Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes a piacon kutyát venni?

Veszélyes a piacon kutyát venni?

Figyelt kérdés
Holnap kimennék a másik városban lévő piacra,ahova általában sok kölyök kutyát kivisznek eladásra,elajándékozásra.ismerösömék most szereztek onnan egy nagyon aranyos labrador kölyköt igen olcsón.Veszélyes ilyen helyen kutyát venni?van esélyem hogy fajtiszta labradort kapok?
2009. márc. 14. 17:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Csakhogy egy pozitív példa is legyen,nekem is onnan van kutyám,megláttam és megszerettem és nem tudtam neki ellenállni,és hálistennek jó egészségnek örvend.Most 2,5 éves és egyszer volt egy kisebb megfázás és azon kívül csak a kötelezőkön látta a doki.

Én helyedbe,ha ott nem találsz akkor a menhelyről hozzál ki

szerintem.Jó kutyázást!

2009. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

igen,veszélyes,nézd meg ezt az oldalt:


www.olcsokutya.uw.hu

2009. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon veszélyes venni onnan kutyát...

Egyszer a piacon "labradort" áruló két pasi beszélgetett, én meg kihallgattam véletlen. Éppen azt ecsetelték, hogy a "labradorok" anyja kuvasz-komondor keverék, a papa meg labrador, és hogy viszik labradornak, mint a cukrot, 15 ezrével... Szóval... Ne akard magad megszívatni :)

2009. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Veszélyes! Ha szaporítótól vásárolsz, azzal az ő tevékenységüket támogatod(és készteted a további szaporításra). Ha menhelyről, akkor meg az állatvédők munkáját ismered el. Mindenkinek szabad a döntés...
2009. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Irtam hogy a környéken nincs menhely.Védem az állatokat,de ha már itthon megengedik hogy lehet kiskutya,akkor tényleg kicsi kölyköt szeretnék.namost a menhelyen igen ritka a szép,egészséges,és nem ivartalanitott kutyus.azért köszi a válaszokat.kimentem a piacra,pont labrador nem volt,de simogattam sok picike kutyát:)mind8hétnél idösebb volt ésegészségesek voltak.ezek mellett volt oltási könyvük.szóval meggondolandó..:)
2009. márc. 16. 18:11
 16/17 anonim válasza:
3 kutyám van ebből 2az utcáról..valaki kitette, az volt az első h orvos, fürdés..kész :) szerintem mindegy honnan van.
2009. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Őszintén ahogy leírtad értesz hozzá. Ha amiket leírtál megnézed nem hiszem hogy gond lesz. Aki meg rossz körülmények között tartja a kutyát az úgyis látszik rajta.


Amiket leírtál, oltás, fogsor stb. legyen okés.

A viselkedését is figyelheted!


És igen, igaz a sok idős nem tudja hol eladni.


Az meg megint más kérdés hogy a média a 100 egészséges kölyökre jutó 1 beteget/rossz körülmények között tartott kutyust fotózza és felturbózza, mert különben maradnának a "gigi bokája kibicsaklott" és hasonló sztorik.


Amelyik pici nem egészséges az úgyis látszik rajta. Nem minden szaporító kegyetlen, főleg akik komolyabban fogalkoznak vele, mert nekik is az a lényeg hogy a vevő eldicsekedjen a kicsivel és visszajöjjön, ne pedig visszahozza a kutyát és visszakérje a pénzét...


Amúgy melyik városban nézted?

2011. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!