Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt lehetséges lakásban...

Kuvaszt lehetséges lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Csak mert hallottam, hogy a bezártságtól bolondok és veszélyesek lesznek... de még napi 3 (nyilván nem fél órás) séta mellett is?
2011. szept. 6. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
M?inden lehetséges, de szerintem épeszű ember nem tart nagy testű kutyát lakásban.
2011. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
A c soron lovat is tartanak lakásban... Lehetséges, csak relatív a lakás mérete.
2011. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet.Meg se próbáld.Állatkínzás.
2011. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
kuvasz alapvetően kinti kutya.sok nagytestű kutyát lehet lakásban tartani,de ez nem tartozik közéjük
2011. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Egy ismerősömék régebben kaptak egy kölyök kuvaszt.

2 szobás panelben éltek akkor, így a kutya is ott élt velük.

Szerencsére mielőtt felnőtt volna a kutya, elköltöztek családi házba nagy kerttel.


Hiába mozgatod a kuvaszt, annak lételeme, hogy napi 24 órában őrködjön, ha kell, mászkáljon NAGY területen.

Arról nem is szólva, hogy jelentős mérete miatt sem mindegy, mekkora helyen él.

2011. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2011. szept. 6. 09:47
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
A kuvasz nyájőrző kutya, a puli jelzett, a kuvasz "aprította" a farkasokat, tehát rohadtul nem való lakásba, de még a megkötést se szereti.
2011. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
úgy érdemes tartani, kertes házban szabadon jár ki be a házból az udvarra. CSAK házban/lakásban nem lehet tartani
2011. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Van ismerősöm, gyönyörű, családbarát kuvaszuk lakásban él. Természetesen napi több órát sétáltatják. Semmi gond nincs vele.

Attól, hogy nagytestű egy kutya, még érezheti jól magát lakásban is - az én német-juhászom is lakásban van, mellette természetesen eleget mozog, jön velünk mindenhová. Régebben spec. mentőztem vele, ma már nyugdíjas, kifejezetten szereti, hogy velünk élhet. Boldog, egészséges kutya.

Attól, hogy egy kutyát kertes házban tartanak, még nem feltétlenül lesz jó élete. Sőt, ha gondos a gazdi, bizony a lakásban élő kutyának jobb sora van, mert azzal naponta több órát foglalkoznak, sétálnak... Ha egész napra bezárják, persze állatkínzás, de ha tisztességgel foglalkoznak a kutyával, akkor semmi gondja nincs a lakásban.

Lakásba azok a kutyák nem valók, amelyeknek nagy a bundája, mert túl melegül lehet télen - igaz, az ilyenek meg nyáron odakinn szenvednek.

2011. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

vannak olyan fajták,amelyek kifejezetten nem valóak lakásba és kész.ilyen a kuvasz is.

mint ahogy pl egy csivava sem való a kertbe.persze attól még ott lehet tartani,ahol akarod,de azzal csak a kutya életét keseríted meg.

2011. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!