Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok...

Milyen fajtát ajánlotok házőrzésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kutyust, ami leginkább házőrző posztot töltene be nálunk, mivel félek, hogy az jön be pláne éjjel a kertbe aki akar.

Már van egy kutyusunk, de ő szobakutya, nem sok időt tölt kinnt, és nem hiszem, hogy bárkit elrettentene a betöréstől, ha meglátja :)

Tehát egy olyan fajtát keresek, ami nem túl nehezen kezelhető, nem túl nagy (tehát ne legyen több olyan 20-25 kg-nál) és kijöjjön a gyerkőccel. Elég lenne az is, ha legalább jó jelzőkutya lenne, tehát a zajokra ugatással jelezne. Nem az a cél, hogy megegye a betörőt, hanem hogy jelezze nekünk, ha valak ólálkodik a környéken.

Várom az ötleteket!


2009. márc. 21. 12:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Én akkor sem bíznék meg ki tudja mi oknál leadott kutyában. Nem tudhatod, hogy agresszió miatt adták-e le, mert még a beadó gazdi sem köti szerintem a menhelyesek orrára az ilyesmit. Másrészől lehet, hogy menhelyen dolgozók is feljavítanák a tényleket, csak hogy a kutya gazdához kerüljön.

Egy kölyköt inkább elhoznék, de hát keveréknél meg ki tudja, hogy mekkora, milyen felnőtt lesz... Van aki nem készen akar felnőtt kutyát kapni, hanem a saját igényeihez akarja nevelni. Ezen nem kell megsértődni, szerintem az emberek többsége így gondolkodik. És ez nem rossz.

2009. márc. 21. 13:53
 12/21 anonim ***** válasza:
Én a pulit ajánlanám ( bár a komondor nem tetszett akkor lehet hogy a puli se jönne be ) . Kicsi kutya , okos , gyerekszerető , csahos (igen jó jelzőkutya ), könnyen nevelhető . Nekünk pulijaink vannak meg 3 gyerekem , a kaját kivehetnék a szájukból , az idegennel bizalmatlanok .
2009. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A puli is az egyik lehetséges fajta között van, ami nekünk eszünkbe jutott. Férjeméknek mindig puli volt, szóval ő tud tapasztalatot is mondani róla, és azok nem rosszak tényleg.

A berni pásztorról mit tudnátok mondani? Igaz, hogy nagyon nagy testű, de viszont gyönyörűen néz ki, és én úgy tudom, hogy jó családi kutya is.

2009. márc. 21. 15:14
 14/21 anonim ***** válasza:
Nagyon ajánlom a kis spiccet. (Nem a törpére gondolok) Nekem az is van. Kertben tartjuk , imádja a gyerekeket, mindent eltűr nekik és nagyon jó jelzőkutya. Nem nagy, max 15-20 kg, de a hangja hatalmas. Már a csengetés előtt tudjuk, ha jön valaki, de az idegeneket mindíg hevesebben jelzi.
2009. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Border colliet vagy sheltiet semmiképpen ne válassz. Mind2nek hatalmas a mozgásigénye és nagyon okosak ami igényli, hogy lefárszd őket agyban is. Minden nap minimun 2 óra séta, játék. Gyerek mellett pedig nem hiszem, hogy erre időd lenne.

Mit szólsz a mudihoz? Nagyon okos, könnyen képezhető és nagyon jó házörző, emellett igazi családikutya.

Marmagasság: 35-47cm

Testtömeg: 8-13kg

Tehát pont ideális méretű számodra. :)

Egyéb infót találsz még róla itt meg még a google-n is rákereshetsz.

[link]

2009. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Elfelejtettem, hogy ha lány lesz és kint tartjátok érdemes lenne ivartalanítani!

2009. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen, én is ajánlom a mudit! Nekem három van, és bagyon tisztelik őket az emberek, mert már tudják, hogy milyen komolyan őrzik a házat. Ebgem az uctán is megvédtek már, emellett nekem bármit megnegednek, szóval kisgyerek is biztonságban van, ha megtanítod neki. Azt mondtad, te akarod nevelni, hár egy mudit bármire megtaníthatsz! :) Nekem mindhárom kutyám szuka, de nincsenek ivartalanítva. Sosem volt probléma, van biztos kerítés, kennel, szófogadás, és persze tisztában vagyok vele hogy a kutyának nem kell szülni egyszer az életben... Csak azért mondom, hogy ivartalanítás nélkül is van élet, és nem is problémás... :)
2009. márc. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én a németjuhász ajánlom. jo házörzö imádja a gyerekeket játékos és mi nagyon szeretjük. még nagyon figyelmes is.
2009. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én egy pitbullt vagy egy amerikai staffordshire terriert ajánlanék neked szívem szerint. Igaz szükséges némi kutyás tapasztalat hozzájuk de nehezen kezelhetőnek abszolút nem mondanám őket. Ezen kívül imádják a gyerekeket (az enyém egész nap ki volt ütve mert délelőtt 3 kisgyerek jól megfuttatta:), ált. beleférnek a megadott sülyintervallumba, rövid szőrűek, esztétikusak, mi több, gyönyörűek! Nagyszerű házőrzők, nem agresszívek annyira az idegenekre, mint a többi őrző-védő kutya de a tudtukra adják, hogy nem kívánatosak. A barátaitokat ugatás nélkül beengedi, megérzi ki jön jó szándékkal és ki nem. Bármilyen fajtát választasz érdemes kitenni egy "a kutya harap" táblát, hogy ne titeket terheljen a felelősség ha mégis fogélre hány egy betörőt az eb! Sok szerencsét a kutyakereséshez!
2009. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
német juhász ;belga juhász;keverék (2 életet mentesz meg);skót juhász ;berni;labi; golden ... csomó van =)
2009. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!