Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek pulit, vagy pumit...

Szerintetek pulit, vagy pumit vegyünk?

Figyelt kérdés
Nagy a kert, elsősorban házőrzőnek szeretnénk. Gyerekek ha minden jól megy lesznek, szóval valami "családbarát" kutyus kéne. Időnk, energiánk véges. Mindkettő fajta tetszik, ti melyiket ajánlanátok?
2011. aug. 13. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk pulink van. Én személy szerit jobban ajánlom ezt a fajtát a pumi inkább csak terelőkutya de a puli őrzi is a házat mi azon goldolkodunk hogy hozunk még egyet mellé. Ha kérdésed van a fajtával kapcsolatban akkor írj privátot.
2011. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon határozottan a pumit! A pulival több probléma lehet, és nagyon sokat ugat ami zavarhatja a gyerekeket. A pumi és a puli egyaránt jó házörzők. A pumi nagyon gyermekbarát gyengéd, inteligens, és játékos kutya. Jó döntés a pumi. ( egy kinológus voltam.) Ha tovbbi kérdés lenne nyugodtan írj nekem privátot.
2011. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a puli lene a jó választás,a pumik kicsit türelmetlenebbek.A puli nagyon okos mindeféle trükköt meglehet tanítani neki nagyon könnyen(az én kutyám tud karikán átugrani, pitizni,stb.)Nagyon szereti a gyerekeket eltűri hogy ölelgesék,fésülgessék.Ami pedig a szőrét illeti ha nem akarod kiállításra vinni akkor nyirasd le egy kutya kozmetikussal semmi baja nem lesz és jobban viseli a nyári forróságot(csak felnőtt korától szabad lenyírni,mert ha kölyök korába nyiratod akkor nem lesz olyan jó állagú a szőre)egyébként az én kutyámnak is visszanőtt a szőre,multhéten volt tenyész szemlén és a szőre teljesen megfelelt.A szeme körül is ki lehet vágni a szőrt mert csak akkor vakul meg ha hosszú időn keresztül van a szeme elött a szőr és amikor levágod sokk ként éri a szemét a fény.(nekünk ezt mondta a tenyésztő és kutya kozmetikus is).
2012. márc. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!