Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű és fajtájú kutyát...

Milyen nemű és fajtájú kutyát ajánlotok lakásba?

Figyelt kérdés

Köszönöm a segítséget?


Fiút, vagy lányt érdemes választani?

Egy fiú kutyusom volt, de őt nem lehetett sokáig simogatni, mert nem maradt egy helyben, viszont a lányoktól meg félek, amikor tüzelnek, hogy összekoszolja a bútort... Nem ismerek lány kutyát. HOgy működik ez náluk?


És jól sejtem, hogy a rövid szőrű kutya rosszabb, ha vedlik, mert a hosszabb szőrűt könnyebb összeszedni.?!


És milyen természetű kutya való lakásba?


Érdemes, vagy ajánlott menhelyről utcai vegyes kutyát választani? MIvel nincsen gyökere, így nem lehet tudni konkrétan a keverék kutyus mekkorára nő és nem tépi-e szét a bútort, ha egyedül van. Mert bizony lesz idő, amikor egyedül kell lennie. Amúgy nagyon szeretnénk.



Köszönök minden választ, kérlek írjatok! :)


2011. szept. 18. 00:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
49%

Én csak saját tapasztalatot tudok mondani, nekem egy spiccem van lakásban. Hosszú a szőre mindig hullik, bárhová megyek mindig viszek magammal szőrt, mielőtt megvettem fekete ruhákat hordtam inkább, na erről leszoktam, már színes és fehér a nyerő. Az igaz, hogy sokszor egy csomóban hullik ki és akkor azt csak simán felveszem, de eleinte nehéz volt megszokni. Amúgy fiú kutya, ugat, de csak ha valakit érzékel, pl becsengetnek, vagy csak az ajtó előtt beszélgetnek, szóval jó házőrzőnek, habár ha kaját rendelek nem hallom a futár hangját a kaputelefonban, mert a háttérben ugat a kutya.


Amúgy én fiú kutyát javasolnék, próbáld meg tanítani, én sem nagyon tettem eleinte és "sajnos" 2-3 dolog van amit nem tudok megtenni a kutyával (pl. póráz nélkül sétáltatni nem tudom, ha valaki ismerős jön felugrál, stb.) De a legjobb "rossz" tulajdonsága, hogy félénk és így nem nyúl hozzá semmihez amihez nem szabad, nem piszkálja a kábeleket, a bútorokat, simán akár kaját is hagyhatok a földön tányérban, ha már csak úgy a földön van persze megeszi.


Nem tudom hol laksz, meg mekkora lakás, de én, ha most kéne kutyát választanom Whippet-et vennék, mert lusta mint én, napi 1-2 óra rohangászás (de az intenzív) után egész napra kifekszik.XD Ha pedig van valami hely akkor futkoshat, akkor szerintem ideális kutya lehet lakásba, persze csak ha tetszik.


Amúgy a többi kis testű kutyáról csak annyit mondanék, hogy szerintem a mopsz az csúnya, a westi az hangos és idegesítő, a pincsik meg agresszívak. Ezt onnan szedtem, hogy ilyen kutyákkal találkozom sétáltatás közben és így viselkednek.


Remélem hasznos volt, hogy leírtam a tapasztalatom.

2011. szept. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Milyen nemű:

Lényegében teljesen mindegy, ha jól neveled, semmiképpen nem lesz domináns sem emberekkel, sem állatokkal, más kutyákkal.


Ha szuka kutya és a tüzelés miatt aggódsz, akkor érdemes ivartalanítani. Gond egy szál se. :-)


Én mindíg "lánykutyás" voltam, szóval kan kutyust ha nem javaslok, akkor csak ezért. Nekem mindíg szuka kutyusaim voltak. De kanokról sem tudok rosszat mondani. Ha ivartalanítva van, akkor meg pláne.


Valóban rövid szőrű kutya "szúrósabb" szőrét nehezebb összeszedni. Legalábbis én ezt tapasztaltam eddigi kutyás éveim alatt. Hosszúszőrű kutyusok közül viszont van, amelyik kicsit, vagy egyáltalán nem vedlik, pl.: Uszkár (három méretben van: nagy, közép és toy/törpe).


Lakásba egy kisebb helyigényű kutya való (ami nem egyenlő a kis mozgásigénnyel!).


Ilyen pl.: a Csivava. Tipikus "lakáskutya". Én javasolnám a Csivit, mondjuk egy hosszúszőrű változatát, bár az is vedlik.


