Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kanári szigeteki kutyát...

Kanári szigeteki kutyát érdemes gyerek mellé venni?

Figyelt kérdés

olvastam,hogy idegenekkel szemben elég agresszív...most teszem azt,veszek egyet...2-3 év múlva gyereket szülök...őt is idegennek fogja nézni? valamint ha nagyobb lesz a gyerek és jönnek a barátai játszani,rájuk is morci lesz a kutyó?

nem szeretném,ha lenne olyan a válaszok között,hogy kezdő vagyok,mert tudom,semmi esélyem egy ilyen kutyával és egyelőre se gyereket se kutyát nem szeretnék,csak elméleti a kérdés...szeretnék kulturált,értelmes válaszokat kapni és tapasztalatoknak is felettébb örülök

köszönöm


2011. jún. 21. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A család neki szent és ebbe beletartozik a kisgyermek is, főleg ha időben összelesznek szoktatva. Nagy bújós medve a családjával, viszont idegenekkel jobb esetben közömbös, rosszabb esetben agresszív (ami ugye ez elfogadható ennél a fajtánál).
2011. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az összeszoktatás miatt írtam,hogy a kutya már felnőttecske lenne,mire a gyerek megszületik..mert ha kiskorától nőne fel egy gyerekkel,akkor oké..de egy új jövevénnyel mennyire kritikus egy fejlett kutya?
2011. jún. 21. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Amint megszületik a kisbaba legalább a kisruháját megszagoltatni vele, majd egyre többször megmutatni, hogy van egy új családtag. A lényeg, hogy ne érezze a kutya, hogy elvan hanyagolva. Láttam már fórumokon is amikor a kicsi gyerekek gyürkészik a kanárit, az meg nagy bamba pofával tűri (persze csak felügyelettel). Szerintem így nem lesz gond.
2011. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

csak akkor ha az elejétől fogva tudatosan nevelitek a kutyát

ezt a kérdésből itélve nem megy egyelőre(ami késik nem múlik) de tudatlanul nem egy ilyen fajtával kezdenék aki még egy felnőtt embert is könnyedén megölhet pillanatok alatt(fizikai ereje és harapásának ereje, gyorsasága alkalmassá teszi erre).

Nem ajánlom a gyerek mellett nem biztos, hogy lesz időtök és kedvetek minden nap 3 órát sétáltatni és ezen felül foglalkozni a kutyával-alapvetően nem a kutyán múlik a kicsi biztonsága de ha hibáztok ti az életveszélyes!

Ha a családba gyerek érkezik a kutyát nem hanyagolhatjátok el az addig kialakított rendszert tartani kell az életében, természetesen a hazaérkezés előtt már érdemes a kicsi szagához szoktatni(pl.az ő használt bébiruhája) és ahhoz, hogy ez a szag csak nyugalmat jelenthet semmi mást...

2011. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!