Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitesz megoldást találni?...

Segitesz megoldást találni? Kuvasz.

Figyelt kérdés

Jópár éve van egy fiatal lány kuvaszom, nagyon okos, kifinomult kutya, eléggé a szivemhez nöt.

Az élet ugy hozta, hogy egy 20 nm es földszintes társasházi lakásba kényszerultem költözni, ahol közös az udvar virágoskertes és ráadásul nem is valami nagy és a többi lakó nyilván nem örülne ha kint lenne a kutya.


Semmiképp sem szeretnék megválni a kutyámtól inkább napi 3 szor leviszem meg bringázok is vele.


Lakásban eléggé elviselhetetlen a szőre miatt amit lenyirtam kb egy centisre, ami nem is volt hátrány, mert rengeteg toklászt találtam benne (előtte kertben volt tartva) és nyakán egy toklász okozta kisebb tályogot is ami mostmár szépen gyógyul de előtte a szőrtől látni sem lehetett semmit..


Abban kérnék tanácsokat, hogy mit csináljak a kutyával, hogy egyáltalán ne hulljon a szőre, mert elég nehéz kiszedni a ruhákból, ágynemuből stb.


A szőre tapad oda mindenhova, és még igy rövidrenyirva is hullik neki, igaz már kevésbé, de igy is sok a szőr.

Létezik erre valami ápoló anyag, vagy valamilyen megoldás?


Hol lehet venni ilyen szőrgyüjtő simogató kesztyüt?


2011. aug. 3. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A simogató kesztyűt felejtsd el, másra nem is való, csak kutyasimogatásra, mert szőrt nem szed ki.

Vegyél furminatort, ez egy speciális fésű, ami eltávolítja az elhalt szőrök nagy részét, én még nem próbáltam, de sokaknak bevált. A minimálisra csökkenti a szőrhullást, meggyorsítja a vedlést.

Itt további infokat találhatsz róla: [link]

2011. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

talán nézd meg kisállatkereskedésbe vagy ilyen helyen

de ha keféled a szőrét szerintem akkor kevesebb is fog kihullni és azzal a kesztűvel meg a keféléssel megelőzhetők a gondok

mondjuk nekem ez kicsit fura: Jópár éve van egy fiatal lány kuvaszom hogy lehet fiatal ha jópár éve van?:D

2011. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
akkor rosszul tudtam a kesztűs dolgot bocsi(második voltam)
2011. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sajnos olyan nem lesz, hogy egyáltalán ne hulljon a szőre.

(Olyan, mint a te hajad, van egy természetes mennyiség, ami minden nap kihullik, és ez egyénenként/egyedenként más).

Ha minden nap kifésülöd, akkor kezelhető mennyiségű, és gyakrabban (naponta) kell söpörni is, illetve ne engedjétek be a szobákba.

Nekünk még a panelban kistestű kutyánk volt, a fehér szőrszálak a sötét ruhákon látszódtak, a feketék meg a világosakon...

Nekünk az a hajlított "fogú" kutyafésű jött be mindegyik kutyánkon. Ilyesmi: [link]

2011. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
rendes vagy h nem válsz meg a kutyádtól..sokan sajnos ezt teszik.
2011. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy a kutya 5 éves kb kölyök korában örökbe adtuk egy tanyára, de 2 évesen visszavettük, mert ütötték verték mint kiderült plusz nem etették rendesen igy nem nőtt meg kb olyan golden termetü maradt a maga kis 32 kilójával.
2011. aug. 3. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Istenem...miért ilyenek az emberek?????? hihetetlen..hülye parasztok..ezek csak sütve szeretik az állatokat.
2011. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:59


Hogymivan???

2011. aug. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
h h mi van?? arra írtam h ütötték verték a kutyát? v szted ez normális??????????????
2011. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jahogyaz. A sütve részt nem tudtam értelmezni...
2011. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!