Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feltétlenül kell ivartalanitan...

Feltétlenül kell ivartalanitani egy kutyát?

Figyelt kérdés
6 hónapos némrtjuhászunk van. nem tudom mi a jo ,még fiatal a keritésünk jo magas az utca felöli de félek hogy ha odaér idöben akkor megszökik.Nem szeretnénk mert nem is tudom mi lenne velünk meg föleg a két fiunkal.mi az elönye és mi a hátránya? elöre is köszönöm.
2009. márc. 24. 11:49
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ne vesszetek össze miattam vagyis a kérdés miatt. köszi a válaszokat . a keritésünk jo mindenhol alul beton tehát ásni nem tud. a kenelt 2 hét mulva kezdik csinálni ,de oda is csak akkor fogom bezárni ha muszály. egyébként az egészz kertben lehet engem nem zavar a gödör meg ilyenek. meg mi nagyon szeretjük öt életünk elsö kiskutyája sok szeretetet adunk néki és mi is kapunk tölle a gyerekeim is rajongnak érte.csak forgalmas helyen lakunk és nagyon nem szeretnénk ha valami baja lenne mikor megnö. mégeszer köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 25. 16:08
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

attól füg hogy him vagy nőstény egyiket sem muszály de a himek idegesebbek lehetnek szökősebbé válhatnak valamint az embert is nőstény kutyának nézheti a nőstény ál terheslehet

és valószinübb lehet a szökés de ha nem ő megyki lehet hogy 1 him megy be

2009. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
53%
Aki amúgy is lusta és nem törődik az állatal, az sokkal inkább választja az ivartalanítást. Ez igaz. De könyörgöm fogd már fel végre, hogy ha eleve ez a hozzáállása, akkor ezen a kutya sorsa múlhat. Ivartalanítja és megoldódik a gond vagy nem tszi és a kutya mehet ahova akar. Tényleg ennyire bonyolult? Akinek a kutyája pedig a tüzelés miatt nem figyel rá és nem tenyészállat, az minek maradjon ivaros, az isten áldjon meg? Kinek jó? Most volt a blikkben egy cikk, egy segítőkutyáról, olvasd el, mennyire szörnyű élete van. Aztán gondolkodj el, miért van az is ivartalanítva. Komolyan gyengeelméjűnek tűnsz.
2009. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom nekem szól-e... De természetesen tisztában vagyok a segítőkutyákkal, és ott nem is ellenzem a dolgot, hiszen az ember is vállal áldazatot a munkájáért... De szerintem egy lsuta és nemtörődöm ember nem érdekli a kuya, és nem fog érte pénzt kiadni. Legalábbis náluk ez tapasztalható (nem mucsán élünk, 15 percre van a főváros), nem törődnek a kutyákkal, nagyon ritka az ivartalanítás, de azok már nem csak ivartalanítva vannak, de ne adj isten mér ülni is tudnak parancsra. Szóval azokkal már valamennyire van foglalkozva. És ismerek egy igazán lusta embert! Némeg juhászuk van. Ha tüzel egykét napig oké. Aztán elkezdi piszkálgatni a kerítést a szomszéd sárhegyi juhász. Néha át is megy. Na ekkor a lány átviszik hozzá, hogy nehogymá ez a nagy dög ott ijeszgesse őket meg ugasson. A szuka tüzelés végéig ott van. Aztán megszüli a kölykeit. Elveszik tőle és lelövik/megfojtják/kirakják a határba. Egyet szoktak neki azért hagyni... Na most költöztek új házba, vagy kocsijuk, emelet, nem minden izé. Lenne pénzük a műtétre és mégsem... Egy ilyesfajta lsuta embert nem fog érdekelni, mert akitm érdekel, az már nem is olyan lusta...

Azon kívül azt észrevetted, hogy én leírtam a véleményem, Te is leírtad... A különbség csak annyi, hogy szerinted ostaba vagy mi vagyok (meg tiszta hülység amit mondok). Én viszont elfogadom a te véleményed, csak elmondtam az én érveim, de valahogy egyszer sem említettem, hogy buta, tájékozatlan vagy ilyesmi lennél... Ha nekem szól...

2009. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
kan kiskutya még 6 honapos.
2009. márc. 26. 11:37
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy gyengeelméjű nekem írta.

Vesd latba minden olvasási tudásodat: Ha akkora nagy a pofád akkor írj privit megadom a címemet és jöhetsz ide jártatni a mocskos pofádat!

2009. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
53%
Ez a lehető leg szánalmasabb, amikor egy fórumon valaki keményít. Nem foglak én bántani, elfenekel téged az anyukád ha rosszalkodsz. Mellesleg ne térjünk el a tárgytól.
2009. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnek meg javaslom, hogy még az ivarérés elött kéne megoldani a dolgot, mert úgy hatásosabb.
2009. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Na itt derült ki mennyire vagy szánalmas.

Kedves kérdező, ne ivartalaníts!

2009. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlen kell ivartalanítani.Vannak fogamzásgátlók is a számára.
2009. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!