Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok...

Milyen fajtát ajánlotok házőrzésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kutyust, ami leginkább házőrző posztot töltene be nálunk, mivel félek, hogy az jön be pláne éjjel a kertbe aki akar.

Már van egy kutyusunk, de ő szobakutya, nem sok időt tölt kinnt, és nem hiszem, hogy bárkit elrettentene a betöréstől, ha meglátja :)

Tehát egy olyan fajtát keresek, ami nem túl nehezen kezelhető, nem túl nagy (tehát ne legyen több olyan 20-25 kg-nál) és kijöjjön a gyerkőccel. Elég lenne az is, ha legalább jó jelzőkutya lenne, tehát a zajokra ugatással jelezne. Nem az a cél, hogy megegye a betörőt, hanem hogy jelezze nekünk, ha valak ólálkodik a környéken.

Várom az ötleteket!


2009. márc. 21. 12:05
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Én ajánlom a németjuhászt!Nem nő meg nagyra 30-40 kg,gyerekekkel jól kijön,könnyen kezelhető,gyorsan tanul,jó,sőt kiváló házőrző!Idegenekkel bizalmatlan4Nemm nagyon kell nevelni házőrzésre!remélem segitettem
2009. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Hát én csak olyan fajtát tudok ajánlani ami nem túl nehezen kezelhető,viszont nagy (40-60kg) és kijön a gyerekekkel,ez a komondor :)

Ez a fajta tényleg nem vérengző,nyugodt temperamentumú,a betörőt jelzi és ha a kertbe bejön valaki akkor hangtalanul támad és ledönti,addig vigyáz rá amig a gazda észre nem veszi:)

Azért nem szeretnél nagy testűt mert rengeteget eszik?

A komondornak tényleg nincs hatalmas tápanyagigénye,főleg felnőtt korban.Napi 2 pohár száraztáp elég neki,nem válogatós,meg mindent megeszik:)

És még a szőrével sincs probléma,az udvar nincs tele a szőrével mert nem vedlik úgy:)

2009. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképp juhászkutya. Könnyebben is kezelhetőek, gyerekekkel kijönnek, nem is nagyok.
2009. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
52%

A kérdésben megfogalmazottaknak szerintem egy jó vérből származó keverék felel meg a legjobban. A kifejezetten őrző-védő fajták általában elég testesek, míg a méretben megfelelő, fajtatiszta kutyák többnyire nem őrzésre lettek kitenyésztve. Emellett a keverékek általában hosszabb életűek, ritkábban betegszenek meg, és még sorolhatnám az előnyeiket. Persze a tenyésztők valószínűleg más véleményen vannak, de nekem volt ilyen kutyám, és 17 évig szolgálta becsülettel a családot.


Ha korcs kizárva, akkor viszont Németjuhász. Kicsit nagyobb, mint amit a kérdező keres, de okos, kedves és nagyon sokoldalúan tanítható.

2009. márc. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek az előttem íróval, egy keverék a leírásnak tökéletesen megfelel. Keress fel menhelyeket, az ott dolgozók fognak tudni ajánlani neked megfelelő kutyát. A pesti és környéki menhelyek közül tudom ajánlani a Lelencet és Szentendrén az Árvácskát. És nehogy azt hidd, hogy azokkal a kutyákkal, amik menhelyre kerülnek, valami baj van. Sokan ezt hiszik, pedig az oka ennek egyszerűen az, hogy az emberek zöme úgy kezeli a kutyát, mint a kínai órát. Ha valami baj lesz vele, rosszul jár, akkor kidobjuk és veszünk újat. Ha a kutya mondjuk megbetegszik, akkor kidobják és jöhet az új. Ha nyaralni mennek, vagy költöznek, akkor kiteszik a kutyát, aztán később szereznek újat. Az ózdi gyepire például most azért kerül be rengeteg kutya, mert a gazdáik a veszettség oltásra is sajnálják a pénzt....
2009. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Vipera! de a mechanikus is megteszi :D
2009. márc. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
golden retveier, ez egy családi kutya, szertei a gyerekeket, és elrettenti a betörőt
2009. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is a németjuhászra gondoltam először, de nekem azt hiszem, már túl nagy az a fajta. Valamivel kisebb termetű kutyában jobban megbíznék.

A komondor semmiképpen sem jöhet szóba, elsősorban, mert hatalmas, másodszor pedig abszolúte nem tetszik. Olyan kutyát meg nem szeretnék, ami kifejezetten taszít. Ezúton is elnézést, ha valakit most ezzel megbántottam, de nekem ez a véleményem.

A keverék már csak azért sem jöhet szóba, mert kisgyerek mellé kerülne, és ki tudja, milyen természetű kutyát kapnánk a menhelyen. Másrészt csak kölyök lenne nekünk jó mert magam szeretném képezni, szocializálni.

2009. márc. 21. 13:18
 9/21 A kérdező kommentje:
A golden nem rossz ötlet, megírnád, hogy mekkora általában? Szuka kutyánk lenne, tehát a szuka mérete érdekelne. A labrador nagyobb vagy kisebb mint a goldi? Még az is tetszene. A border collie egyébként ugatós? Jelzőkutyának jó lenne? Vagy a sheltie?
2009. márc. 21. 13:20
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

"A keverék már csak azért sem jöhet szóba, mert kisgyerek mellé kerülne, és ki tudja, milyen természetű kutyát kapnánk a menhelyen."


Direkt ezért írtam le, amit leírtam. Hogy nem elmebeteg, antiszociális idegbetegekkel van tele egy menhely, de úgy látom, csak szócséplés volt minden.

2009. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!