Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes a piacon kutyát venni?

Veszélyes a piacon kutyát venni?

Figyelt kérdés
Holnap kimennék a másik városban lévő piacra,ahova általában sok kölyök kutyát kivisznek eladásra,elajándékozásra.ismerösömék most szereztek onnan egy nagyon aranyos labrador kölyköt igen olcsón.Veszélyes ilyen helyen kutyát venni?van esélyem hogy fajtiszta labradort kapok?
2009. márc. 14. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem. Van esély rá. Sok sikert. Bár én a menhelyben jobban megbízok. Te tudod!! :)
2009. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Sok baja is lehet ha onnan hozod, amire nem hívják fel a figyelmed.

Én is inkább menhelyen keresgélnék!

2009. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
67%
nem .ha figyelsz a részletekre :tulaj neve , törzskönyv , oltási könyv , féregtelenités ,és az eb állapota : fényes szőr , épp csontozat ,csillogó szem , nedves orr . ne legyen félős inkább harcias és kiváncsi .
2009. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
erre van egy példám:az egyik ismerősömék yorkit vettek piacon,mert nekünk is az van,és megtetszett nekik,olcsót akartak,kimentek a piacra.vettek is egyet,ma már kb.másfél éves,nem betegesmeg semmi,csak éppen 5-6kg.a standardbe pedig 3.1 a "megengedett".én ha már veszek kutyát inkább gyűlytök még,de akkor minőségit veszek.
2009. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én nem javasolnám a kutyavásárlást piacon...

Nem tudhatod mit kapsz a kezedbe, milyen előélettel, milyen védettséggel! Engem személy szerint elkap a harctéri idegesség, ha piacon kiskutyát látok dobozból árulni.A kutya nem oda való. Van hogy 4-5hetes "kisbékákat" árulnak papírdobozból 0 oltással. Szerintem nem szeretnéd, hogy az a kis élőlény, aki valljuk be 1-2 nap alatt a szívünkhöz nő, a kezeid között haljon meg valamelyik nehezen gyógyítható vírusos megbetegedés következtében. Ha megteheted inkább gyűjtögess még egy kicsit és keress fel néhány tenyésztőt, vagy ha nem szeretnél fajtatiszta kutyust akkor valamelyik menhelyet, esetleg fajtamentő szervezetet.Ők mindent elkövetnek annak érdekében, hogy megfelelően immunizált, egészséges állatkát kapj a kezedbe, akivel hosszú boldog életet élhetsz.

2009. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen.nem érdemes igaza van annak aki azt mondta hogy menhely biztonságosabb...amit veszel a piacon annak minden baja lesz/van/volt.a menhelyen minden fontos dolgot elvégeznek rajtuk , én is 2 hete fogadtam örökbe egy amstaffot semmi baja nincs minden oltása megvan ivartalanítva van és fajtiszta.ő rá majd januárban kellesz költeni csak (oltás).de most csak a kaját viszi.fogadj meg egy tanácsot: fogadj örökbe ezzel csak jót tehetsz és a pénzed sem viszi annyira mint a beteg kiskutyák.
2009. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát az ember hosszú távra vesz, hiszen nagyságrendileg 10 évig élnek.

A piacon, komoly tenyésztő nem árul, csak a szaporítók.

Ez olyan, mnit amikor olcsó elektronikai cikket vesz valaki a piacon, aztán rájön, hogy hosszú távon az olcsó a drága, mert ismét venni kell, mivel fabatkát sem ér, elromlik, stb., stb.

Más:

A KUTYA KÖLTSÉGEI olcsónál és drágánál is ugyanazok lesznek.

Tehát a vásárlás, az egy egyszeri kiadás.

2009. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
persze ilyeneket tudok h.megkell lennie már8hetes korára oltásanak,meg féreghajtásnak,meg hogy a csánk kkifelé áll,nemlehet o lábammeg h.megnézem a harapást h.jó e,meg enemlehet fehér az iny mert betegségre utal stb.menhely sajna annyira nincs a közelben..tudom,hogy egyszeri kiadás..de olyan csábito az a sok pici kölyök tök olcsón:$meg most ilyen60éves bácsi hol tudná máshol eladnimhiába fajtiszta?na jó,minden esetre kimegyek megnézem legalább,hogy van e esély:)köszi a tippeket:)vkinek vmi pozitiv tapasztalat?
2009. márc. 14. 19:57
 9/17 A kérdező kommentje:
amugy meg alap hogy8hetesnél fiatalabb,oltási könyv nélküli kutyára rá sem néz az ember ilyen helyen.
2009. márc. 14. 20:03
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a probléma ,hogy esetleg beteg kiskutyát veszel,hanem az hogy az egészségesen kivitt ,és árult kiskutyát mi emberek elfertőzzük a simogatásunkkal páldául.Szóval válassz egy tündérbogyót,és nyomás vele az állatorvoshoz,ennyi.SOK ÖRÖMÖT HOZZÁ!
2009. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!