Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye segitetek? Nagyon fontos,...

Ugye segitetek? Nagyon fontos, ha a tanácsotok nem válik be akkor elveszitem a kutyámat! SOS LÉCCI

Figyelt kérdés

Az a helyzet h van egy 6hónapos fiu yorki kiskutyám és nem szobatiszta még mindig.

Van egy kis alomja arra az esetre ha nem lennék otthon hanem Pl.: Iskolában akkor abba belepisiljen kakáljon..

Háát ez nagyon ritkán jön össze.Általában naponta 3-4-5ször is leviszem de nem mindig végzi el a dolgát inkább fent ahol éppen rájön és akkor odapisil,kakál.

nemtudjátok h tudnám rászoktatni h csak akkor kakáljon ha lementem vele/Ált ugy viszem le h evés ivás után 15perccel../szoval h szobatiszta legyen..azért mégis már 6hónapos kéne h tartsa a pisit kis ideig..

Lécci segitsetek és adjatok tanácsot mert ha nem fogja megtanulni 2 honapon belül a szobatisztaságot akkor a szüleim azt mondták h elfogják adni!://


2011. júl. 2. 15:20
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Persze igen meg szoktam dicsérni amikor lent pisil mindg mondom h ügyes vagy ügyes vagy és elmondom jópárszor és egyből jön oda h simogassam meg , látom rajta h ha mondom neki h ügyes vagy akkor nagyon boldog. Igazábol most itt vagyok a mamámnál és kint van a teraszon.Le szoktam engedni de a kaját lent pisilésért be kell vezetnem!Igazábol nem boxja van hanem az a macskaalom egy kis olyan tepsi nagyságu "kis" műanyag tál féleség. :) Remélem bejönnek a tippjeitek és még bármi eszetekbe jut irjatok!! :) Köszönöm az eddigieknek... /ja és igazábol ha bepisil igen leszidom és haragszom rá de ezt ő is érzni mert odabujik a sarokba és nem jön ki amig nem hivom v nem adok neki valami kaját../
2011. júl. 2. 18:17
 12/24 anonim ***** válasza:
Hát de legyen neki boxa, főleg ha ilyen problémáitok vannak. Yorkinak valót olcsón lehet venni, ruházzatok be rá, sokat segíthet a szoktatásban.
2011. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

A boxnak köze nincs az alomhoz. A box, az műanyag hordozó, de van ketrec is. Azt három oldalról érdemes letakarni, ha benne van egyedül.


A boxba szoktatás úgy történik, hogy ajtó levesz, vagy kinyit állandóra. Jutalom, étel ott kapható.Ne legyen túl nagy sem.Amelyik kutya ismeri, szívesen húzódik el benne akár pihenni is.

2011. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vegyek boxot neki???
2011. júl. 2. 21:24
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de a kérdésedben rögtön szemet szúrt az, hogy evés-ivás után viszed le sétálni.

Ilyen nem csinálunk! Mindig a séta után kapjon enni, ugyanis ha a kutyát teli hassal mozgatod, akkor gyomorcsavarodást kaphat! Kistestűeknél ritkábban fordul elő, de erre akkor is nagyon kell ügyelni.

Ha reggel fölkeltél, akkor kapj fel egy gatyót, pólót és irány lefelé a kutyával. Pisiljen, kakiljon. Legalább 20-30 percet legyél lent vele, mert nem elég az, hogy egyet pisil. A fiú kutyáknál főleg nem, náluk akkor ürül ki a "tank" ha már pisiltek néhányat, imádnak jelölgetni fűt, fát, bokrot.

Aztán ha fölmentetek, akkor kapja meg a reggelijét. (mit eszik?) Ha teli a hasa, hagyd pihenni, ne akarjatok akkor játszani. Aztán ahogy az időd engedi, lehetőleg 2-3 óránként ki kellene vinni, hogy megtanulja a szobatisztaságot, és ráérezzen, hogy mennyivel jobb kint pisilni.

Egyébként a kint pisiltetés ugye nem annyi, hogy kiengeded egy kertbe? Ki kell vele menni az utcára, ahol lát más kutyákat, látja ahogy ők intézik a dolgukat, pisilnek, kakilnak, és érzi a kinti szagokat.

A másik, amit láttam (közben elolvastam a többi választ, meg amit írtál) hogy szidás után kajával csalogatod elő? Remélem ez maximum egy falat sonkát, vagy sajtot jelent. Egy falatot! Ha állandóan etetve van, és mindig elöl van a kajája, akkor persze, hogy össze-vissza kakil.

A kutyád már elég nagy ahhoz, hogy csak reggel és este kapjon enni, napközben legfeljebb 2-3 alkalommal 1-1 falatot, de nem kell jóllakatni. A kutyák gyomrának is kell pihenni, ha állandóan eszik, akkor a gyomra állandóan dolgozik, és természetesen sokszor kell kakilnia.

Szóval reggel és este egyen, és mindig a séta után! És ha lehet, akkor este minél később vidd le, hogy tudjon még egyet pisilni. Én 22 óra körül szoktam, de az tényleg csak annyi, hogy lerakom a fűbe, pisil, és már megyünk is föl.


