Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ha menhelyről hozok egy...

Jó ha menhelyről hozok egy kutyust?

Figyelt kérdés

Úgyértem ugyanolyan okosak mint fajtiszta társaik?

Ugyanolyan szépek????Mint csináljak az új jövevénnyel ha haza értünk vele?stb...


2009. márc. 9. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
nekem volt keverék kutyusom nem is egy,én csak annyit vettem észre hogy sokkal szívósabbak mint fajtiszta társaik..ja és nagyon hálás lesz neked ha kihozod őt a menhelyről!Szerintem ugyanolyan okosak és szépek is:-)
2009. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Saját véleményem:

A menhelyi kutyák természetesen ugyanolyan okosak vagy nemokosak mint a fajtatiszták. Egyébként menhelyen is találsz nagyon sok fajtatiszta kutyát.

Ha elmész egy menhelyre, akkor meg tudják neked mondani a kutyák tulajdonságait (szereti a gyerekeket/macskákat, vagy nem, ajánlják-e első kutyának) elmondják mi az amit a kutya tud (pórázon séta, behívható, ül, fekszik stb...)

elmondják, hogy mennyi mozgásigénye van, tehát tartható-e pl. lakásban vagy csak kertes házban.. stb.

Tehát egy kis használati utasítást is kapsz egy kutya mellé. Nem fognak becsapni, mert nem szeretnék, ha pár hónap múlva újra gazdit kéne keresni a kutyáknak.

Menj el egy menhelyre, nézd meg a kutyákat, nézd meg a neten a menhelyek honlapjait, fent vannak a kutyák képei. Biztos találsz olyat, aki tetszik neked.

2009. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek az előzővel + néhány fajtatiszta kutya túl van tenyésztve és kicsit őrült, és ha menhelyről fogadsz örökbe akkor 2 kutyus életét is megmented: akit kihozol, és aki bemegy a helyére, így nem ölik meg a sintértelepen... szóval szerintem mindenkinek menhelyről kéne :)
2009. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

Ha neked az okosság, meg szépség számít, akkor ne vegyél kutyát, meg más egyéb élőlényt se.. főleg ne menhelyről.

Egyébként egy menhelyi, korcs (igen, korcs) kutya sokkal hűségebb és ragaszkodóbb egy átlag kutyánál. De több törődésre is van szüksége. Egyébként egy széttenyésztett kutyánál biztosan okosabb és egészségesebb egy keverék. És csúnyának se mondanám őket.

De neked most mi a lényeg, hogy segíts egy gazdátlan állaton és barátok legyetek, vagy hogy lehessen villogni egy fajtatisztával?

2009. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

én 16.08

Ez nem fajtatiszta-keverék kérdés. ne vigyük már a dolgot e felé. Nekem van szörnyen drága fajtatiszta kutyám és van menhelyi keverékem.

Mindkettő okos, egészséges, szép. Ez nem ezen múlik.

2009. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem az számít honnan van hanem hogy milyen. Mármint hogy életerős-e, vagy nem agresszív-e? Nem az számít hogy milyen szép... Az a legfontosabb hogy egézséges legyen és hogy szeresd! Egy kutya neveléséhez sok idő kell. Ha van elég időd rábátran hozz egyet a menhelyről, s szeresd, ápold, sétáltasd, etesd. Szerintem jó dolog ha menhelyről hozol. Annál kevesebbet altatnak el.
2009. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Előző válaszadó vagyok.

Persze hogy szépek és ugyanolyan okosak. Jahh és ha haza érsz vele barátkozz vele úgy értem , etesd, itasd, simogasd meg. Ha kérdeznél még valamit, hívj meg privátba.

2009. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Én mindenképpen támogatom a menhelyi örökbefogadást. Nagyon hálások tudnak lenni ezek a kutyák. Hogy szépek e? Mindenkinek a saját kutyája a legszebb, illetve szeretni kell őket, bárhogy is néznek ki. Szerintem egy kutya mindig szép, én imádom őket. Okosságra szerintem mindegy hogy fajtiszta e vagy keverék. Egy hálás, odaadó, imádni való kutyustól nincs is szebb
2009. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Azt ajánlom, hogy ha ennyire nem vagy képben a kutyákkal kapcsolatban, akkor olvasgass egy kis szakirodalmat, mielőtt magadhoz veszel akárhonnan egy kutyát, mert a tudatlanság árthat!

A menhelyi kutya is teljes értékű eb, sőt, sokszor egészségesebbek, mint a túltenyésztett fajtatiszta társaik.

A szépség szubjektív dolog - a megoldás: odamész, megnézed, hogy szépek-e szerinted, és válaszolsz magadnak.

Mit kell vele csinálni ha hazavitted... Olvass, mert ez nem könnyen összefoglalható téma, de ami biztos: állatorvos, kutyaiskola!

Sok sikert!

2009. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:D igazatok van és ha bármi van akkor elmondom
2009. márc. 9. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!