Melyik a jobb családi kutyának?
Az a kutya aki barkivel is kepes agressziv lenni az nem csaladi kutya. A csaladi kutyanak pont az a lenyege hogy artalmatlan minden helyzetben, akkor is ha a gyerek megakarjak lovagolni vagy huzak a fulet farkat.
Az mas kerdes hogy jelezzen es elijessze az idegeneket.
A fent említett fajtákat, amiket te írtál, neked abszolut nem ajánlanám. Egy jól nevelt kutya, amivel rendszeresen foglalkoznak (tanítják, sétáltatják, játszanak vele) NEM támad semmilyen körülmények között sem a gazdájára.
Talán a Rhodesian Ridgebacket ajánlanám, könnyebben kezelhető, megvédi a családját, gyermekek nyúzását is jobban elviselik.
De ha csak kertbe gyerekeknek szeretnél kutyát arra egyik fajtát sem ajánlanám.
Rhodesian Ridgeback:
Jelleme: Az afrikai oroszlánkutya igen karakteres eb; értelmes, okos és kissé akaratos. Az idegenekkel szemben tartózkodó, a család tagjaival azonban őszinte és hozzájuk végtelenül hűséges. Magabiztos és kiegyensúlyozott, bátor és éber, s igen kitartó is. Remek a szaglása és jól fejlett a vadászösztöne. A lakásban általában nagyon nyugodt, csak olyankor ugat, ha komoly bajt észlel.
Társas viselkedése: Ha már fiatalon hozzászoktatják a macskák és egyéb háziállatok társaságához, a későbbiekben nem nagyon lesz velük problémája. A gyerekekkel rendszerint türelmes és barátságos, feltéve, hogy nem bosszantják. A többi kutyával elég jól megfér, bár egyes kanok hatalmaskodó módon viselkedhetnek más kanokkal szemben. A család barátait kedvesen fogadja. A gazdája távollétében hűségesen őrzi a házat. Az ismeretlenekkel szemben tartózkodó, de nem agresszív.
10:41 3 kutyát tartunk, ebből az egyik kan rottweiler/farkaskutya keverék. Értek a kutyákhoz, nem is attól félek hogy engem megharapna, hanem attól hogy a család többi tagját. A kutya teljes körű szocializálását pedig értelmetlennek tartom, mivel az csak kiöli a kutyából a bizalmatlanságót, őrzési ösztönöket. Nekem nem egy olyan kutya kell aki barátjának fogad mindenkit, hanem egy olyan ami nem enged be idegen a portára.
A Ridgeback pedig nem tetszik.
Rhodesiai Ridgebacket ajánlott vagyok.
Nem, jól nevelt kutya a falkáját nem támadja meg. Feltéve, ha tudja a helyét a rangsorban.
A szocializálás nem öli belőlük a védő ösztönüket. Két dobermannom van, rengeteget dolgozok velük. Sokat vannak emberek, kutyák és gyerekek között. Mégis, éles helyzetekben megállják a helyüket. Tudják mi a dolguk. Szocializálás hiányában nem tudnak igazán kiteljesedni. Szocializálás lényege minél több helyzettel való megismertetés, a kutya sokkal megbízhatóbb lesz, minden körülmények között a gazdára fog hallgatni. Egy rottweilert lehetetlen lenne úgy nevelni, hogy ne védje a portáját. Kitartó, erős területvédő ösztönnek rendelkező kutya.
"A kutya teljes körű szocializálását pedig értelmetlennek tartom, mivel az csak kiöli a kutyából a bizalmatlanságot, őrzési ösztönöket."
Ez butaság. A mi kutyánk idegen területen egy kezesbárány, pl.az állatorvos is simán belenyúlhat a szájába. Megfelelően szocializált, de úgy őrzi a házat, hogy az emberek az utcán a túloldalon járnak. A bizalmatlansága benne van a vérében, ahogyan a házőrzői képessége is. Ám, ha már beengedünk valakit, szintén barátságos, ezt is szerettük volna elérni. Nélkülünk azonban ember legyen a talpán, aki be mer jönni. Apukám gyakori látogató nálunk, sokszor ad a kutyának finomságokat, hogy lekenyerezze. Hiába, ha legközelebb jön, ugyanolyan ellenséges vele a kutya, amíg a kapun kívül van, mintha még sosem látta volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!