Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor párosodhat a Labrador...

Mikor párosodhat a Labrador kutyám?

Figyelt kérdés
Most 4,5 hónapos kislány kutya! Mikor lehet őt összehozni másik kutyával?
2009. ápr. 25. 10:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
86%
Jézusom.. 12 évesen meg pláne ne ilyeneken járjon már az eszed. Örülj a kutyádnak, hogy okos és szép, de ez még nem azt jelenti, hogy ész nélkül kell elletni. Hidd el, akkor teszel neki a legjobbat ha ivartalaníttatod, mert így nem kap el később olyan betegségeket, amit ivaros kutyák elkaphatnak. Például gennyes méhgyulladás, emlődaganat, és több ideig élhet.
2009. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
85%

12 évesen még úgysem éri felé ésszel,hogy ugyanilyen kedves,aranyos kutyákkal vannak tele a fajtamentők,menhelyek,gyepmesteri telepek és ugyanilyen édibédi kölykök voltak azok is valamikor,akik talán épp most kapják meg a halálos injekciót.Ugyanilyen szépek,aranyosak,nem egy közülük fajtatiszta,annyi bűnük van,hogy nem kellenek senkinek.

Megszületésük és haláluk az olyan gazdik bűne,kedves 12 éves,mint Te vagy.

Te is hozzá fogsz járulni több kutya értelmetlen halálához a szaporítással.

Más:mivel ninncs önálló jövedelmed,miből neveled majd fel az almot?Oltások,féreghajtás,minőségi szuperprémium eledel stb.miből?Anyuci-apuci majd kifizeti?És mi lesz,ha a nyakatokon marad egy-két kölyök?Erre ugyanis jó esély van.Szüleidnek valószínűleg több esze van annál,hogy kutyafarmot engedélyezzenek.

Te is az állatvédők után visítozol majd,vigyék el a nyakatokon maradt kutyákat,az a dolguk.

Abba meg ne éld bele magad,hogy könnyű lesz gazdát találni az utódoknak.

2009. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
84%
És egy kutya nem attól lesz fajtatiszta, hogy anyja apja úgy nézett ki mint egy labrador, és a tiéden meg egy folt sincs ami másra utalna. Ez kicsit többet jelent. Tudod, hogy vannak olyan kutyák akik megtévesztésig hasonlítanak egy adott fajtához? Emellett a normális tenyésztő nem ad el sok kutyát! A normális és minőségi tenyésztő jó ha egy almot lehoz egy évben! És a jó tenyésztő nem foglalkozik egy fajtánál többel! A legtöbb esetben...
2009. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. És ha tenyésztők, akkor hol a törzskönyve? Mert a lelkismeretes tenyésztő nem ad el törzskönyv nélkül kutyát! Akkor sem ha csak kedvencnek megy! Ha pedig hibás a színe, vagy a mérete vagy akármi, akkor is ad törzskönyvet, meg egy ivartalanítási kötelezést, hogy az a kutya nem örökíthessen tovább.
2009. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
87%
Én is 12 éves vagyok,és mégis tudok ezekről. Ja és tudnál ilyen dolgokról ha elöször olvasnál ezekröl(de szerintem nem fogsz). Tudatlanul ne legyen alom,ha megkérhetlek.Ja és a 3 tüzelés után ajánlott a párositás mert addigre kifejlödött. Ha kan akkor 2 éves kor után.
2009. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert egyszínű még nem biztos, hogy fajtatiszta, de ha még ezt sem tudod, akkor tényleg nem kéne szaporítanod. Aranyos? Minden kiskutya aranyos, ez nem ok arra, hogy még tovább szaporítsd a menhelyen élő kutyák számát. Mert picinek biztos elviszik, pont azért, mert "aranyos", de egy kutya nem csak ebből áll. Etetni, oltatni, foglalkozni kell vele. Főleg egy labradorral.
2009. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
77%

úr isten!

én 15 éves vagyok, nekem egy golden retriever kutyám van, kiállításokra járunk, tenyésszemlén is voltunk, dog-dancingezünk (igaz csak itthon) nagyon okos és nyugodt kutya, és képzeld el IVARTALANÍTVA VAN!!! soha nem jutott eszembe fedeztetni, 3 éves szóval 12 éves koromban kaptam. dee neked már a fedeztetésen jár az eszed mi???

