Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
A svájci fehér juhászkutyát vagy a belga juhászkutya /malinois?és mért?ti melyiket választanátok????????
2009. febr. 23. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én a svájcit, mert az gyönyörű fehééér meg édes.

dejo neked hogy kaphatsz.:( énis szeretnék

2009. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát az még nem annyira biztos ,hogy kapok de úgy néz ki:D!Köszi a válaszodat
2009. febr. 23. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:
az szinte mindegy, de a svájci fehér juhászkutya szebb :-))) és mind a kettő okos, szóval szinte mindegy
2009. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen neked is a válaszodat!:D
2009. febr. 23. 17:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem a kedvencem. De a malinois-t választanám. Mert én a kemény (nem harapós értelemben) munkakutyákat kedvelem. A svájciról meg azt olvastam (ismétlem csak olvastam), hogy szelídebb a német juhásznál... De attól a függ, hogy mit akarsz vele csinálni... Lehet, hogy te pont egy aranyos családi kutyuskát akarsz, akkor szerintem inkább a svájci. Persze a malinois is lehet jó családi kutya, de én ahányat ismerek, mind munkabolond... Azt sem tudom kezdő vagy-e, de úgy érzem a mali az már inkább haladóknak való... Ha nem így van, akkor rosszul látom...
2009. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi:D
2009. febr. 23. 18:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen attól függ, hogy mire szeretnéd használni. ha csak kertben futkosós-néha sétálni vivős-nézegetni való kutyának fogod használni, akkor a Svájci fehér juhászt ajánlom,mert lazább, nyugodtabb, nem túl nagy mozgásigényű, a foglalkozáshiányt pedig jól tűri. Azonban ha munkakutyát szeretnél belőle, tehát járnál vele kiképzésre, tanítanád őrző-védőre, fegyelmezőznél vele, akár csak hobbiból eljárnál kutyasuliba, akkor a malinois-t ajánlom. Utálja és nem tűri a foglalkozáshiányt, sktív, éber, folyton mozgó kutya, és unalmában több kárt tehet, mint hasznot, ha nem fársztod ki vagy nem vezeted le az energiáit. Te döntesz, akaratod szerint, én már szerintem egy kicsit többet foglalkoztam a kutyákkal(többek között a belga juhászokkal) mint te, így nem csak légből kapom, hanem tapasztalatból mondom.
2009. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legutolsó vagyok, és ha én választhatnék, a Belga juhászt választanám. Bár az életmódom kicsit más lehet, mint a tied, szóval én aktívan dolgozom a kutyáimmal, kiképzem őket, és az életemet bízom rájuk. (Egy németjuhászom, egy fekete belga juhászom, és egy óriás snauzerem van, mindegyik magasan kiképzett, munkavizsgás. Mindegyik fentebb említett fajtát erősen munkakutyának tartom, tehát hibbi célra, nézegetni, hetente egyszer sétálni vinni nem elég, ezek a kutyák megbolondulnak.
2009. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, hobbi :)
2009. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mind 2 nagyon szép!!!!
2009. febr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!