Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kutyust...

Mennyibe kerül egy kutyust törzskönyveztetni? Van idöbeli határa is, hogy mennyi idös korig lehet, vagy hogy müködik egyáltalán?

Figyelt kérdés
Egy kezdö kutyás...
2009. ápr. 26. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a dolog összetett, nem egymondatos, illetve egyösszeges a válasz.
2009. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy hallottam, hogy csak a tenyésztő kérheti a törzskönyvét, de nem biztos de amúgy nem sok 10 000 alatt van
2009. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy eljusson valaki, hogy letörzskönyveztesse a nála született kiskutyákat, MINIMUM a következők kellenek:

Megvásárol egy törzskövezett szukakutyát és azt megfelelően felneveli.

Hogy a kutyája alkalmas-e továbbtenyésztésre, megállapíttatni egy (vagy fajtaklubnál min. kettő bíróval) MINIMUM egy tenyészszemlére el kell vinnie 1 éves kora után, amihez különböző fajtájú kutyáknál különféle feltételek szükségesek. pl. munkavizsga, egészségügyi szűrések...)

(A kiállításra járás a kutyával nem feltétel, de hasznos)

A kutyák fajtától függően 14, vagy 18 hónapos kor után vonhatók tenyésztésbe.

Keres egy hozzávaló, hasonló adottságokkal rendelkező fedezőkant, akivel megállapodik a fedeztetési díjban.

Kiváltja a kennelnevet.

A megszületett alomhoz megveszi az alombejelentő jegyet, a kantulajdonos megveszi a fedeztetési jegyet, és átadja a szukatulajdonosnak.

Ezek után kölykönként 4500 ft a törzskönyv (származási lap helyesen a neve). Ha nem kér sürgősségi elkészítést, ami 15ezer ft almonként, akkor 30 nap múlva megkapja a megjelölt állatorvos a törzskönyveket és annak az árában már kifizetett mikrocsippet az állatorvosa. Ekkor elmegy beültettetni a csippet, ami állatorvosonként változó, 1500-6000ft-ig kérhet érte az orvos.

Az alom törzskönyvét 60 napos korukig leadott papírokkal lehet 4500/kutya ft-ért, 180 napos korukig leadva 8000ft/kutya lehet megcsináltatni. 180 napnál idősebb kölyköknél a DNS vizsgálatot is meg kell csináltatni ahhoz, hogy megkaphassa a törzskönyvét.


Ezek a költségek nem tartalmazzák a tagdíjat, orvosi költséget, kiskutyák oltásait, féreghajtásokat, esetleges császárt, egyéb esetlegesen felmerülő ktséget és takarmányozást.

A szülők szűrései, tenyészszemléje, kiállítások szintén pénzbe kerülnek.


Nem ide tartozik, de ha mindezek után a tenyésztő nem vált ki törzskönyvet egy-egy kutyára, (esetleg alomra)mert biztosítottnak akarja látni, hogy a kennelnevével felruházott már eleve nem tenyésztésre szánt alommal/kölyökkel valakik továbbvigyék a vonalat, akkor az még nem "piszkos szaporító", és nem kell mindenáron "személyi igazolvány" a kutyának, (arra a célra elég az oltási könyv, és kaphat törzskönyv nélkül is csippet)ha kedvenc lesz. Ugyanis a tenyésztő láthat már eleve olyan hibát a kicsiben, amitől kedvencnek kiválóan alkalmas, de továbbtenyésztésre már nem. (színhiba, harapáshiba, pl)


Tehát jobb lenne a köztudatban csínjábban bánni a szaporító, nem szaporító, tenyésztő és "tenyésztő" kifejezésekkel, mert a dolgok sosem csak fehérek és feketék voltak, és ezután sem csak kétdimenziós világban fogunk élni.


Kevesebb indulatot kellene a laikusoknak beleszőni az interneten közzétett megnyilvánulásaiba.

2009. ápr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, föleg az utolsó hozzászólónak!Elhoztuk a kiskutyát, de nem kértük, hogy törzskönyvezzék -lehetett volna, igazából nem akartunk pluszköltséget vállalni, mivel tényleg nem kiállításra szánjuk, hanem "csak" kedvencnek, kevesebb attól a kutyánk, hogy nem váltattuk ki a törzskönyvet?
2009. ápr. 26. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Már miért lenne egy kutya kevesebb azért, mert nincs tk-e?! Nem az! Nekem van tk-es kutyám is, meg keverék is. Mind a kettőt egyformán szeretem. (sőt a keveréket jobban, mert okosabb.:D )

Egyébként a kutyusod tenyésztője kérheti még az eb 6hónapos koráig a tk-eztetést. Ilyenkor már drágább a kiváltása.

2009. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
PErsze hogy nem kevesebb ettől a kiskutyád, én sem kértem az első kutyusomhoz, 10 hónapos korába aztán mégis ki lett váltva, mert szépen alakult a kutyus, és megjött a kedvünk a kiállításokhoz is. És utólag is örülök, hogy tudom "ki fia, borja" a kutyusom, hivatalosan is.
2009. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!