én szeretem a saját kutyám, és minden kutyát szeretek és még 12 évesen is tisztában voltam vele, h a mai világ ez nem teszi lehetővé h csak úgy lehozzak egy almot akármilyen kutyától!!

figyelj, sztem neked se lenne jó EGÉSZ NAP a kölykökre felügyelni, ott aludni mellettük, vagy esetleg végignézni h az anyakutya milyen fájdalmak árán hozza világra a kiskutyákat, akik lehet h már halva születnek! vagy kétségbeesve hívogatni az elérhetetlen állatorvost mert a kiskutya elakadt a szülőcsatornában?

ezt szeretnéd?

hát, és légyszíves te ne dumáljál ilyeneket h téged nem érdekelnek a tenyésztők! azér egy kicsit nagy a pofád a 12 éveshez képest nemgondolod???

a tenyésztők rengeteg időt és pénzt áldoznak abba a munkába amilyen, nem pedig csak van egy kutyám szaporítsuk! jó lenne ha tiszteletben tartanád a munkájukat, nem pedig állandóan rontanád!!!


és különben is, azért mert a te kutyád okos (azért mert megtanulta az ül-t??, ja meg pacsit is ad hű akkor szaporítsunk!!) meg szép (és ezt honnan veszed? elismert küllembíró látta, aki ért is a fajtához, nem pedig csak a szomszéd néni csodálkozására szép??) és akkor már szaporítani kell?? ezeket nem fogja örökíteni, ez csupán nevelés kérdése, hát az meg h szép én nem hiszem el neked, mínősítette már a kutyád elismert küllembíró? de ezt már írtam.


szóval GONDOLKOZZ már! a mai világban nem csak úgy van h na lehozok egy almot és senkinek semmi baja.... 12 évesen meg pláne!!!!!!!!!


én is ezt az oldalt ajánlanám: www.olcsokutya.uw.hu

2009. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
85%

Ezt olvasd el. Nagyon könnyen előfordulhat, hogy a kölykök egyikét ilyen helyre adod....

[link]


És egyszer ő is azért született, mert valaki azt gondolta, hogy a kutyuskájának ellenie kell, mert olyan szép, okos, cuki stb. Aztán rossz helyre került.... és valószínű, aki odaadta annak az illetőnek, nem szánt szándékkal erre a sorsra szánta. És sajnos nem Csengő az egyetlen, akinek ilyen sors jutott.

[link]

[link]


Nagyon könnyű azt mondani, hogy "jó gazdái lesznek a kölyköknek", "már megvannak a gazdik" stb. MINDEN fajtatiszta kutya így kezdi az életét, gazdinál, aztán sokuk már ott végzi, ahol Csengő - és ő még szerencsés volt, mivel megmentették. De vannak, akiket nem tudnak.


Azt értsd meg, hogy ha szereted a kutyákat, a kutyádat, akkor ne önző módon saját magadra gondolj!

Azt értsd meg, hogy nemcsak a saját kutyádért vagy felelős, hanem annak a kölykeiért és azoknak a kölykeinek a sorsa is a te lelkeden szárad. Lehet, hogy egy Csengő sorsú kutya azért születik meg, mert te cukiságból kölyköket akartál....


Gondolkozz!

2009. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
77%
Kezdjük ott hogy már a fedeztetés sem kellemes a kutyának...
2009. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Van törzskönyve, és képzeljétek el h elvittük kivizsgáltatásra h fajtatiszta-e? és azt mondták h teljesen az! És ez nekem nagyon szarul esik h ilyeneket mondok, am van pénzem mert elsőáldoztam meg vtam nyárimunkán van félmillió forintom, elbirom miből tartani, és ha nemjó helyre kerülne azt tudnánk mert csak a körzeten belül vihetnének el kutyát, ésha a nyakunkon marad? van hely legalább jól érzi magát majd az anya kutya és én is de nem azért érzi magát jól mert gyereke lesz hanem azért mert ott vannak a "gyerekei" azaz kölykei! Nem csak 1szer hanem többszor is szaporodhat, és tudom h nem valami jó neki nekem se jó az élet, és élek?- Igen! És én nem azt kérdeztem h miért szaporitsam vagy miért ne?- hanem azt h mikor lehet?- páran de nagyon kevesen válaszoltatok is rá! És én nem olyan családból való vagyok akinek gond lenne az eltartás oltás, féregtelenítés és pár kutya...Ja és nem nálunk van a kutya hanem mamáméknál márcsak azért is mert ők már öregek és úgymend ez a "hobbijuk"!Aki nem azt mondja h mikor lehet tenyészteni vagy szaporítani az ne is írjon ide! Nekem nincs szükségem arra h mit csináljak és mit ne! Elondta már az állatorvos csak azt nem kérdeztem h mikor lehet majd belőle több... Úgyhogy ennyi, és nem érdekelnek a többiek, van olyan helyzetünk h elbirjuk tartani és birunk ennit-innit adni meg akár mit!
2009. ápr. 26. 10:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!