Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ivartalanítás...

Mit gondoltok az ivartalanításról?

Figyelt kérdés
Hallottam sok jót és sok rosszat is róla, kicsit tanácstalan vagyok. Feltétlenül szükséges?? Kan kutyusról lenne szó.
2011. máj. 5. 19:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ezek csak mendemondák!én is ivartalanítattam az eddigi kutyáimat,semmi panaszom nincs ezzel kapcsolatban!
2011. máj. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

Ezek mind-mind olyan dolgok amik a gazdin múlnak.

Levert lesz a műtét után az első két napon talán. De utána nem. Az elhízásról meg annyit, h akik hagyják elhízni a kutyájukat azoknál a nem ivartalanított kutya is elhízna. Annyit kell tudni, h az ivartalanítás után lassul a kutyák anyagcseréje, így kevesebb táp is elég nekik. De hogy ne lennének energikusak, az már semmi ilyentől nem függ, csakis a gazdán múlik és a kutya alaptermészetén. Külföldön nagyon sok agilitys kutya ivartalanított, ahol pedig nagyon nagy szükség van arra h a kutya energikus legyen és ne legyen dagadt - szerinted megcsináltatnák ha ilyen mellékhatásai lennének az ivartalanításnak?

Csak az illusztráció kedvéért, az én már 5 éve ivartalanított labrador szukám:

[link]

[link]


Ez ne tartson vissza, mert ez az amit te befolyásolsz és nem az ivartalanítás vagy az ivarosság....

2011. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hű de gyönyörű ez a kutya!!! Gratulálok hozzá! Ez egy igazi labrador, eddig csak ducikat láttam, de a tied csodaszép!
2011. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
én kankutyát soha nem ivartalanittatnék. Amig nem fedez, addig nem visit a tüzelési időszakokban. Ne legyen kedves, és bujós. Egy kankutya mindig legyen tekintélyes. Aki meg nem tud rá vigyázni, az ne vegyen kant.
2011. máj. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az én kanom ha volt tüzelés ha nem meg volt őrülve a szukákért. Ha szuka kutya társaságában volt mászott rá (ha 5 percig voltunk addig, ha 2 órát, akkor addig) Egy másodpercre sem hagyta békén. A szukák meg persze odakapásokkal díjazták, így csupa seb volt a kutyám.

Ivartalaníttattam, mert már nem bírtam nézni.

És lám, már egyáltalán nem érdeklik a szukák, szépen játszik velük, nem mászik rájuk. Még tüzelő szukára sem.

Nekem megért ennyit, már a kutyám saját testi épsége volt veszélyben...

2011. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Bányai Károly ***** válasza:
0%
Egy ismerősömnek mindig elszökött a kutyája, sehogy nem bírta megakadályozni. Levágatta az egyik hátsó lábát, így már nem szökik el, sokkal kényelmesebb a gazdinak is, meg a kutyát sem üti el az autó olyan könnyen.
2011. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésedre válaszoljak: nem feltétlenül szükséges, csak ha vannak a közelben szukák vagy domináns. Könnyebben kezelhető lesz, de ha nincs vele probléma szerintem abszolút boldog élete lesz ivarosan is.
2011. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Akiteki ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valahol a környéken ne tüzeljen egy szuka.

Ha nem is tud megszökni, akkor nyüszít, sír egész nap utána.

Nem eszik, lesoványodik. Ezek mind saját tapasztalatok.

Ivartalanítás után olyan is volt, hogy 10 éves kutyám folyamatosan megújuló végbéldaganata nyom nélkül elmúlt.

Más kutyákkal való agresszivitás is megszűnik.

2011. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

nekem a szuka tacsim van kiivartalaníttatva. annyit mozog mint eddig tette, nem kap se többet se kvesebbet enni. nincs elhízva.8,3 kg (hétvégén mérve) és nagyobb mint egy átlag tacsi )keverék).

Hiába természetes h ivaros a kutya a mai világban már nem "praktikus". nehéz elkerülni a felesleges szaporulatot, rengeteg a betegség is. Nem lesz semmi baja tőle ha jó doki csinálja, csak könyebb lesz vele az élet.

Én teljesen ilyen párti vagyok, de aki meg tudja fékezni a kutyáját tüzeléskor, 100 százalékig, akkor az meg hagyja úgy.

2011. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!