Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az néhány embernek,...

Miért baj az néhány embernek, ha valaki a pincébe tartja akutyáját?

Figyelt kérdés
Az gazdik gondolom nincsenek ott egész nap vele, de ha a kutya házba van és a gazdája dolgozik, akkor nem mindegy a kutyának, hogy van-e a szobába tv vagy valami ami a pincébe nincs. Mi bajotok a pincékkel? Vagy ti csak filmekbe látattok, ahol ez egy sötét verem? (A verem és a pince nem ugyan az.)
2009. ápr. 27. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van pincém, nem sötét verem, de akkor sem tartanám ott a kutyámat. Ha akar kint van a kertben, ha akar bent a lakásban, de nem jutna eszembe a pincébe zárni, friss levegő, rendes napfény nélkül.

Minek tart valaki kutyát, ha csak a pince jut neki? Akkor minek van a kutya?

2009. ápr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én pl. magamról beszélek. A kutyám lent volt kb. 1-2 hónapig, amíg a kinti kennelje készült. Persze sétáltattam és törődtem vele, de valaki már erre is elkezd beszólni.
2009. ápr. 27. 16:02
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

hát azért míg dolgozol, az napi 6-8 óra, engem megeszne az ideg, hogy addig lenn van a kutyám a pincében!

Én nem kényeztetem el a kutyáim, de képzeld el, hogy bezárnak reggel 8tól délután 4-ig egy hideg, nyirkos, (akár patkányok lakta), sötét helyre. Biztos nem érzi jól magát azt elhiheted. Ha már a kennel készül el azalatt az idő alatt inkább a hosszú lánc egy fához kötve, jobban viseli.

És láttam már jópár pincét, eddig egy sem volt szuterén lakás.

2009. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem azért, mert a felelős állattartás határán van a dolog. Nagyon sokan vagyunk itt, akik úgy tartanak kutyát, hogy a kutya a megteremtett körülmények közé érkezett, magyarul vártuk és elkészítettünk számára mindent, amire szüksége lehet élete során. Picit zavar minket, ha valaki a kutya érkezése után kezdi számára a körülményeket megteremteni a kutya életkörülményei rovására. Nyilván ezzel együtt ez nem állatkínzás és sokkal jobb a kutyának, mintha az utcán lenne, de mi ilyen maximalisták vagyunk. A menhelyeknek ma már a többsége úgy ad örökbe állatot, hogy előtte megnézik, minden megfele-e a kutya tartásához. És gondolom a gondos tenyésztők is.
2009. ápr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

azért neked sem mindegy, hogy a lakásba alszol vagy a pincébe!!


a kutyának nem is az számít, van e tv-je (házimozi,képek a falra nem kellenek??) hanem az hogy egyáltalán a szobába érzi a szagod, meleg van és fény is van, nincs az a doh szag, és nem járkálnak ott mindenféle rágcsálók és csúszó mászók

azért nem hiszem h nem érzékeled a különbséget!

lehet, h a kutya nem értékeli a házimozi rendszert meg a többi luxukcikket de azért mégis más mint egy sötét pince!!!


kicsit gondolj már bele!

2009. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Valamiért azt gondolom, hogy a Kérdező úgy értette a kérdését, hogy pl. panel lakásban tartanak az emberek kutyát, és ezért senki nem szól, míg ő a pincéjében, ami lehet hogy napos, normális hőmérsékletű, azt pedig elítélik. Holott ez utóbbi átmeneti hely.
2009. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ milyen pince az.. nálunk nem retkes,nem is sötét mivel vannak ablakok,patkányok meg végképp nicnsenek..nem a középkorban élünk. És általában egy pince nagyobb is mint egy panellakás. ha egész éeltében oda bezárva tartanád,én is irnék ronda dolgokat,de 1 hónapig,sétáltatás és játék mellett nem hiszem,hogy gond van ezzel.. a panelban a kutyák 10-15 évet rohadnak szerencsétlenek,ha azt vesszük,séta mellett is.
2009. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem hogy ez a legjobb megoldás , mármint a pince.

Amíg nincsen kennel addig ne végy kutyát ha minden megvan ahhoz hogy felelősen tudj állatot tartani akkor jövet az eb.

Én mielőtt lovat vettem istállót csináltam , és nem először vettem lovat aztán 2 hónap múlva csináltam istállót.

Ez csak egy példa , így kellett volna csinálnod.

A pincében általában mindig hideg van ,nyáron is!

2009. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
A kutya a család része, az ember legjobb barátja, te bezárnád a legjobb barátodat órák hosszat egy sötét, szellőzetlen pincébe?? Hát...na ugye :)
2009. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy az a pince annyira rossz hely lett volna, mert akkor a kérdező biztosan nem zárta volna oda a kutyáját. És megsúgnám, keresztapám pincéjébe besüt a nap, aránylag meleg, mert ott van kialakítva a gyerekeknek a játszószoba... Szóval nem minden pince nyirkos, rideg patkányokkal teli stb. És azt sem tartom állatkínzásnak, hogy valaki panellakásban tartson kutyát, mert, legalábbis az én kutyám, hihetetlenül ragaszkodó, és hiába lenne övé az egész kert, ha nem lehet velem, vagy a család többi tagjával! És a séták sem 10 percig tartanak, valamint nagyon sok kutyával megismerkedik, és van lehetősége más kutyákkal játszani, ami szerintem boldogabbá teszi őt, mint bármilyen egyéb játék, amiben nincs kutya... :D:D (mondjuk 20kg felett már nem tartanék panelban kutyát, tök mindegy mekkora a lakás, de mondjuk egy yorki vagy törpetacsi, meg egyéb kis(ebb)testű kutyik egy nagyobb lakásban simán elvannak. De egy minigarzonban nem tartanék kutyát!)

Egyébként egyik ismerősöm a beagle-jét tartja panelban, és azon belül is egy ketrecbe van zárva reggel 8tól délután 2ig... Na ez az ami már tényleg állatkínzás kategória (amúgy szegényke nincs megnevelve, meg nincs levezetve a felesleges energiája és szétszedi a lakást, ezért van bezárva... ez tényleg szomorú!).

2009. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!