Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez az epilepszia"mánia"?

Mi ez az epilepszia"mánia"?

Figyelt kérdés

Miért van az, ha egy kutyának (vagy macskának) "neurológiai" problémái vannak, de a tünetek forrását nem találják meg az állatorvosok, akkor a diagnózis ebben az esetben mindíg Epilepszia. Miért?



Egy barátnőm kutyájának agyvérzése volt, epilepsziának hitték, félre kezelték a kutyát.

Az előző kutyámnak magas vérnoymása volt, epilepsziának diagnosztizálták, komoly gyógyszeres kezelést javasoltak. És ha én nem vagyok olyan kitartó a helyes diagnózist illetően, akkor soha nem derül ki a magas vérnyomás és szedhette volna a kutya élete végéig az epilepsziagyógyszert (nyugtató)...


Most van egy kutyám, játék után volt egy kis dülöngélése (nem volt komoly, külvilágra reagált...stb). Ugyan az orvos nem tudja, hogy mi a baj, de közölte, hogy ha minden lehetséges betegséget kizártak, akkor csak epilepszia lehet. Magyarra lefordítva: ha nem derül ki semmi (mert állatorvoslásban ez sajnos gyakran előfordul), akkor nem tudják, hogy mi a baj, de valamit muszáj mondani, ezért ez epilepszia, mert az jól hangzik... És a betegfelvételi lapon is az volt írva a kutyámnál, hogy "roham", igaz, hogy én egyszer sem használtam ezt a kifejezést... kicsit megbillen a kutya és máris rohama volt és ez epilepszia. Ki fog derülni valaha is, hogy mi baja a kutyámnak? Vagy bárhova megyek rá lesz mondva, hogy epilepszia?


2011. júl. 16. 20:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bocsika, de hülye kérdésekre csak hülye választ tudok adni. Egyáltalán nem lehet könnyű az állatorvosi szakma, mivel az orvos csak abból következtet a betegség fajtájára, amit lát vagy érez. És én csak ezt akartam neked mondani, hogyha minden állatorvost felülbírálsz, akkor miért nem vagy állatorvos, mert te biztos rögtön tudnád melyik állatnak mi baja van és rögtön a megfelelő kezelést írnád fel nekik...
2011. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem. Nem erről van szó, ezt te is tudod. Ennél érthetőbben nem tudom leírni.


Ha a kutya fejfájását okozhatja (hasamra csapok) 15 féle betegség, és ezt 15 féle vizsgálattal ki lehet deríteni (ami mellesleg nem az állatorvosnak költség, hanem nekem, gazdinak), akkor mindennemű vizsgálat nélkül ne állítsa fel a téves diagnózist (pl.: epilepszia), hanem igenis, legyen meg az a 15 vizsgálat.


Vagy, ha a kutya fejfájása nem is betegség, hanem tünet...


Nekem azzal van a problémám, hogy ha egy kutyát nem vizsgálnak meg rendesen a nagy nyári meleg miatt, vagy a rossz gazdasági helyzet miatt, vagy mert épp az állatorvos bal lábbal kelt fel, vagy mert neki úgy is mindegy, a lényeg, hogy a drágábbik gyógyszert írja fel, természetesen azt, amelyik gyógyszergyártó céggel szerződése van...stb


De mindegy, ezt magyarázhatom az olyanoknak, mint te.... Úgysem érted, hogy mi is az én problémám az állatorvosokkal. (nem mindegyikkel!).


Én nem azt mondom, hogy ránézésére oldja meg a problémát, lássa, mi a betegség...stb. Hanem azt, hogy ne diagnosztizáljanak egyből egy olyan súlyos betegséget, mint az epilepszia, anélkül, hogy előtte az aktuális tüneteket okozó egyéb X betegséget ki nem zárják. Páldául agyvérzés, magas vérnyomás, betokosodott toklász a fülben, májbetegség, szívprobléma...stb.


Ha úgyis én fizetem a vizsgálatokat, (sőtt, már könyörögni kell értük), akkor ne az egyszerűbb megoldást válassza az állatorvos, és bökjön rá egy népszerű, jól hangzó betegségre, mint az eplilepszia, hanem vizsgálja meg rendesen azt a szerencsétlen állatot, mielőtt begyógyszereznénk és félrekezelnénk, és nézzük meg, nem lehetséges e, hogy valami más baja/betegsége van a kutyának.

2011. júl. 18. 15:25
 13/16 A kérdező kommentje:

Jah és az állatorvos egyáltalán nem csak abból tud kiindulni, amit lát vagy amit érez, már bocsánat!


Ezer féle vizsgálat van, ami ezer féle betegséget kimutat. Ott van az egyszerű vérvétel. Egy vérvételből azt is meg lehet állapítani, hogy a kutyának van e valamilyen fertőző betegsége, gyulladás a testében, májbetegsége... stb stb stb. Ha a vérvételnél valami elváltozás látható, illetve következtethető, akkor lehet küldeni a kutyát további vizsgálatokra, Ultrahang, Röntgen, Vérnyomásmérés, MRI, ERG, EEG...stb stb stb.



Az epilepszia az egy olyan betegség, amit nem lehet alátámasztani semmilyen vizsgálattal, és sajnos ez az állatorvosok egyik legkedveltebb diagnózisa. És sok állatorvosnak egyszerűbb odabökni, hogy epilepszia, mint lefogni a kutyát, vért venni tőle, a vért elküldeni a laborba, másnap a vérvétel eredményét elemezni, következtetni a további vizsgálatok szükségességére, felhívni a gazdit, újra megbeszélni a dolgokat a gazdival, újra és újra vizsgálatok. Persze, hogy egyszerűbb az epilepszia és a méregdrága gyógyszer felírása.....

2011. júl. 18. 15:37
 14/16 anonim ***** válasza:
Rendeben tegyük fel, hogy egyetértek veled részben. Tudod az én kutyám valóban epilepsziás volt és nekem nincs efféle negatív tapasztalatom, mert az én kutyámtól rögtön vért vettek és így kizártak minden más betegséget. Sajnos drága gyógyszerek ellenére csak néhány hónapot élt a diagnózis felállítása után, mert hamar megszokta a szervezete a gyógyszereket.
2011. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyébként mire gondoltál azzal, hogy "olyanok mint te"?
2011. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a mondanivalómból kiragadsz egyetlen kis apró részletet, amibe beleköthetsz, pedig valójában nincs is miért belém kötni. Így értettem.
2011. júl. 19. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!