Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el hogy a kutyám...

Hogyan érjem el hogy a kutyám mindig oda jöjjön amikor kiadom a 'gyere' parancsszót? !

Figyelt kérdés
a kutyám fél éves sztafi. tudja azt hogy \'gyere\' csak sokszor inkább sz*rik rám.jutalom falatokkal próbálkom, de sokszor nem kell neki. próbáltam az is hogy rácsaptam a fenekére amikor éppen el tudtam kapni.sokszor csak tovább megyek, mert úgyis jön utánam.3-4 hónapos kora óta tanítom erre.viszont már távol le tudom ültetni és úgy szoktam megfogni, de ez csak átmeneti megoldás lehet.kutyasulit ne ajánljátok légyszíves.póráz nélküli követése nagyon fontos a szsámomra.
2009. febr. 21. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Addig ne indulj el, amíg nem engedelmeskedik. Ha odajött dicsérd meg nagyon + jutalomfalat és indulj el.
2009. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Pedig jó volna a kutyasuli. Egyrészről akár hiszed, akár nem egy jó kutyasuliban elsősorban a gazdákat tanítják meg a kutyákkal való bánásmódra, mivel ugye a kiképzésen ők maguk foglalkoznak a saját kutyájukkal. Másrészről a kutyakiképzés is egy szakma, amit az ember egy életen át tanul. Sok tapasztalat kell hozzá, tudni kell, hogy mire hogyan kell és lehet reagálni, hogy ne süljön el fordítva a dolog. Ezt elsősorban azért írtam le, mert egy fél éves kutya még gyerek, de nagyon. Felesleges elvárni tőle, hogy úgy pattogjon első szóra, mint egy nikkelbolha, ez neki még nem fog menni. Gondolj csak arra, hogy te hogy érezted magad kiskorodban, ha nagyon fegyelmezni akartak. Szóval: türelem, a kölykökkel 7-8 hónapos korig csak kölyökoviba szoktak járni, komolyabb kiképzés csak akkor jöhet, ha korra és méretre érettebbek. A kölyökovi a többi kutyával és emberrel kapcsolatos szocializációjában is elengedhetetlen lenne, ha semmiképpen nem akarsz (vagy tudsz) elmenni, akkor legalább keress olyan kutyásokat, akiknek hasonló korú kutyája van és engedd sokat játszani velük. Ez a fajta gondos szocializációt igényel, nagyon könnyű elrontani.
2009. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
minden este megyünk kutyás társaságba, úgy egy órácskára, 3 hónapos kora óta. kutyasuli tényleg nem megoldható a kocsi hiánya miatt.legjobban az a probléma ha meglát más kutyát vagy macskát nem tudom vissza hívni, amúgy sem nagyon.van úgy hogy kergetem, elfogy a türelmem és a sírás kerülget már annyira tehetetlen vagyok.múltkor majdnem kiment a forgalmas útra mert ő 'menekült' előlem, mert szabadon akart lenni és nem pórázon.szóval ennyi
2009. febr. 21. 21:09
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Ajánlom figyelmedbe a következő linket:

www.mentokutya.atw.hu

Lesz egy 2 délutános előadás: "Hogyan tanul a kutya" címmel. Minden évben csinálnak ilyen képzést. Rengeteget lehet tanulni belőle!

2009. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

olyan helyen gyakorolj vele, ahol egyedül vagytok, és nem láthat meg más kutyát vagy macskát. Lehet kapni 8 méteres pórázt, kifejezetten arra találták ki, hogy messziről is magadhoz tudd hívni.


[link]


Ezzel megtudod tanítani, és nem is szökik el. Ajánlom még a földbe leszúrható "póráz fogót". Leszúrod a földbe, rákötöd a kiképző pórázt, és próbálod magadhoz hívni.

Esetleg vegyél neki másik jutalom falatot, vagy próbáld parizerrel hívni. Ha szükségesnek érzed, hogy rácsapj a fenekére, ne a kezeddel tedd, hanem összegöngyölt újsággal. "A kéz amely enni ad neki, nem bánthatja a kutyát!" <- csak összezavarod a kutyát vele. Remélem segítettem!

2009. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Addig, amíg ilyen szeleburdi, csak pórázon sétáltasd. Kutyákkal csak zárt területen engedd össze, vagy forgalomtól távol, ahol nem tud kocsi alá menni. Nagyon messze van tőletek a kutyasuli? Esetleg nem tudsz vele tömegközlekedéssel eljutni oda? Az egyébként is nagyon jót tenne neki.
2009. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján beleestél néhány hibába. Ajánlom neked Jan Fennel: Kutyapszihológia könyvét.
2009. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget. kutyapiszichológiát olvastam és azokat sajátítom el amit abban tanultam.a több méteres pórázra én is gondoltam, már be is szereztem egyet.
2009. febr. 22. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

(és én a 10-20 méteres pórázt elfelejteném a helyedben - a kutya nem hülye, tudja mikor van rajta ill. nincs póráz - ergo mikor van felette fizikai kontrollod és mikor nincs...ettől nem lesz behívhatóbb)


Sok sikert!

2009. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
huh, na ez volt az a válasz ami biztosan a hasznomra lesz.köszi szépen:) tényleg sokat segítettél.egy részét én is úgy csináltam, de azért fele annyit sem.köszi még1x.
2009. febr. 22. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!