Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan haladjak tovább?...

Hogyan haladjak tovább? (rottweiler)

Figyelt kérdés

Van egy rotim aki már 3 hónapos...már tökéletesen megy neki az "ül" parancs szóra....de szeretném neki megtanítani azt hogy adjon pacsit és azt hogy hozza vissza a dolgait....Hogyan tovább kérlek segítsetek!!!

Ui:. szerintetek korán kezdtem el a tanítását és várjak vele egy picit?!


2011. aug. 6. 17:42
 1/9 anonim válasza:
58%
Nagyon sokat kell vele foglalkozni, a rotweiler egy nagyon okos kutya. De szerintem a pacsi adás az nem fog annyira menni neki, meg amúgy se áll jól egy rotinak. Inkább az önfegyelmét próbáld meg erősíteni, pl, hogy megtanítod neki, hogy addig nem ehet, míg nem mondod neki. Vagy a telketek határait pontosan tudja, és azt tudja védeni. Egy örző védő szerep jobban áll ennek a kutyának, mint egy pacsiadás... :)
2011. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Amúgy 3 hónapos korában, már nyugodtan lehet minden félét tanítani neki. Keress pl rossz ruhákat, cipőket, amiket széttépkedhet :D
2011. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megteheted,akkor vidd el egy kutyaiskolába,az nagyon nagy hasznodra válna,ott elmagyaráznának neked mindent.
2011. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:) a pacsiadás az édesanyám szeretné de akkor elmagyarázom ezt neki.cipőm az már régen nincsen mert szétrágott mindent...azt hogy érted hogy a területét védje? a kert elég nagy de már végigvittük mindenfelé...a másik kérdésem...póráztatni most kezdjem el??és ha igen akkor hogyan?
2011. aug. 6. 21:59
 5/9 anonim válasza:
Én még gyerek voltam, mikor a mienké kicsi volt. A pórázas dolog az mehet. Mi örző-védőként tartottuk, gyakorlatilag az volt a feladata, hogy ha valaki betette a lábát az udvarba (vagy csak megpróbálta :D ) akkor ne engedje. Azt kell megtaníttatni vele, hogy az utcán menő emberekkel ne foglalkozzon, csak a területen belüliekkel. Szomszédunkban óvoda volt, ezért mindenképp fontos volt, hogy fegyelmezett legyen a kutya, ne tudják a gyerekek felhergelni. Nem is tudták. De ha valaki betette a lábát, azonnal rávicsorított ;)
2011. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az nem semmi...jó kiskutya lehet:D én is ezt szeretném neki megtanítani... tegnap már hatalmas volt a sikerünk mert a szomszéd odajött hozzánk és ott állt a kerítésnél és megugatta meg neki ment a kerítésnek:D olyan boldog vagyok hogy haladunk vele! és köszönöm!
2011. aug. 6. 23:14
 7/9 anonim válasza:
Okos kutyát lehet belőle faragni, azt tanácsolom neked még, hogy próbálj utánanézni neten, vagy biztos találni könyvet, vagy fórumokat, ahol kifejezetten kutya oktatással foglalkoznak, érdemes rászánni az időt, főleg, ha van időd is a kutyával foglalkozni. Aztán már lassan lehet vinni edzésekre is, hogy fejlődjön fizikailag is szépen ki. Pl. ha falusi vagy, akkor kimész a falu szélére, föld útra, biciklivel mész, ő meg fut utánad. De nézz ezeknek utána, mit hogyan csinálj.
2011. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még ne legyél büszke, hogy megugatta a szomszédot, sőt.. neki is akart menni.

Egy kölyök még nyitott minden emberre. Ha ekkora kutya megugat egy másik embert, azzal a bizonytalanságát jelzi. Játékból bármit megtaníthatsz neki. Nem lesz kevesebb a roti, ha tud pacsit adni. Kevés tanulás, sok játék. Utcán sétánál nem kell, hogy mindenki simogassa, mindenkivel barátkozzon, de ne is támadjon senkire. Közömbösnek kell lennie. Otthon tedd rá a nyakörvet hosszabb időre. Aztán mehet a póráz is és az udvaron a séta.

Ha már kimehet, először csak rövid távolság kell. Ha teheted, menj kutyaiskolába, ahol óvodás lehet a kutyád. Megszokja az idegen kutyákat.Te is fogsz ott sokat tanulni.

2011. aug. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem nyugodtan tanítsd meg neki a pacsit...egy kicsit sem ciki:)az enyém is tudja és imádják az emberek mikor "integet" nekik...Én úgy tanítottam,hogy leültettem és akkor mondtam neki hogy pacsi és megfontam a mancsát és felemeltem ,párszor csinálod neki és menni fog.Persze a jutalom se maradjon le,először adj neki valami finomat és mikor megy már neki akkor csak simit ha teljesítette a feladatot.Ezt a jutalmazást nyugodtan használhatod minden feladat teljesítés után.Szerencsére a rotik elég belesek így jól lehet őket motiválni vele.Én virslivel szoktam jutizni. Sok türelem kell és akkor mindenre meg lehet tanitan:)ül,fekszik,marad,ugat és gurul....fontos,hogy szót fogadjon neked.Sétálj vele sokat akkor is ha kertesben vagytok mert sokat számit...hidd el,mindkettötöknek kell mert mig sétáltok rengeteg mindenre megtanitod...pl.hogy te vagy a fönök,ne enged hogy huzzon vagy rángasson,mindig te irányisd a sétát.Szoktasd más kutyákhoz is,szocializáld,hogy ne féljen,mert az tényleg nem jö ha van egy félös rotid...ha valamitöl fél vagy megilyed akkor nem kell simogatni...azzal csak megerösited benne a félelmet,nyugtnak kell merednod és menni tovább,hiszen semmi baj nem történ,ha látja hogy semmi gond menni fog ö is.Ajánlom neked a csodálatos kutyadok könyvét,nagyon sokat lehet tanulni belöle,megéri megvenni,fönleg ha elsö kutyás vagy és tapasztalatlan.Sok sikert kivánok és vigyázz nagyon rá:)késöbb ö fog rád.
2011. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!