Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam le az utcán?

Hogyan nyugtassam le az utcán?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy az utcán teljesen megőrül, húz, ha elengedem nem hallhat rám, csak az orrára figyel. Ha mondjuk egy csendesebb utcába érünk, akkor leül, lefekszik ha mondom neki de néha teljesen kifordul magából. Ha másik kutyát lát ugyancsak megőrül viszont ha a másik kutya odajön hozzánk, bújuk a lábamhoz. Az emberekkel szemben is tartózkodó, de azt nem bánom.Járunk suliba de... ott ha elengedem simán visszajön. Csak az utcán az a sok inger. Minden nap megyünk de nem akar javulni a helyzet.
2011. júl. 12. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajtájú kutya?
2011. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Shar-pei
2011. júl. 13. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Fáraszd ki, akadálypálya például, vagy sportoljatok együtt valamit. Minél fáradtabb annál kevésbé van energiája figyelni a sok ingerre ami éri. Esetleg vigyél magaddal juti falatot, ha lát egy másik kutyát akitől begerjed, "fordítsd" úgy a kutyát, hogy ne lássa a másikat. Amikor lehiggad megjutalmazod. Ha nem nyugszik meg így sem, akkor vidd el onnan mindenképp. Meg kell ezt csinálni egy párszor, de előbb-utóbb majd simán elmegy más kutyák mellett. Milyen kutyasuliba jártok? Mert hallottam olyanról ahol az utcán való közlekedés is a tréning része.
2011. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A kifárasztást nem tudom megoldani mert egyik játékot vagy sportot se szívleli, meg egyébként sincs lehetőségem mindíg elmenni futkározni vele séta előtt. Ez a jutifalatos jó ötlet. :)

2011. júl. 13. 20:51
 5/12 A kérdező kommentje:
A retriver póráz segítene?
2011. júl. 13. 21:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Kiegészítésnek persze. Amúgy milyen póráza van? Egyébként így hogy nem egy nagy sport kedvelő kutya, az agility-t akkor is érdemes lenne kipróbálni. Az inkább ügyességi mint sport tevékenység szerintem. A klasszikus értelemben:) Házilag is lehet neki barkácsolni kis akadályokat, sőt egy nyugis helyen kinn a szabadban is lehet rögtönzött akadályokat felállítani neki. Ha adsz neki feladatot azzal használja az agyát, "gondolkodik". Cserébe kap finom falatokat:) Ebben baromira el tudnak fáradni, és utána már könnyebb irányítani, mert nyugisabbak. Vagy suli után is ennyire csúnyán viselkedik?
2011. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként esetenként hosszabb folyamat lehet. Az én kutyám nagyon izgága, nem könnyű kifárasztani. Szintén nagyon ágaskodott más kutyák felé az utcán, két hónap alatt jutottunk el arra a szintre hogy egy apró jelzés is elég legyen neki, hogy ne foglalkozzon a másik kutyával. Ez még nem a vége persze, de már haladás hogy nagyon hamar lenyugszik. Illetve nem várom és vártam meg amíg belelendül, hanem amikor észrevettem hogy stresszes helyzet következik, már akkor "lekapcsoltam" és másra irányítottam a figyelmét. Magamra. Nálunk mondjuk a kedvenc játéka jobban bejön mint a jutifalat:) De kutyája válogatja.
2011. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy kereshetnél olyan gazdikat akiknek nyugodt, jól nevelt kutyájuk van és van kedvük gyakorolni veletek. Ők játszhatnák a másik, idegen kutya szerepét:) Így neked is kevésbé lenne stresszes, mert tudod hogy nem fog baj történni. Legalábbis magamból kiindulva tudom, hogy ilyenkor az ember hajlamos megijedni, ha nem tudja mit kell tennie. Gondolj bele, téged sem tudna megnyugtatni egy akármilyen helyzetben egy sík ideg ember:) Ezzel a kutyád is így van.
2011. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Végülis már próbálkoztunk az agilityvel, csak kevés hozzá az akadály. Most csináltunk egy retriever pórázt és eleinte húzott de mikor már a fulladás szélén állt, kezdett lassítani.

Kutyasuli után rettenetesen elfárad, akkor már mögöttem szokott jönni. Ilyenkor milyen módon jutalmazzam?

2011. júl. 14. 12:52
 10/12 A kérdező kommentje:

A póráza egyszerű 1.5 m-es bőr és egy nyakörv, semmi extra.

Egy másik nyugodt kutyára én is gondoltam, de sajnos nincsenek ennyire "megszállott" kutyás ismerőseim. Vagy nagyon vad a kutyájuk, vagy a nagyszüleinél van (bár akkor már szerintem nem is az ő kutyája).... Kutyasuliba meg még csak 4x voltunk így nincs olyan kapcsolatom velük hogy csak így eljárjanak egy gyerekkel.

2011. júl. 14. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!