Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1/Mitől alakul ki az epilepszi...

1/Mitől alakul ki az epilepszia? 2/Hogy lehet megelőzni? 3/És ha már történt epilepsziás roham egy kutyánál, akkor mi a legésszerűbb teendő?

Figyelt kérdés
Természetesen állatorvos, ez nem is kérdés. Azonban azért tettem fel a kérdést, hogy akik jobban benne vannak a témában, több szakvéleményt hallgattak több orvostól esetleg, szóval tapasztaltak... Azoknak előre is köszönöm a válaszokat, netán csatolt linkeket!
2011. aug. 24. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Általában genetikai, öröklött betegség, de hallottam már olyat, hogy a rossz tartási körülmény, nem megfelelő táplálás, bántalmazás miatt alakult ki, de véletlenszerűen is előjöhet bármely kutyánál. Teljesen megelőzni nem tudod, jó helyről, szűrt szülőktől kell venni a kiskutyát, jó táppal kell etetni, hogy a minimálisra csökkentsd a kockázatot.

Azonnal állatorvoshoz kell fordulni már az első roham után és meg kell kezdeni a kutya gyógyszerezését.

2011. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik kutyám epilepsziás, de szerencsére csak a leggyengébb szintű. Ritkán jön rá, egy pár perces roham, aztán mintha mi sem történt volna. Egyenlőre nem szorul gyógyszerekre, ameddig nem romlik az állapota. Lehet örökletes betegség is akár, bár manapság elég sok kutya szenved benne.
2011. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy örökletes lenne nem bizonyított, de epilepsziás kutyát nem szerencsés tenyésztésbe vonni. Több oka lehet annak, ha rohamot kap a kutya. Lehet, hogy évekig semmi, aztán egyszer csak kap egy rohamot és utána soha többet. De előfordul az is, hogy romlik az állapota. Ekkor lehet elkezdeni a gyógyszerezést, ami igen bonyolult, mert a kutya 24 órás felügyeletet igényel, mire beállítják a gyógyszert, mert nem mindegy, hogy milyen gyógyszerrel és milyen adagokkal kezelik a kutyát. Azt kell eltalálni, hogy mitől szűnnek meg a rohamok, de ehhez ugye folyamatosan szemmel kell tartani a kutyát, mert egy napközbeni, vagy éjszakai rohamnak nincs nyoma.


Maga a roham is másként jelentkezik. Valamelyik kutya tipikus epilepsziás rohamot produkálja, fekszik a földön, kimered, felakad a szeme, nyálzik és remegő görcsöt kap. Más kutyáknál csak megmerevedik a láb, a kutya nem tud normálisan mozogni, és folyik a nyál a szájából.


Fel kell jegyezni, hogy mikor és milyen tüneteket produkál, még a gyógyszeres kezelés előtt. Meg kell beszélni a család tagjaival, hogy ilyenkor ne nyúljanak a kutyához, nem kell lefogni. Arra figyeljenek, hogy ilyenkor nehogy leessen pl. a teraszról, vagy másképp kárt tegyen magában.

Nem szabad a szájához nyúlni, mert a görcs folyamán szájzárat kaphat, sérülést okozhat.


Figyelni kell a többi kutyára is, (ha van), mert rájuk is veszélyes lehet a beteg kutya, illetve ők is veszélyesek lehetnek, mert kiszámíthatatlanul reagálhatnak a rohamra.


Jegyzeteljétek a rohamok időpontját és minőségét, mindenképp konzultálj állatorvossal. Ennél többet nem tudsz tenni.

2011. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mindenképp elkell vinni állatorvos hoz mert lőbb-utóbb már lehetnek 20perces rohamai amikbe könnyen bele pusztulhat.am az a lényeg hogy ne a hátára legyen fektetve hanem oldalra leginkább hogy le ne nyelje a nyelvét
2013. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!