Egy másik kutyafajta, ami kevesebbet vedlik a Bichon Bolognese. Bár az ő szőre elég "macerás". Naponta fésülés, kb kéthavonta szőrnyírás. Ezért jobb a hosszúszőrű Csivi, mert neki ugyan hosszú a szőre, de van egy végleges hosszúsága, annál tovább nem nő. Viszont pl.: a Bichonoknak (Bolognese, Havanese, Frise) a végtelenségig nő a szőrük, így sajnos nyíratni kell. Ami plusz költség, ha ez is szempont.


Mindenképpen társasági kutyát javaslok lakásba. Nem pedig vadászkutyát (pl.: Beagle). Hiába kicsi a testmérete, a hely/térigénye nagy. Mozgásigénye nagy. ...stb


Pár társasági kutya:


-Angol bulldog: 20-25 kg, tehát nem kicsi, viszont nem egy aktív fajta. Nem igényel nagy kertet, nagy teret, elég lusta kutyuska. Ha jól tudom egész évben vedlik, de ebben nem vagyok biztos. Viszont rövidszőrű társaival ellentétben, az ő bundája elég selymes, jó tapintású.


-Japán Csin (Chin- Japán spániel): 2-4 kg, elég kicsike. Hosszúszőrű fajta, szintén napi fésülést igényel. Elég jó természetű, barátságos, de csendes, nem olyan aktív kutya. Nekem nagy kedvencem egyébként. :-)


-Japán Spitz: kb 10kg körüli a súlya. Ő is tipikus társasági kutya. :-) A szőre neki is hosszú, az övé is napi fésülést igényel. (az első válaszoló már írta a fajtáról). :-)


-Olasz agár: 3,5-5 kg közötti a testttömege. A helyigénye neki sem nagy, viszont a mozgásigénye igen. Napi minimum 3 sétát igényel, ebből 2 lehet rövid, de egy hosszú is legyen minden nap. Aranyos, okos kutya. Kicsit kényes (ezt olvastam). Télen elég fázós, pulóver biztosan kell neki. Rövid szőrzete van, de azt nem tudom, hogy mennyit és milyen gyakran vedlik.


-Papillon: elég ritka fajta. Azt hiszem 2-4 kg között mozog a súlya. Ő is tipikus társasági ("lakáskutya"), hosszú szőre van, értelemszerűen kozmetikázást igényel (fésülés), de ha jól tudom, nyírni nem kell, mert nő a szőre a végtelenségig. Nekem spec. nem tetszik ez a fajta, és elég ritka is, vagyis drága is. :-)


S még egy pár (hasonló jelleműek, hiszen társasági kutyák, a szőrzetük is hasonló):


Szőrnyírást igénylő fajták:

-Bichon Bolognese

-Bichon Havanese

-Bichon Frise

-Máltai selyemkutya

-Uszkár

-Si-cu

-Pekingi Palotakutya

-Lhasa Apso

-Coton de Tulear

stb.



Rövidszőrüek közül nekem a Mopsz a kedvencem. De ő tényleg egész évben vedlik. És nem is keveset. És horkol is éjjel, nappal meg röfög. De nagyon aranyos. :-)


A Yorkshire terriert szándékosan hagytam ki a sorból. Ő NEM társasági kutya. Terrier lévén nagy igényű kutya, csak sajnos ezt a szempontot, mióta divatba jött a fajta, figyelmen kívül hagyják. Egyébként szerintem alkalmas lakásban tartásra is, hiszen elég kicsi és tiszta, okos és barátságos. Ő is "nyírós" fajta egyébként. De ha őt választod, nála is javaslom a napi min. 3 sétát, amiből egy legyen "nagyséta". :-)


Egyébként minden kutya barátságos, ha jól van szocializálódva. Ez azt jelenti, hogy ha meg kapta a köteleő oltásai, s már lehet utcára vinni sétálni, akkor vinni is kell, had találkozzon más kutyákkal, emberekkel. És megszokja az utcai zajokat is. Így nem lesz félős.

2011. szept. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

S még pár fajta, akik nem társasági kutyák, viszont a méretük miatt lehet lakásban tartani:

-Yorkshire terrier

-Törpe Schnauzer

-Törpe Pincser

-Törpetancskó (nem javaslom!)


