Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam le az utcán?

Hogyan nyugtassam le az utcán?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy az utcán teljesen megőrül, húz, ha elengedem nem hallhat rám, csak az orrára figyel. Ha mondjuk egy csendesebb utcába érünk, akkor leül, lefekszik ha mondom neki de néha teljesen kifordul magából. Ha másik kutyát lát ugyancsak megőrül viszont ha a másik kutya odajön hozzánk, bújuk a lábamhoz. Az emberekkel szemben is tartózkodó, de azt nem bánom.Járunk suliba de... ott ha elengedem simán visszajön. Csak az utcán az a sok inger. Minden nap megyünk de nem akar javulni a helyzet.
2011. júl. 12. 19:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki olyankor is jutifalatot időnként, meg alaposan dicsérd meg. Na az az abszolút helyes viselkedés tőle, nem hiába mondják hogy a fáradt kutya a jó kutya:D A pórázhoz még annyit, hogy ha húz és utána enged a pórázon hogy laza legyen, akkor se felejtsd el megdicsérni. Egyébként szerintem az jobb ha egy rövidet ránt az ember a pórázon, mert ha csak húzza egy bizonyos szintig megszokja a szorítást. Én sima hámon rántottam annak idején a kutyán, még most is néha ha kell. Elég egy nagyon rövid, de határozott pórázrántás és tudja hol a helye. Mivel az a jó ha mögötted vagy melletted sétál a kutya, próbáld azt hogy fal mellett mentek. Belül a kutyus. Ilyenkor te előtte mész, és kénytelen mögötted sétálni. Ha megpróbál a külső sávban előzni, akkor se engedd magad elé, a hátad mögött irányítsd vissza a helyes oldalra. Mentek így egy ideig, jól viselkedik, szépen követ, akkor jutalom. Más szituációkban mi a helyzet? Hogy állsz a falkavezérséggel? Mármint nem az utcán, mert ott még nem te vagy a főnök, de otthon például hogy viselkedik? Te vezérként viselkedsz vele? Nem cseszegetésből kérdem, de kíváncsi vagyok hogy ezen a területen kell-e erősítened:) Mennyi idős a kutyus?
2011. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Szerintem otthon tudom irányítani. Ha kiadom a parancsot, megcsinálja, a behívással sincsenek gondok (bár néha öregember módjára tápászkodik fel)... Egyébként 9 hónapos.

2011. júl. 14. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!