Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű és fajtájú kutyát...

Milyen nemű és fajtájú kutyát ajánlotok lakásba?

Figyelt kérdés

Köszönöm a segítséget?


Fiút, vagy lányt érdemes választani?

Egy fiú kutyusom volt, de őt nem lehetett sokáig simogatni, mert nem maradt egy helyben, viszont a lányoktól meg félek, amikor tüzelnek, hogy összekoszolja a bútort... Nem ismerek lány kutyát. HOgy működik ez náluk?


És jól sejtem, hogy a rövid szőrű kutya rosszabb, ha vedlik, mert a hosszabb szőrűt könnyebb összeszedni.?!


És milyen természetű kutya való lakásba?


Érdemes, vagy ajánlott menhelyről utcai vegyes kutyát választani? MIvel nincsen gyökere, így nem lehet tudni konkrétan a keverék kutyus mekkorára nő és nem tépi-e szét a bútort, ha egyedül van. Mert bizony lesz idő, amikor egyedül kell lennie. Amúgy nagyon szeretnénk.



Köszönök minden választ, kérlek írjatok! :)


2011. szept. 18. 00:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

szukát válassz ,természetesen ivartalaníttatni kell,mi egy kicsivel nagyobban gondolkodtunk :)

40 kg,72 cm magas :)keverék közepesen hosszú szőrrel.

mivel 9 hetes kora óta neveljük tudtuk mit vállaltunk .

legfontosabbak .

elegendő és minőségi mozgatás !!!

-nem elég a kicsi séta, nem elég a kutyával és a barátokkal kiülni a parkba !!

szocializáció nagyon fontos ( mi sétálunk nyugodtan a sok lüke kutyás,meg kapkodja fel az ölebét mert " jön a nagy kutya ",de csak az ő kutyuskájuk hörög-morog-ugat veszettül ,( persze könnyű neki megfékezni egy dühöngő örült kutyát ,ha 2 kg !) ezért is vannak a nagyobb méretű kutyák SOKKAL JOBBAN NEVELVE ( kivételek " bocsi " )

2011. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem anakonda.

Azért mert:

- tökéletes kígyó,

- imádja a gyerekeket(ham),

- nagyon kígyó,

- megvéd ha kell,

- könnyen nevelhető,

- lehet vele csajozni (5 métere is megnőhet). :D

2011. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
nekünk egy fiu yorkink van 50négyzetm.es lakásban. Igen a lányokkal az a baj h tüzelnek..de a fiuk is ilyenkor ugymond "bolondok" Szerintem jobb tenyéztőtől venni mert ott tudod ki az apja -anya volt e vlami betegsége...szerintm a yorki jó választás lenne mert nyugis lehet simogatni -kis bújós. :)
2011. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítod, mindegy, milyen neműt veszel, bár a szukák általában szelídebbek és kezelhetőbbek (nem mintha a kanok nem lennének azok). Ha nem ivartalanítanád, akkor kant vegyél, mert akkor nincs esély hogy 1 helyett kb. 7 kutyát találj otthon.

Gyakran kell porszívózni és kefélni kell a kutyát. De amit leírtál, az igaz, viszont a hosszúszőrű napi fésülést is igényel, különben kócos lesz, és az csúnya.

Lakásba nyugodtabb kutya kéne, de lehet, hogy neked a játékosabbak jönnek be, és az se baj, csak vidd ki sétálni legalább naponta 3x. Így könnyen szobatisztává válhat, és - mint az enyém - megtanulhatja, hogy a nagydolgát mindig kint végezze (naponta 3x), a kisdolgát meg a kutyapelusra.

Én fajtatiszta-párti vagyok, de ebben a kérdésben is te döntessz.

Pár lakásba való fajta (kistestűek, ölebek): palotapincsi, csivava, bichonok, papillon, phaléne, yorkie. Ezek is kistestűek, de nagyobb mozgásigénnyel: jack russel terrier, westie.

Én boxert tartok lakásba, de hosszú időkre viszem ki naponta 3x, plusz ha kimegyünk a kertbe (építkezünk és ott nagy a kert), ott elvan a másik kutyánkkal.

2012. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!