy rászoktatni nem kell, ha szereti, akkor cisnálja magától, ha nem akkor nem.

2009. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a csibészelés. Érdemes csak 1,5 éves koruk után elkezdeni és kizárólag szakember segítségével! Erre sem alkalmas sok egyed, először is nagyon engedelmesnek, visszahívhatónak kell lennie a kutyának, nem vehet részt kiképzésben agresszív avgy dominanciaproblémás egyed. Az a baj, hogy ennél a fajtánál ezeknek alap dologoknak kellene, lenniük, snéhány kutya még is iszonyat fegyelmezetlen, ez által tényleg veszélyes! Így ezek máris kiesnek a képzés köréből. Mellesleg én a kutyámat kicsi korától úgy nevelem, hogy csak akkor fogjon meg valamit, ha megengedem, pl. ha eldobom a labdáját, míg nem szólok, hogy mehet utánna, nem mozdul. Ha rángatósat játszunk a kis kötelével akkor is első szóra elengedi ha mondom. Így nekünk nem igazán kell félnünk egy "szájzártól".
2009. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
82%

Kedves utolsó, nálad a pont!

A kutya semmit de semmit nem tehet meg a falkavezér, az alfa jóváhagyása nélkül. Ahogyan a falkában sem eszik, iszik, szaporodik, balhézik az, akinek az alfa nem engedi ezt.

A gond ott ban, hogy a túltenyésztett (másra..) pitteknél de nem csak náluk, adott az idegrendszer. A természetben ez úgy működne, hogy akinek gyenguszok az idegei ahhoz, hoyg igazat adjon az alfának (engedje el, a mi példánknál maradva, amit megfog), azt az alfa megöli- merthogy nem adta meg magát. Így kihullanak az idegileg sérült példányok.

(Zárójelben: azoknak, akik a maguk kedve szerint szaporítják genetikai szakértelem, tájékozottság nélkül a kutyáikat erre is kellene gondolniuk)

A kérdésre válaszolva: én semmit, hangsúlyozom: SEMMIT nem engednék meg falkavezérként a kutyámnak, ami erősíti az agresszióját, dühét, stb...

Kerülném továbbá EGYELŐRE azokat a helyzeteket, amelyekben nem tud, vagy nem akar szót fogadni az eb, ezekhez lassan, türelemmel szoktatnám hozzá. Pitbullt agresszivitásra tanítani, az idegrendszerét a kutya által befolyásolhatatlan részek felé erősíteni- nos, ezt nem tenném. Olyan az egész, mintha egy kezdő vezető hajtana egy 500 lóerős autót. (Aki ért a kutyához, az nem itt kérdez, ugyanis.)

Egy kutya az ember életében maradandó károkat okozni képes fegyver. Akármekkora.

Egy kutya ugyanakkor szereti, ha feladatokat ad neki az általa szeretett gazdája, ha foglalkozik vele, ha ez által gondolkoznia kell. Inkább a térde menjen tönkre egy ebnek, mint az idegrendszere- de egyikre sem kell törekedni. Homokos, rugalmas talajon annyit futhat, amennyi jól esik neki, én ezt javaslom, nem pedig a további ideggyengeségeket erősítő gyakorlatokat.

Felelősségteljes állattartást mindenkinek!

Állatorvos vagyok.

2009. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy írtál! Akkor ha jól értem, amíg fokozatosan szoktatom hozzá a kutyámat az ilyen jellegű dolgokhoz, mint az abroncson csüngés és bármikor képes vagyok egy szóval visszahívni, addig szerinted sincs baj? Mert én ezt vettem ki a szavaidból. Szeretem más, intelligensen megnyilvánuló ember véleményét is meghallgatni, így tanultam a legtöbbet a kutyákról. Abban igazad van, hogy még mindig jobb, ha a térde megy szét, mint ha agresszívvé válik. Úsztatni szeretném, ha felmelegednek a tóvizek. Mire figyeljek? Hogy szoktassam vízhez?
2009. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem erre gondoltam, a feltételezés is sértő:)

Példa.

