Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát ajánlotok?

Milyen fajtájú kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer jött hozzánk tolvaj, ahogy múlt éjjel is. Kutyánk sajnos nincs így nem tudhattuk, hogy valaki idegen itt van. Csak egy dolgot biztosan nem tudott az illető. Hogy én nem vagyok valami jó alvó. Már éjfél volt én meg tízkor már ágyban voltam és valamilyen csörgést hallottam. Először azt hittem biztos a csirkék. (még kicsik és nincs velük kotló ezért éjszakára behozzuk őket a kazánházba, ami történetesen az én szobám mellett van). Igen ám de aztán még egyszer meghallottam ezt a csörgést rájöttem, ilyet a csirke nem csinál. Vascsörgést hallottam. Aztán még egyszer. Úgy gondoltam, hogy biztosan a macska volt. De két tényező is megcáfolta feltevésemet. Első:

Tikky (a macskánk) úgy közlekedett végig a vason, hogy nem igen csörömpölt.

a második:

Eltűnt egy műtrágyás zsák. Ami ott volt a műhelyben. Mivel apa rendetlen szétdobál mindent és a bejárat környékén is egy halom vas van. Tehát betörőnk volt és már nem először járt itt. Több dolog is tűnt már el szőrin szálán. Ma éjjel a nyújtó fával alszok.XD

Nem arról van szó, hogy félek, mert valószínű, hogy ha bántani akarna engem vagy a családomat az a valaki agyonütném. De humánosabb megoldást akarok. Egy kutyát.

A lényeg, hogy kisgyerekek vannak, tehát olyan kell ami nem ijesztő nem is vérengző, tehát barátságos. Az se hátrány ha játékos. De ha idegen jön jelezze és ha kell megvédje a házat. Amúgy tanyán élünk. Az, hogy mekkorára nő szerintem mindegy. Már utána jártam a dolognak és eddig a skót juhászra gondoltam, de szeretném a ti ajánlásotokat is.

A koromat meg nem fogjátok elhinni.XD

14L


2011. aug. 5. 20:42
1 2
 1/18 Futurare ***** válasza:
Ha sportos vagy akkor Border Collie. Ha neked nem unalmas,(megjegyzem ez az én kedven fajtám) akkor német juhász. Ha szeretnél "hozdide" játékokat játszani, akkor labrador. Ez a 3 legintelligensebb, és szerintem legszebb kutya.
2011. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Belga vagy németjuhász, ez az a két kutya, ami barátságos és megvédeni is meg fog tudni egyben. Bár hozzáértő kezek között.
2011. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Német juhász.
2011. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A skót juhász tényleg jó lehet bár a szőrét gondozni kell imád játszani és szereti a gyerekeket. Jelezni jelez de, hogy véd e... nekünk szukánk van és már harapott meg valakit amikor az be akart jönni a házba de alapból nem kifejezetten erre való.
2011. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Futurare ***** válasza:
Ja az lemardt, hogy a német juhász a legapportosabb és a második legerősebb harapással rendelkező kutya. Azt most megjegyzem, hogy mindenhová táblázzátok ki, hogy kutya van, mert a rendőrt titeket vesz elő, ha valamely éjszakai tolvaj elvérzik.
2011. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én egy dobberman-t ajánlanék az őrzi a gyerekeket amikor kicsi voltam a nőstény dobbermanunk ott feküdt mellettem 2-3éves lehettem...Tehát szereti a gyerekeket...
2011. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én a kuvaszt ajánlom. Skót juhász se rossz, de azt hallottam, hogy könnyen megbolondul, mármint nehéz vele bánni.. Legszívesebben a golden retrievert írnám, ez a fajta a szívem csücske :) Ilyen kutyát szeretnék.. De ezek nagyon emberszeretők, főleg a gyerekeket szeretik.. Szóval csak ijesztésre jók, mert nagy állat. Ha betörő menne Hozzátok, lehet, hogy örülne neki.. xD

Szóval szerintem kuvasz.. :D Bár az előttem szólóknak is igazuk van, német juhász is nagyon jó fajta, jó házőrző, és szereti az embereket :)


15L

2011. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Bocs az lemaradt, most jött be anya és előhozta az egyik élményén egy német juhásszal. A lényeg az, hogy az a kutya csak úgy rátámadt és éppen nem harapta meg, még a gazdájának sem engedelmeskedett. Ez a kutya történetesen a szomszédé volt. Lehet, hogy jó fajta én is először arra gondoltam, de anya nagyon fél az ilyenektől, tehát azt kizárnám.

Hogy sportos alkat vagyok-e, hát határ eset. Szeretek mozogni, de nem annyira.

Ha gondozni kell én nem tartom nagy bajnak. Legalább lesz valami ami elhúz a géptől, mert most semmi dolgom és nem igen tudok mit csinálni. Pláne ha a macska vadászni.

2011. aug. 5. 21:01
 9/18 anonim ***** válasza:
komondor , bár 1éves korig aktív játékos :)
2011. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy kinyírja a betörőt, azt az örömöt hagyja meg nekem.XD

Főként az a lényeg, hogy elijessze a tolvajt. És a német juhász is megbolondulhat. Mint a szomszédé is. Azt hiszem azt el kellett altatni, nem veszett volt vagy ilyesmi, de már a gazdájára is veszélyt jelentett.

2011. aug. 5. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!