Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos pitemet szeretném...

8 hónapos pitemet szeretném lógatni, érdemes most vagy várjak e még vele? Hogyan szoktassam rá h fogja meg és ott lógjon rajta (bicikli gumin mondjuk)?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 08:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Én nem ajánlom egyáltalán a lógatást mert 2ismerősöm úgy járt hogy a kutya megfogott egy macskát és szájgörcsöt kapott és fejbe kellett lőni a kutyát mert nem tudták leszedni róla,a másik esetben egy németjuhászt fogott meg a kutya és őt is fejbe kellett lőni.Apu úgy szokta edzeni hogy erősödjöm meg izmosodjon hogy felül a biciklire és fogja a porázt a kezébe és a kutyus húzza,ha pedig elfárad akkor apu tekeri a biciklit.De ezt is akkor kezte el csinálni vele amikor már elég erös volt.

2009. ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%

A pitt hajlamos a "szájzárra" amúgy is, nem is értem, miért kell ezt erőltetni, azt sem értem, ez miért jó a kutyának? Semmiért. Ha neked jó, akkor edzzed önmagad erre, ne a kutyádat..:S

Bocs, de az ilyen kérdések kivágják a biztosítékot, a lógatás a kutyának rossz, te pedig ne akarj a kutyád kárára örömködni.

2009. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
76%
A kutya nálad = cirkuszi majom, Kérdező?
2009. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%

Hát bocs, de nem bírom megállni: IDIÓTA vagy, akinek nemhogy nem való SEMMILYEN állat, de te magad lennél zárt intézetbe, vagy ketrecbe való, hogy téged lógassanak bicikligumira!

Hagyd azt a szerencsétlen kutyát békén, és játsszál fajátékkal, mert abban nem tudsz kárt tenni!!!

2009. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
71%

Lógatás= a kutya el akarja engedni azt, amit fog, de nem tudja, nem ura az idegrendszere ide vonatkozó részeinek. Ez őt kábé annyira zavarja, mintha te járnál ugyanígy.

Ez kinek is jó? ..ahogy egy előttem szóló írta, CSAK neked. A kutya nem erről szól, pszichésen és fizikailag is többre kellene becsülni őt...

Másrészt: ha nem tudja elengedni, mit csinálsz vele? Megmarkolod a heréit? Bottal ütöd? Lelövöd? Mert az idegrendszerét nem fogod tudni a szájzár után a kényed-kedved szerint alakítani (neuron=biológia), egy "engedd el" paranccsal.

El fogja engedni. Ha tudja.

És ha nem..?

Kutya.

Nem demómajom.

2009. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
59%
fejbelöni? vazzeg, hol laktok ti? a balkánon?
2009. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
31%

Akinek nins ilyen fajta kutyája azt ez úton is megkérem, hogy ne riaszgassa butaságokkal a kérdezőt.

1. Szájzár, mint olyan nem létezik. A kutya nagyon is ura a saját cselekedetének. Ha el akar valamit engedni elengedi, ha nem, akkor fogják rá, hogy szájzárat kapott. Elsőnek: Te normális vagy??? Fejbelőni egy kutyát?? Idióta.. Remélem a moderátor lekerestet az IP-címed alapján és feljelent állatkínzásért. Vagy az apádat.

2. A kérdezőnek: Rászokik majd magától, mert igényli, szereti. Viszont 1 éves kora előtt ne erőltesd! Még nincs rendesen kifejlődve, növésben van. Egy pit képes órák hosszat is egy kötélen vagy gumin csüngeni, fiatal korban csigolyaelváltozást okozhat. A sok ugrálás pedig a térdizületében tesz kárt. Ahogy írta, 1 éves kora után próbáld az iylesmiket de akkor is mértékkel! Kezd bicikligumival mert arra könnyebben tud ráfogni, viszint hamar szétszedi, később mehet a motor, sőt az autógumi is.

2009. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Akár van ilyen fajta kutyátok, akár nincs: EZ KINEK JÓ????? Nem, nem butaság a kérdés. Vagy csak az én "buta" agyam nem érti, mi haszna erre tanítani a kutyát a gazda demózásán kívül??? Nem érzitek, hogy a KUTYA nem erre való? Kérdés volt, mégpedig tényleg. Válaszokat szeretnék, meggyőzhető vagyok ugyanis. És bocs, hogy belekérdeztem kérdező kérdésébe így háromszoros szóismétléssel:) Talán nem haszontalanul tettem...
2009. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
58%

Jah és annak aki nem hiszi el amit írok és hozzákezdene lepontozni ajánlom a következő linket: [link]

Magyar, bull típusú terriereknek rendezett verseny, ahol magasugrás, gyorsasági súlyhúzó verseny, kötélhúzó verseny, súlyemelő verseny és erőhúzó verseny van a porondon. És hogy miért? Mert ezeknek az ebeknek így lehet lekötni az energiáját. Többszáz kilóval szaladgálnak és kötve hinném, hogy magasugrásnál csirkelábra kapnak rá gumi helyett. Kötélhúzásnál pedig nem kap szájzárat egyikük sem.. Vajon miért?

2009. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%
Az utolsó előttinek pedig: A pitek és staffok kitűnő munkakutyák, csakhogy amire a piteket kitenyésztették (bika lefogása) az manapság már illegális. Ilyen sokoldalú versenyeken kötik le a jobb gazdák a kutyájuk energiáját, és nem pedig harcoltatással. Ezeket a gyakorlatokat nagyon jól lehet otthon, házilag is végeztetni, persze ügyelve a kutya egészségére. Van számos munkakutya, a szép magyar juhász kutyák gazdájára sem mondja senki, hogy állatkínzó, mikor juhokat hajtat velük.
2009. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!