Vissza akarom hívni a kutyámat, nem jön... (mert nem tanítottam meg neki eléggé) Ekkor pl. utána megyek, mielőtt nagyobb baj lenne. De ezt a kutya úgy könyveli el, hogy jééé, utánam jött a főnök! Akkor nem is főnök...

Másik példa: kötélhúzás játék, a kutyák imádják. CSAK akkor játszom ezt egy domináns típusú eb esetében, ha el tudom érni, hogy lemondjon a kötélről, amikor én akarom. Esetleg, ha épp "betörni" akarom, nem is engedem meg neki, hogy ő "győzzön".

Erre gondoltam.

Azt kategorikusan kijelentettem, hogy nem és nem javaslom, hogy tápláljuk az agressziót és a vezérösztönt, dominanciát, főleg nem bizonyos kutyatípusoknál- szándékosan nem fajtát írtam, mert ma már a fajtáknál is eltérések vannak, hála a szaporítóknak.

2009. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Víz: először közösen menjetek be pancsolni (ha eddig nem szerette a vizet, bár a kutyák többsége ösztönösen kedveli a pancsit), legyen közben kellemes élménye. Jutalomfalat, simogatás jár, ha a vízbe megy utánad. Ha rájön, hogy ez alapból kellemes a számára, jó kedvű, játékos dolog, akkor a vízbeni apportíroztatás, egyéb akciók pont ugyanúgy működnek majd, mint négy lábbal a földön.

Nagy általánosságban ennyi a kutya és a gazdi ismerete nélkül:)

2009. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
na először is a sok okostojásnak üzenem ez nemfáj a kutyának ezzel nem kinzom őt,látom a fajtáról nem tudtok semmit csak jösztök itt oltani nem nagyon huztatok fel esetleg magatokat!!! A kutya ezzel a nyaki és rágó izmait fejleszti és nem egressziv tőle!!! legalábbis az enyémen nem tapasztaltam,mivel az enyémnek hosszúkásabb a feje egy kicsit és az arc izmait ezzel szeretném edzeni majd PERSZE HA Ő IS SZERETNÉ,miután a csontszerkezetet nem tudom megváltoztatani!!! IMÁDOM A KUTYÁMAT ÉS TELJESEN SZÓFOGADÓ BÁR MIKRO VISSZAHIVOM BÁR MILYNE MESSZE IS VAN,TELJESEN KEZES!!! pancsolni is fog de még nem volt vizbe és ugy gondoltam én is h majd velem jön először vizbe!!! Azon kivül pedig A SZÁJZÁRAT AMIT KAP ÉS EZÁLTAL TI FEJBELÖVITEK ÉS EGY LAPOS HEGYES BOTTAL KINYITOM VAGY BEFOGOM AZ ORRÁT!!! tudatlan barmok!!! aki a fajtáról és annak gondjairól "hibáiról" nem tud semmit ne irjon ide!!! nem agressziv hamarabb támad egy pincsi mint az én kutyám!!! és köszönöm aki normális választ irt nekem!!!NEKEM Ő A LEGFONTOSABB!!!
2009. ápr. 30. 14:19
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Először is meg kéne tanulni értelmezni a válaszomat!Nem én és nem apám hanem két ismerősnél történt ez a dolog.Ott voltál láttad mit művelt a kutya?Én és sokan mások látták.Rendőrt kellett hívni és az lőtte fejbe mert nem volt más választás!!!!!!!!!!!!!!!Ezek a kutyák alapjáraton agresszív fajták és nem kéne őket pluszba még lógatni.Apu egy éve próblja kinevelni belőle hogy ne bántsa a macskákat és nem lehet.Ezt hívják ösztönnek.
2009. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
93%
Ja és el is felejtettem hozzám jöhetnek nyugodtan mert 4nagy cicán és 2kis cicán kívül más állatot nem találnak!A másik dolog meg az ha már az én IP címem meg nézik akkor megnézhetnék azokét is akiknek pit bullja van mert Magyarországon TILOS a tenyésztése,szaporítása még ha pit bull keverék is!
2009. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!