Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez (ek) már a szülés előjelei?

Ez (ek) már a szülés előjelei?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves keverék tacskó kutyám.Vemhes. Ez az első vemhessége.Akkora a hasa, hogy mindjárt kidurran:D:D.Ráteszem a kezemet a kutyus hasára, és érzem a kiskutyákat, mocorognak, rugdalódnak:D:D. Az anya kutyus az utóbbi napokban mindenkit megnyal, körbenyaldos. Ma alig találja a helyét szegényem nem bír elnyugodni. Füvet eszik, gondolom fájásai vannak. Most ebben az 5 percbe kezdte azt csinálni, mintha kakilna, de semmi. Kérdésem, ezek a szülés előjelei??
2011. márc. 28. 16:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
jajj.szerintem igen, legyen meleg helyen, és legyen egy pokróc v valami amin fialhat és ne piszkáljátok!
2011. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
nem igazán. legalábbis ismerősöméknél nem ezek voltak. elzavarta a többi kutyát, fészket keresett magának, ahol elvackolhatja magát és a kutyusokat. ez a szülést megelőző két napban már jelentkezett, de neki nem ez volt az első ellése
2011. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

itt van most mellettem szegényem ide költöztettem a szobába, meleg hely és csendes:):) és jó nagy szoba

most itt kinlódik az egyik sarokba

2011. márc. 28. 16:22
 4/33 anonim ***** válasza:
Bazeg adjál már valami dobozt vagy kosarat neki.
2011. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
ellető ládája van abban van bazeg
2011. márc. 28. 16:26
 6/33 anonim ***** válasza:

Ellést megelőző napokban a hőmérséklet leesik kb. 37.2 - 37.5-re (végbélben mérve). Az ellés megindulásának biztos jele, ha a hőmérséklet tartósan (kb. 3-4 órán át) 37 fok alatt marad. A szuka kaparhat (fészket rak) intenzíven liheg, nyugtalan, ez órákig tarthat, pl nálam most 14 órán át tartott ez a szakasz. Utána elfolyik a magzatvíz és megjelenik a pérában egy "buborék" ez a biztos jele, hogy jön az első a szuka úgy csinálhat mintha kakilnia kellene és akár megpróbálhat kikéredzkedni is de ilyenkor inkább benn WC-zen mint, hogy kinn szüljön:)

Hivatalosan a magzatvíz elfolyásától számítva 1-2 órával meg kell jelennie az első kölyöknek és utána irány a doki de nekem volt, hogy a magzatvíz elfolyása után 5 órával jött az első kicsi és semmi gond nem volt de azért ti tartsátok magatokat az 1-2 órához.

"Ne hagyjuk, hogy a méhlepényeket az anya megegye, mert hasmenést kap tőle! Számoljuk, hogy minden magzattal kijön-e a placenta, ha nem szólni kell az orvosnak az ellés végeztével, mert akkor ad majd injekciót, hogy kijöjjön, ugyanis a bentrekedt méhlepény gyulladást okoz, elpusztulhat az anya és a kicsinyek is.

Ha azonnal nem jön ki a kölyök után, nem kell megijedni, lehet, hogy csak a következő kölyök löki ki maga előtt."

2011. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Igen valószínűleg szülni fog. Szólj a dokitoknak, aki a vemhesség alatt is ellenőrizte, hogy megindulhat az ellés, és legyen készenlétben.


Nem tudom tudod-e, hogy hogyan kell neki segíteni, de ez a videó nagyon szemléletes: http://www.youtube.com/watch?v=z0MusD_I2x8


Nyilván nincs olyan kiszívó izéd, ezért jobb híján szájjal szívd ki a vizet a kicsik légzőnyílásaiból, és készítsd elő az infralámpát is!

2011. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

A kutyáknál esik a testhő az ellés előtti napon, órákban. Folyamatosan mérd a hőjét. Ha 37,5 fok alá esik a testhőmérséklete, akkor hamarosan elleni fog.

Itt egy hasznos cikk egyébiránt, h mik lennének az alapteendők:

[link]


(azt meg csak remélni tudom, h ez volt az első és egyben utolsó vemhessége és ezek után inkább ivartalaníttatjátok)

2011. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
éppen most szóltam a dokinak, éppen egy tehénnek segít elleni, szóval nem is tudott tanácsot adni, utána meg megy egy lóhoz, neki is elleni segít.meg megy vkihez oltani, szóval egy 5 óra mire ideér
2011. márc. 28. 16:34
 10/33 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó cikk

[link]

sokat olvastam már és ez foglalja össze a legjobban a dolgokat

2011. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!