Más: a box az egy doboz, ketrec, amibe a kutya alszik. Sokan alkalmazzák, én személy szerint feleslegesnek tartom, mert egy kistestű kutyának millió lehetősége van "eldönteni", hogy hol akar aludni. Az enyém vagy a fotelben alszik, vagy az ágyamon a lábamnál.


A lakásba tényleg praktikusabb ha nem almot használsz, egyrészt mert hamar büdös lesz, másrészt széthordja a kutya homokot. Létezik úgynevezett kutyapelenka, ez egy fehér anyag, amit a földre tudsz letenni, és a kutya arra pisil. Ugyanolyan anyagból van, mint az embergyerekeknek gyártott pelenka, nagyon jól szívja a nedvességet. De ha bemész a gyógyszertárba, és kértek olyat, hogy betegalátét (kétféle méret szokott lenni, a kisebbik elég) az sokkal olcsóbb, és tök ugyanolyan, mint ez a kutyapelenka:)

Ha a kutyád szobatiszta lesz, akkor úgyis magától le fog szokni arról, hogy a lakában intézze a dolgát. Az én kutyám 4 és fél éves, a mai napig le van téve egy eldugott sarokban egy kutyapelenka...ne kérdezd minek, kb. 3 éve nem pisilt rá:)

Ritkán, de előfordul, hogy 7-8 órára egyedül kell hagynunk, akkor sem megy rá, inkább megvárja, amíg hazaér valaki és leviszi.

A kutya nem hülye, és nem szeret a saját életterében piszkítani. Meg fogja tanulni, ne aggódj.

2011. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Alom nem kell. Ez kutya, nem macska, nincs meg benne az az ösztön, ami a macskákban benne van. nem tudja a kutya az almot használni.

A kutyapelenkát személy szerint nem ajánlom, egyszer vettem a kutyámnak, amikor még kicsi volt, azonnal széttépte és körbe húzta a nappalin :'DDD

2011. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Utolsó, igen, sok kutya csinálja ezt a pelenkával:D Az enyém személy szerint a legelső éjszakától arra pisilt, pedig nem is volt erre nevelve.

Akkoriban praktikus volt, és könnyebbséget jelentett nekem is a tudat, hogy ha pisilnie kell, akkor nem kell visszatartania. Használta is pár hónapig, de az első tüzelése után már egyáltalán nem.

2011. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy mit eszik. Én nem tudtam rájönni sokáig, hogy miért nem szobatiszta már a kutyám( féléves volt ő is kb akkor. Aztán elköltöztem otthonról és anyám nem etette már agyon állandóan, napközben, házikoszttal, virslivel, levessel. Ezektől pisilt be. Amióta csak tápot kap, reggel meg este, egyszer sem fordult elő baleset, addig meg elég sűrűn. Persze, tudom, kellett volna jelezze, de azt az én kutyám sose csinálta, még most se. Ha nagyon kellett neki és nem vittük le, akkor bepisilt. Most se jelez, de mostmár tudom pontosan, hogy mikor kell pisiljen, így nincs gond. Sok sikert!
2011. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az enyém se jelez, csak ha ne adj isten csikar a hasa:)

(1x volt ilyen)

De ha csak nem iszik valami miatt nagyon sokat, akkor 4-5-6 órát simán ki kell bírnia minden kutyának. Annál tovább meg úgysem várok, átlag 5 óránként lemegyek vele.

2011. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mindenképpen figyelj a kutyára, mert ha liheg, nyugtalan, járkál, akkor valószínű wc-znie kell. Alvás után a kutyának ha felkel, szintén pisilnie kell. Ezért reggel mindig igyekezz. Este lefekvés előtt még vidd le, hogy elintézze a dolgait és nyugodtan tudjon aludni. Reggel csak akkor adj neki enni, ha utána 2-3 óra múlva le tudod vinni kakilni. Figyeld meg a bioritmusát, hogy egy adott kaja mennyi idő alatt megy át rajta. Ezt nagyon könnyen megteheted, ha adsz neki egy olyan jutifalit, ami más színű mint a tápja. Persze tényleg be kell tartani, hogy a szoktatáskor 2 óránkét, később 3 majd 4 óránként kell vinni. 5-6 órát ha benn hagyod, előtte-utána rögtön séta! (nyilván ez nem a szoktatáskor, hanem már a későbbiekben) Nem kell mindig ugyanolyan hosszú sétát tenni, ezt majd úgyis látod, hogy mik az igényei. Engedd szagolgatni, akkor "megjön" az ingere. Ne szidd meg a lakásban végzett dolgokért, úgyis látja rajtad, hogy nem örülsz. Egy "jaj ne már megint" bőven elég. Az én kutyám előtt víz mindig van, de kaja nem, csak etetéskor! Ha meghagyja, vegyük fel a tálat, ne legyen olyan, hogy majd később megeszi. Remélem sikerrel jársz!
2011. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!