Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt lehetséges lakásban...

Kuvaszt lehetséges lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Csak mert hallottam, hogy a bezártságtól bolondok és veszélyesek lesznek... de még napi 3 (nyilván nem fél órás) séta mellett is?
2011. szept. 6. 09:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Meg azért számíts rá, hogyha lakásban tartod, akkor mindenhol szőr lesz szőr hátán. Nekünk is van kuvaszunk, de ő kinti kutya és eléggé feltűnő a szőrmenyisége, hiába van rendszeresen kefélve, akkor is jönnek ki "pluszok". Nyáron rossz neki, az tény, de télen, amikor a miénk be lett engedve párszor, csak aludni tudott a melegben, míg kint virgonckodott.

Plusz ugye sajnos van egy rossz híre, s gondolj bele, hogy hogyan reagálnának a szomszédok, ha egy kuvaszt viszel be, a gyerekesek meg kb mindenki valószínűleg rád is ripakodna, hogy minek tartasz egy ilyen "veszélyes kutyát" és nem fogja érdekelni annyira őket, hogy milyen jól nevelt, szófogadó, szelíd a kutya.

2011. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

tényleg igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy ne

aki meg jön a kuvaszt meg németjuhászt lakásba tartó szöveggel, annak üzenem, hogy ha van kéznél akvárium, akár abban is meg lehet próbálni, bírni is fogja szerencsétlen kutya egy darabig...

Nekem námetjuhászom van, meg nagy kerttel rendelkező házam, a kutya mindig szabadon van, plusz napi 2x megyünk sétálni, és n éhe úgy tűnik, ez sem elég neki.

Két kuvaszt ismerek, az egyik a szomszédban van, 3x2-es kennelben (egyébként kertes ház szintén, akkora portával,mint a miénk...)havonta 1x! engedi ki onnan. Hát ez a szegény pára még bírja (kaját, orvosi ellátást, mindent megkap, sőt mindenből a legjobbat), de már 2 elődje is bekattant, egyiket úgy lőtte ki az állatorvos altató lövedékkel, és aztán elaltatta végleg, mert a gazdájára is rátámadt... A gazda meg mindig a tenyésztőkre fogja, hogy bbiztos túltenyésztés, stb... pedig mindig máshonnan veszi. Nem értem, miért nem engedi ki...

A másik ismerős kuvasz egy tanyán éli világát, nagyon elemében van, őrzi a házat. A gazdija mindig kuvaszt tart, sosincs velük gondja.

2011. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
*néha
2011. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A kuvasz nem lakásba való! Hatalmas a mozgásigénye, egy tágas kertre van szüksége! Ha jót akarsz a kutyának, válasz valami lakásbavaló fajtát!
2011. szept. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a baj, hogy a kuvasznak (és a többi nagytestű eurázsiai juhászkutyának) nem a mozgásigénye nagy, hanem a térigénye. Neki az a munkája, arra szelektálták évezredek óta, hogy hatalmas területet bejárva éberen őrködjön.

Azt gondolom, hogy kb. fél éves koráig egy ilyen kutyának is az a legjobb, ha lakásban van, mert így tud rendesen szocializálódni, családtaggá válni, de fél éves kora körül mikor beindul a védőösztönös érés, akkor engedni kell hogy dolgozzon a természet, és szépen kiszoktatni a kertbe. Meg lehet próbálni lakásban tartani, de szerintem akkora energia befektetést igényel kivenni belőle a zt a védőösztönt, amitől bevédené a futtatót is kínjában, hogy az már nem éri meg, és a kutyának sem lenne jó.

2011. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

11.12-nél a pont, valóban a térigénye nagy a kuvasznak. Azonban ezt a térigényt ki lehet elégíteni - persze ehhez speciális körülmények kellenek.

Az ismerősöm, akiknél lakásban van a kutya, lovazik. A kutya naponta kijár vele a lovardába és ott szabadon van órákon át a lovak körül. Vagyis adott egy jó fej, jól szocializált kutya, mert folyamatosan a családdal van, plusz semmi hátrány nem éri szabadon lévő társaihoz képest.

Az én német-juhászom se panaszkodhat a sorsára: mint említettem, speciális mentőztem vele, személyfelkutatást tanult. Vagyis 2 hónapos korától állandóan kutyasuliba jártunk, vittem magammal mindenhová és mellesleg nekem is vannak lovaim, az én kutyám is fél életét a lovardában töltötte. Most 10 éves elmúlt, láthatóan öregszik, makkegészséges, de lustább, lassúbb. Még mindig visszük mindenhová, naponta többször sétálunk, de láthatóan élvezi, amikor elheveredik a szoba sarkában a puha kosarában, melléül valamelyik gyerekem és megfelezi vele a kiflijét. :-)

Mindezt azért írom le, mert körülmény és körülmény között oltári különbségek vannak, nem lehet általánosítani, hogy egy nagy testű kutyát csak kertbe, stb.

2011. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

esetleg német dogot nem akarsz a házba....

A kuvaszt nyáj örzésére fejlesztették ki nem szobakutyának. Amugy meg ez olyan, mint hogy az öcsémet lehet hogy elviszem sétálni, hogy "kielégítsem a mozgásigényét", de mikor hazaérek, akkor nem dugom be őt egy dobozba.-> remélem érted, hogy mire célosztam.

Jó hogy nem: lakásba akarsz: német dogot és kuvaszt, meg ír farkaskutyát;kertbe meg:pomerániai törpespiccet, csivavát, meg tengerimalacot....abszurd.

Tehát a kuvasz nem való lakásba, nem is értem honnan vetted ezt az ötletet.

Tehát:kistestű->lakás, közepestestű->lakás/udvar, nagytestű->udvar

2011. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

én pl most találtam, egy január óta gazdára váró kuvaszt. Ivartalan, kan, 6 éves. lakásban lakom, ami tágas, és van egy labradorom. Napi több órát sétálok vele, városligetben, margitszigeten, úszni viszem, és boldogan él velünk.

Az első kutyám szintén kuvasz volt, ezelőtt jó 10 éve akit úgy találtam az utcán, rémes állapotban. Hamar hozzzám szokott, és nem tapasztaltam nála különösebb problémát. Hűséges, jámbor jószág volt.


Mostanában gondolkoztam rajta, hogy módomban állna gondoskodni még egy kutyáról, és megtaláltam ezt a kuvaszt, aki immáron fél éve vár gazdára. Ebben az esetben is lebeszélnétek valakit arról, hogy pl kuvaszt tartson lakásban?

2015. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Amúgy hűledezve olvasom ezeket a kommenteket, akik élből elutasítják, és "nagytestű kutyát állatkínázás lakásban tartani". Egy kutyának ki lehet elégíteni az igényeit, és lehet közben lakásban tartani, ha az ember veszi a fáradtságot, netán még élvezi is, hogy szabadidejében a kutyájával túrázzon, menjenek mindenfelé.


A szomszédomban egy nő tart két csivavát, akik a lépcsőházban pisilnek, a lakásból szerintem életükben nem tették ki a lábukat. Míg az én 30 kilós labradorom jön velem mindenhova - nagytestű, és marhaboldog mellesleg, unatkozni nem igen szokott.


Ha napi 3 órát foglalkozik valaki egy nagytestű kutyával, elviszi oda, ahol nagy teret kap, ott jól elfárasztja, és foglalkozik vele, szerintem lehet lakásban tartani - akár kuvaszt is.

2015. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!