Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez (ek) már a szülés előjelei?

Ez (ek) már a szülés előjelei?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves keverék tacskó kutyám.Vemhes. Ez az első vemhessége.Akkora a hasa, hogy mindjárt kidurran:D:D.Ráteszem a kezemet a kutyus hasára, és érzem a kiskutyákat, mocorognak, rugdalódnak:D:D. Az anya kutyus az utóbbi napokban mindenkit megnyal, körbenyaldos. Ma alig találja a helyét szegényem nem bír elnyugodni. Füvet eszik, gondolom fájásai vannak. Most ebben az 5 percbe kezdte azt csinálni, mintha kakilna, de semmi. Kérdésem, ezek a szülés előjelei??
2011. márc. 28. 16:13
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
megmértem s hőét 37,3
2011. márc. 28. 16:35
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Figyu!


Közvetlen ellés elött leesik a testhőmérséklete. Normál: 38 38,5 fok. Ellés elötti 6-24 órában: kb. 37 fok körüli lesz.

Ha a pérájából átlátszó váladék kezd el folyni akkor pár percen belül ki fog pottyanni az első kölyök.

Készíts elő pamut rongyokat, mert az jól szívja a nedvességet. Főzzetek ki vastag cérnát. A cérnát olyan hosszúra vágjátok el, hogy meg tudjátok azt csomózni. Kell egy olló is. Ha az anya nem rágja el a köldök zsinort, akkor kb két centire vágjátok el, és el kell kötni a kifőzött cérnával.

A szuka ellés elött már nem fog enni, ám ellés alatt többször meg kell kínálni vízzel, és cukrozott tejjel. A cukorból energiát nyer, erőre kap.


Ne haragudj, de meg kell jegyeznem, hogy nagy felelőtlenség volt hagyni hogy befedezzék. Rengeteg kutya van a sintér telepeken, és most nálatok is lesz egy egész alom keverék. Még a fajtatiszták se kellenek senkinek. Persze ilyenkor elviszik mert kicsi és aranyos, ám egy év múlva a sitten vagy az utcán, és az autó alatt fog kikötni az ilyen nem kívánt alom szülötte....

Nagyon sajnálom a kölyköket, mert nem kellett volna megszületniük, csak azért hogy ronda módon végezzék.

2011. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

ez a vemhesség az én hibámból történt:(:S

egy napra kiengedtem és nem figyeltem rá(mert beteg voltam)

é hát elkapták

másnap is beteg voltam és akkor is kiengedtem. elkapták.

most majd ha megszül ivartalaníttatom.

tudom, tisztában vagyok vele, hogy már előbb ivartalaníttatnom kellet volna. légy szíves ezek miatt ne harapjátok le a fejem tisztában vagyok vele.

2011. márc. 28. 16:53
 14/33 anonim ***** válasza:
37,3 ra már vagy ma éjjel vagy holnap fog megelleni... ez a periódus nagyon eltud húzódni nekem 36.9 re nem ellett aznap este pedig már nagyon úgy nézett ki csak másnap 9 kor kezdett...szóval ez változó, figyeld a magzatvizet onnantól számítsd legkésőbb 2 órára meg kell születnie az elsőnek ha nem akkor császár
2011. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
vemhesség alatt is lehetett volna ivartalanítani de már tényleg mindegy. A kicsiknek a törvények értelmében már kötelező a chipp amiért büntethetnek is ha anélkül adod oda... (ezenfelül persze a féreghajtás és az oltások)
2011. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

és mikor szül akkor lehet/kell masszírozni a hasát??

vagy ez nem használ??vagy zavarja a kuytust??

2011. márc. 28. 16:58
 17/33 anonim ***** válasza:

Fedezés után max. 72 órán belül be lehet adatni esemény utánit a dokival.....

És vemhesen is lehet ivartalaníttatni....

De most már mindegy....

2011. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
persze, minden meg lesz, tudom, hogy ez nem 5 FT de már régóta gyűjtögetek pénzt, és van rá:)
2011. márc. 28. 17:00
 19/33 anonim ***** válasza:

itt kb minden le van írva és ne masszírozd, felesleges csak zavarja

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1664033-ilyen..

2011. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Ne masszírozd a hasát, hanem a kicsikkel foglalkozz. Ha kijött az első kölyök egy kicsit hagyd szopni. Ám amikor jön a következő, és megint fészkelődik a szuka akkor vedd el tőle nehogy agyon tapossa.
2011. márc. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!