Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye segitetek? Nagyon fontos,...

Ugye segitetek? Nagyon fontos, ha a tanácsotok nem válik be akkor elveszitem a kutyámat! SOS LÉCCI

Figyelt kérdés

Az a helyzet h van egy 6hónapos fiu yorki kiskutyám és nem szobatiszta még mindig.

Van egy kis alomja arra az esetre ha nem lennék otthon hanem Pl.: Iskolában akkor abba belepisiljen kakáljon..

Háát ez nagyon ritkán jön össze.Általában naponta 3-4-5ször is leviszem de nem mindig végzi el a dolgát inkább fent ahol éppen rájön és akkor odapisil,kakál.

nemtudjátok h tudnám rászoktatni h csak akkor kakáljon ha lementem vele/Ált ugy viszem le h evés ivás után 15perccel../szoval h szobatiszta legyen..azért mégis már 6hónapos kéne h tartsa a pisit kis ideig..

Lécci segitsetek és adjatok tanácsot mert ha nem fogja megtanulni 2 honapon belül a szobatisztaságot akkor a szüleim azt mondták h elfogják adni!://


2011. júl. 2. 15:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Etetés után zárd be a szállító dobozába 30 percre majd ki viszed, de neki kell követnie vagy ha nem követ akkor pórázt tegyél rá.
2011. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Laikus vagyok, csak a google-t használtam. Biztos vannak okos ötletek itt is, nézz körül, olvasd el őket:

[link]

2011. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem értek egyáltalán egyet az elsővel...

A szüleiddel sem, kicsi még a kutya, persze, ebben a szobatisztaság ügyben egy kicsit elkésett, de ez azért még nem a világ vége...nem kel ezért eladni.


Csináld azt, hogy amikor kiviszed, tényleg, maradj ki addig vele, ameddig nem pisil vagy kakil. Ha történik vmi(legyen pisi vagy kaki) nagyon dicsérd meg és adj neki egy virslit, sajtot vagy amit szeret. Ezt olyan 2-3 nap után megtanulja, hogy PISI/KAKA= kaja és a gazdi megdicsér :D. természetesen egy idő után ellehet hagyni a kaját.

2011. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
Egyik ismerősünknek is yorkija van, már 2 éves elmúlt, és még mindig lazán bepisil. Ennek ellenére imádják, nem az eszéért szeretik. Elég butuska, nehezen tanítható kutya.
2011. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem buta kutyák. Ha annyi idősen(2 éves) is bepisil, az vagy területmegjelölés (ergo ő a főnök) vagy egészségügyi gondjai vannak.

Megmutattad már dokinak a kutyádat, nincs e valami problémája?

Óránként vidd le, az lenne a legjobb, mégjobban rögzüljön. Vidd kutyák közé, sétáljatok kutyákkal, ha ők kakilnak pisilnak ő is fog. A boxba való bezárás valóban jó ötlet, saját helyükre nem piszkítanak, így jobban tudnád kontrollálni mikor hogyan.

Szüleid nem lehetnek ilyen felelőtlenek, hogy emiatt továbbadnának egy életen.

2011. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy leviszed, mit csinálsz vele? Megdicséred, ha jó helyen végezte el a dolgát? Esetleg csak hazviszed? Mert ha nem kap dícséretet, ellenben a pisi/kaki a séta végét jelenti, akkor ne csodálkozz, ha inkább nem lent végzi a dolgát. Pisi a jó helyen, nagy dicséret, nagy játék, még egy kis séta, és jó lesz.

Egyébként tényleg keress rá itt, ez a _gyakori_ kérdések oldala, ezren felvetették már ugyanezt a problémát, rengeteg válasz is érkezett rá.

Az almot meg felejtsétek el, hat hónaposan már ki kell bírnia azt a pár órát, amíg nem vagy otthon, és az bizony nem segíti elő a lent pisilést, ha otthon is szabad. Akárhányszor a lakásban pisil/kakil, büntessétek meg, már eprsze ha rajtakapjátok pisilés közben. Nem kell belenyomni az orrát meg megpofozni, csak szidjátok le, és zárjátok be egy szállítódobozba vagy egy üres szobába egy negyed órára. Ha megmutatjátok neki, mi a helyes és mi a rossz, meg fogja tanulni.

2011. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést (nem akarok vitázni) csak ki kell jelentemet NEM egyet értésemet. Sose szídd le a kutyád, mert bentre vizel vagy kakil, ha rajta kapjátok, ha nem!!! Kint dicsérés, ha kint végezte a dolgát??? Elnézést, de számomra baromság. A kutyapszichológusok sem dicsérik meg a benti kutyáikat, ha kint pisilnek. Mi sem dicsértük meg és a kutyánk mindig jelzett, ha kellett neki pisilnie, kakilnia. Akkor mindig a bejárati ajtóhoz ment és leült addig ült ott míg ki nem engedtük. Amúgy az első vagyok.
2011. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Második vagyok és nekem ezt a kutyasuliban mondták. A kiskutya honnan tudná magától, hogy "pisilnem kell, akkor oda állok az ajtó elé, hátha történik vmi". Ilyen nincs.

Amúgy abban igazad van, ha a kutya bepiszkol a lakásba, sose szidjuk meg. Ez hülyeség.

2011. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés, hogy csak 3-4szer viszed le, ha még nem szobatiszta. Az enyém úgy tanulta meg, hogy óránként, majd 2 óránként levittem. Sok időmbe telt, nagyon türelmes kellett, hogy legyek, de végül sikerült. Ja és nagyon fontos, hogy nagyon dicsérd meg és adj valami finomságot neki, mikor lent pisil.
2011. júl. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%

Vegyél kutyapelenkát,vagy elfekvő betegek alá való betétet,terítsd le.Hagyd hogy rápisiljen.Hidd el oda fog pisilni magától.Dicsérd meg,legyél vidám,hogy érezze Ő ügyes és ez jó dolog.Aztán ha leviszed sétálni és pisil,ugyanezt a ceremóniát játszd el újra neki.A szüleidet nem értem,nyilvánvalóan 8-9órát távol vagy mikor iskolába mész.Bírják ki ők pisilés nélkül ezt az időt.Szóval vegyél,vagy vetess anyukáddal ilyen pelenkát,kérd meg,hogy segítsen neked.Gondolom szeretnek nagyon ha megengedték hogy kutyusod legyen.Lássák rajtad,hogy rajta vagy az ügyön.Most gondolom sok a szabadidőd,tanítgasd a kutyusodat,a jó dolgoknál meg is jutalmazhatod.Nálunk éjszakára le van téve kutyapelenka,ha kell neki,akkor arra pisil.semmi gond.Pedig kertesházban lakunk.Szegénykém nappal mindíg szól ha ki akar menni,de éjjel nem zavar minket,hanem megoldja.Sok sikert neked,szeresd a kiskutyádat,mert Te vagy az Istene!!

Ő az én kiskutyám:

[link]

2011. júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!