Érdemes menhelyeken körbe nézni, ha már megvan a fajta nagyjából, amit el tudsz magad mellet képzelni. Pl.: ha a Csivi tetszik, keresgélj Csivi keverékeket. :


[link]


...stb. Tudom, nem valami "szépek", és már nem édes kölyökkutyák. De azért van köztük aranyos. :-)


Bolognese keverékek:


[link]


Angol bulldog:


[link]


Törpe Schnauzer:


[link]


Yorkshire terrier:


[link]

2011. szept. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát elképesztő, hogy milyen részletességgel válaszoltatok a kérdésemre! Hálásan köszönöm szépen! Amúgy Japán Chinem volt, és imádtam. Nagyon jó természetű kutya, de többet nem választok nyomott orrú kutyát, mert hamar betegek lesznek és idő előtt elmegy...
2011. szept. 18. 13:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Boston Terriert! Az lakásba való kutya, rövid a szőre, és nem szedi szét a házat, nincs nagy mozgásigénye, és kistestű. Nekünk most fognak születni :) Nagyon aranyosak! :)
2011. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy milyen neműt veszel, ivaratalanítsd és akkor vehetsz lányt is, nem fogok tüzelni! Én lakásba biztos egy nyugodtabb természetű kutyát vennék, persze ezt elég nehéz megítélni, mert egy fajtára azt írják, hogy jól tartható lakásba, de Te kifoghatsz egy "hiperaktív" egyedet. A szőr is nehéz dolog, nekem rövid szőrű kutyám van, a lakásba nem feltűnő a szőr csak mondjuk a ruhákon meg a kocsiba veszem észre. A szomszédomnak 2 kutyája van lakásba, mind a kettőt az utcáról szedték össze. Iszonyatosan hálás, kedves, jó kutyák. Feltételezem, hogy egy menhelyi kutya is tud ilyen "hálás" lenni, persze biztos vannak kivételek!

Én is szerettem volna olasz agarat, de hogy őszinte legyek, nem mertem bevállalni, törékeny kis kutyák, nagyon kell rájuk vigyázni, ráadásul nem szeretik az esős időt sem a hideget nem bírják, hatalmas kutyás háttér kell ehhez a fajtához, legalábbis szerintem! Én személy szerint ezeket a fajtákat ajánlanám:

Whippet (nekem is whippetem van)

[link]


Mopsz:

[link]


Kínai kopasz kutya:

[link]


Spániel:

[link]


Bichon havanese:

[link]


Bichon bolognese:

[link]


Nekem ők azok a kutyák amiket tartanék lakásba, terriereket sose tartanék!

De egyébként a whippeten kívül a legtöbb agár fajtát szívesen tartanám lakásba, ha családi házba laknék is biztosan a lakásban lennének. :) Pl.: angol agár, perzsa, stb.

2011. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Én mint gyakorlott kutyatartó azt tanácsolom,hogy vadász kutyát semmi esetre se tarts lakásba.Még a kisebb testűeket sem pl.spániel Iszonyatos nagy a mozgásigényük és nem nagyon tűrik hosszú távon a bezártságot.Az én spánielem pl megkattant a lakásban.

Jelenleg egy nagyon édi 5 éves Havanese kutyusom van,kislány.Nem is látszik mikor tüzel ,csak onnan tudom,hogy izgatottabb ha kutyát lát.Meglepően okos,tanulékony és bújós.Állandóan simizni kell,imádja a gyerekeket.Az igaz,hogy a szőre állandó foglalkozást,fésülést igényel,de ezt valaki mindig önként bevállalja a családból.Fodrászhoz csak nyáron visszük,anyagilag nem vészes.Nem ugatós-nem harapós,ha kiengedem a kertbe akkor persze ugatja az idegeneket védi a területét.Semmit nem rág szét és ha rosszalkodik,rá szólok többet nem csinálja.Szeretetreméltó plüskutyus....Bátran ajánlom lakásba tartásra,van hogy egész nap nem vagyunk otthon és ezt is jól viseli.

2011. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hihi... én spanit <3 ajánlok! nekem az van, lakásban tartom, s bár előzőek nagyon akarnak lebeszélni róla szerintem ha hajlandó vagy minden nap kicsit intenzívebben mozogni vele nyugodtan számításba veheted! :D
2011. okt. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ivartalanított lány kutyust. fajtánál annak nézz utána,h milyen igényei vannak,és te abból mit tudsz megadni. én fajtatisztát vennék. nekünk spániel volt,agyon kedves kutya-kis termetű fajta-könnyen taníthat. kutyaiskola mindenképpen
2011. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem kinti és benti kutyám is van. A benti az egy lány, Pekingi Palotakutya. A kinti egy keverék fiú. Én lány Pekingi Palotakutyát ajánlanék. Lili (ez a neve) nagyon nyugodt, keveset ugat, és keveset eszik. (Bár mindig a konyhában van) Igaz, hosszú a szőre, és állandóan hullik, főleg amikor a vastagabb bundáját veszi fel. Hát igen, a tüzelés. Mi ilyenkor nem visszük Lilit hosszabb sétákra, csak az udvarra hogy fusson. A lakásban nyugodt, kint viszont élénk. Hamar elfáradnak. A fiú kutyám viszont sokat szökik. Főleg tüzelési időben.
2011. okt. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!