Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát ajánlotok?

Milyen fajtájú kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer jött hozzánk tolvaj, ahogy múlt éjjel is. Kutyánk sajnos nincs így nem tudhattuk, hogy valaki idegen itt van. Csak egy dolgot biztosan nem tudott az illető. Hogy én nem vagyok valami jó alvó. Már éjfél volt én meg tízkor már ágyban voltam és valamilyen csörgést hallottam. Először azt hittem biztos a csirkék. (még kicsik és nincs velük kotló ezért éjszakára behozzuk őket a kazánházba, ami történetesen az én szobám mellett van). Igen ám de aztán még egyszer meghallottam ezt a csörgést rájöttem, ilyet a csirke nem csinál. Vascsörgést hallottam. Aztán még egyszer. Úgy gondoltam, hogy biztosan a macska volt. De két tényező is megcáfolta feltevésemet. Első:

Tikky (a macskánk) úgy közlekedett végig a vason, hogy nem igen csörömpölt.

a második:

Eltűnt egy műtrágyás zsák. Ami ott volt a műhelyben. Mivel apa rendetlen szétdobál mindent és a bejárat környékén is egy halom vas van. Tehát betörőnk volt és már nem először járt itt. Több dolog is tűnt már el szőrin szálán. Ma éjjel a nyújtó fával alszok.XD

Nem arról van szó, hogy félek, mert valószínű, hogy ha bántani akarna engem vagy a családomat az a valaki agyonütném. De humánosabb megoldást akarok. Egy kutyát.

A lényeg, hogy kisgyerekek vannak, tehát olyan kell ami nem ijesztő nem is vérengző, tehát barátságos. Az se hátrány ha játékos. De ha idegen jön jelezze és ha kell megvédje a házat. Amúgy tanyán élünk. Az, hogy mekkorára nő szerintem mindegy. Már utána jártam a dolognak és eddig a skót juhászra gondoltam, de szeretném a ti ajánlásotokat is.

A koromat meg nem fogjátok elhinni.XD

14L


2011. aug. 5. 20:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nekem majd egy ilyen feleség kell:D

amugy szerintem pulikutya mert az megvan gyerek mellet, játékos, idegent nem szereti ha megvan tanítva,(ezt a saját bőrömön tapasztaltam) okos, szép, hangos és még magyar is(a betörő nem biztos:D)

ha meg mégegyszer megy vaaki csapd le a barmot vegyél gáz sprayt

2011. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát én még megbolondult skótot nem láttam pedig eddig mindig skót juhászunk volt. Most is van 2 ivartalan szuka és szuper kutyák, semmi bajuk. Mindig jeleznek ha valami furcsa történik az udvaron sőt az egyik mint írtam egyszer mag is harapott valakit aki úgy akart bejönni a kertbe, hogy nem csöngetett és nem hívtuk be, de ha valakit behívunk annak kb a nyakába másznak :) Az első skótunk 17 évig élt a 2. 15 évig a mostani két kisasszony 6 és 8 éves.. jó tenyészetből kell venni ennyi a titok
2011. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Jó, akkor végig olvastam a wikipédián a skót juhászt és nekem nagyon tetszik, azt itt beszámoltak alapján is. Már csak a szülőket kell meggyőzni.
2011. aug. 5. 22:03
 14/18 anonim ***** válasza:
a kutyákkal foglalkozni kell és normális életet biztosítani, vannak alapból gyenge idegrendszerű,túlszaporított kutyák! de ha normálisan bánnak velük egy kutya sem vadul meg. pl kuvasz,roti..stb
2011. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
egy jól nevelt kutya nem hiszem hogy megbolondulna...régen amikor kicsi voltam féltem a pitbulloktól mert azt hittem hogy félelmetes gyilkoló gépek mert csak ilyet hallottam aztán nagybátyám kapott egyet az ismerősétől és kölyök korában oda mentünk játszottunk vele tök cuki volt amikor mondta hogy pitbull kicsit féltem..aztán után annyira beleszerettem a kölyökbe hogy amikor felnőtt nem féltem tőle barátságos játékos eb volt :) utána jöttem rá hogy nem minden kutya olyan ahogy be van állítva.. nevelés kérdése
2011. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
*nem beállítvát akartam írni hanem tanítva..
2011. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem írok fajtákat, hiszen te már választottál. Szerintem jó lesz nektek. Tudsz vele játszani is, hamarabb illik a korodhoz, mint egy kuvasz. Nem kell ahhoz 6 doberman, hogy elkedvetleníts egy besurranót. (amúgy ki az az állat, aki egy 14 éves lánynak, valószínűleg ELSŐ kutyának dobermant meg kuvaszt gondol?). A lényeg, hogy ha egy kis foxi fellármázza az egész házat (és ti hajlandóak vagytok kimászni az ágyból és utánanézni) már akkor is bajba kerülhet a tolvaj.

Csak vigyázz, tanítsd meg, hogy nem fogadhat el kintről kaját meg ilyenek. A végén még megmérgeznék szegényt. Vagy az is problémás, hogy mit csinál vele a betörőtök, amíg kicsi a kutyus.

2011. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves Nipredil!

Az az "állat" én vagyok... 10 éves koromtól kuvaszunk van, nincs vele semmi probléma, azért ajánlottam azt. :) Ha valaki jön, elkezd ugatni, felveri az egész házat, de amúgy barátságos.

Mint azt a 22:49-es is írta, minden nevelés kérdése.. :)

2011. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!