Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor párosodhat a Labrador...

Mikor párosodhat a Labrador kutyám?

Figyelt kérdés
Most 4,5 hónapos kislány kutya! Mikor lehet őt összehozni másik kutyával?
2009. ápr. 25. 10:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 12 éves kislány!

A négy és fél hónapos kutyusod most váltja a fogait, neked mikor estek ki a tejfogaid? gondolom 5-6 éves korod körül, tehát a kutyusod is kb, ennek a kornak felel meg. Nem hinném, hogy a szüleid az óvodai ballagásodon már kinézték volna, melyik fiútól szeretnének tőled unokát.

Egy nagyobb testű kutya, mint pl. a labrador is, 18 hónapos kora után vonható leghamarabb tenyésztésbe. De ez nem jelenti azt, hogy ekkor már tenyésztésbe is kell vonni, mert lehet, hogy még nem fejlődött ki rendesen, és korai az időpont.

Az állatorvos gyógyítani tud, de a fajtatisztaságot nem ő hivatott megállapítani, hanem a fajtából vizsgázott küllembíró, aki majd a tenyésztésre javasolt címet kiadja a kutyádnak a tenyészszemlén.

Azt mondtad törzskönyvezett, tehát fajtatiszta. Ebben az esetben, ha majd másfél év múlva a családotok úgy dönt, hogy megfelelő feltételek mellett befedeztetitek a megfelelő kannal a szukátokat, akkor elviszitek először is tenyészszemlére, megcsináltatjátok neki az egészségügyi szűréseket, ami akkor aktuális, nem most)˙, és egy tenyészszemlézett, eü. szűrt kant kerestek hozzá, aki vérvonalban is megfelel a szukádhoz.

Ezt a törzskönyvek egyeztetésével is megállapíthatod, de jó, ha a kan és a szukád minél több rokonát megismered addig, hogy biztosan mindegyik rokon olyan szép és okos és egészséges, mint a ti kutyátok, ezek után már csak a megfelelő várható anyagi és fizikai kondícióknak kell meglenniük.

Ha mégsem sikerülne eladni vagy elajándékozni mindegyik

kiskutyát, arra vigyázni kell, ha kan kutya marad meg,

a tüzelési időszakban mindig külön tudjátok zárni a mamájától, mert ha felnő, nem fogja figyelembe venni, hogy a tüzelő szuka az anyja-e, vagy sem.

Mindenesetre gondold át jól a dolgot majd a családdal, ha felnő a kutyád! Egyenlőre játsz vele sokat és nevelgesd, élvezd ki az időt, míg egy játékos kiskutyád van!

2009. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h így elmondtad ebből máris merítettem "ötletet". Tudom h még pici de mivel 6-8 hónapos korába aktuális ivartalanítani azért gondoltuk h hátha inkább lehetnének kiskutyák, és nem azért mert jajj egyszer biztosan muszály neki szülni nem nem muszály csak ha mi akarjuk, és mi szeretnénk! =) És így tudjuk h a le és felmenő rokonságot is meg kell ismerni mind a szukánál és a kannál is! Köszi!
2009. ápr. 26. 14:10
 23/48 anonim ***** válasza:
63%

Attól tenyésztő,hogy nagyon sok kutyát adott el? Gondolkozz már!

Nincs elég dolga ígyis a fajtamentőknek? Nem kell még plussz munkát adni nekik! Szánalmas vagy!

2009. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
62%

"És így tudjuk h a le és felmenő rokonságot is meg kell ismerni"

Milyen az a lemenő rokonság?:D

Inkább ivartalanítsátok, mindenki jobban járna...

2009. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Nem attól leszek tenyésztő képzeld el! És a lemenő rokonság azaz ami születni fog és nem érdekel h mit mondtok mert már kaptam normális válaszokat nem itt ennél az oldalnál, de az értelmeseknek akik itt írtak azoknak köszönöm! Nem fogok olyat csinálni h kidobom a kutyákat nem etetem-itatom meg uilyenek hol tennék én ilyet? Nem vagyok állat kínzó! Am meg le vagytok xarva ha ilyeneket mondtok! Nem ismertek ti engem h mennyire szeretem az állatokat mennyire szeretek akármit meg azt sem tudjátok h ki vagyok! Nem vagyok olyan h majd menhelyre meg ilyen helyekre fog kerülni!
2009. ápr. 26. 16:37
 26/48 anonim ***** válasza:
49%
12 évesen még barbizz kiscsicska:D
2009. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
csicska vok? Akk te mi vagy ? És 12 éves te is voltál vagy 5000000 éve! Vén trotty! Anyád a csicska mert megszült!
2009. ápr. 26. 17:43
 28/48 anonim ***** válasza:
78%

Kedvesem , én tenyésztő vagyok!

Had mondjam el egy igazi tenyésztő nem ad el törzskönyv nélkül kölyköket.

Van pénzed az csak egy dolog , oda ész is kell . Éjjel ha a kutyád ellik kint fogsz vele ülni , ha baj van , lélegezteted a kölyköket? El tudod kötni a köldökcsonkot,

Ha a szuka nem fogadja el a kicsiket, vagy szétszórja őket, 3 hétig 2 óránként éjjel is persze , anyuci nélkül fel kelsz és cumiztatod ? Fogod kakiltatni és pisiltetni?

Ha te eladsz egy kölyköt és azt láncra kötik , éheztetik , akár ott a környéketeken mit teszel?

Odamész reklamálni ? Nem teheted , hiszen a kutyát eladtad. Tudod hogy kell eladási szerződést írni? Mi legyen benne ? Garanciát ? Tudsz felmutatni referencia kölyköket?

Ha megkérdezhetem hogyan vizsgálták meg a kutyád hogy fajtatiszta e? Ezt írd le nekem létszíves.

Pont hogy a szaporító ad el sok-sok kölyköt ahogy írtad.

2009. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
55%
A te anyukád is büszke lehet, hogy 12 évesen már ilyen szépen megtanított káromkodni... Ahelyett olvass el pár tucat könyvet a kutyákról, és neveld meg, én is azt csináltam 12 évesen...
2009. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
53%

Bizony 12 éves voltam 5000000 éve, de még mindig élek. Na erre varrj gombot:D

Anyukád büszke lehet a mocskos szájú kislányára. Vernélek fejbe titeket kis putrik...

2009. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!