Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnak külföldön B törzskönyve...

Tudnak külföldön B törzskönyvet kiállítani a kutyámnak?

Figyelt kérdés
A későbbiekben szeretnék egy almot a kutyámtól. Ehhez törzskönyveztetni szeretném és törzskönyves kannal fedeztetném. Szerintem belefér a fajtastandardbe, rendkívül okos és kiváló házőrző. A gond az, hogy a kutyám Magyarországon tiltott fajta - amit meg is értek mert rengetegen visszaélnek vele - így ez maximum külföldön lenne megoldható. Lehetséges ez?
2009. febr. 16. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
B tk.-t csak RITKA magyar fajtára tudsz kiváltaniPl:Czifra mudi,Rövidlábú erdélyi kopó.Kizárólag a Meoe állíthatja ki.
2009. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magyarországon igen. De a B törzskönyv lényege nem az, hogy olyan kutyák kapják meg akinek a szülei nem törzskönyves de fajtiszta egyedek? Talán Szerbiában vagy Szlovákiában több fajta is kaphat. Ha igen, én magyarként elvihetem oda a kutyámat?
2009. febr. 16. 18:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ott se adnak mindenkinek B törskönyvet. Milyen fajta?
2009. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amerikai pit bullterrier
2009. febr. 16. 19:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Kissé nehéz lenne megoldanom, hogy kirepüljek ezért Amerikába. De annyira gyönyörű kutya, és nagyon jó vérmérsékletű! Nem szeretném törzskönyv nélkül fedeztetni, tk-el nagyobb az esélye, hogy a fennmaradó kicsiknek igényes és szerető gazdát tudok találni és nem valami állatot aki elviszi harcolni ki tudja hova... Aki tud segítsen legyen szíves!
2009. febr. 16. 19:09
 6/11 A kérdező kommentje:
(*legyen szíves)
2009. febr. 16. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Hát nem tudom ha kiviszed törskönyvesztetni azzal minden rendben van de lehet hogy nem engednek majd vissza a kutyával a fajtája miatt az országba. Szerintem érdeklödjél külfölfi szervezeteknél hátha tudnak mondani valamit.
2009. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most mondtam, hogy a B tk. CSAk MAGYARORSZÁGRA jellemző, és már nálunk is kiment a divatból a sok visszaélés miatt.Ma már csak nagyon indokolt esetben kaphat egy kutya ilyet!Hidd el,ez már volt kérdés és a válaszok ezek voltak amit leírtam.De ha nem hiszel nekem olvass vissza!
2009. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tessék ezt a Meoe spitz fórumáról mentettem.Remáélem meggyőző:"B törzskönyvet már nem adnak ki a spitzeknél, és a legtöbb fajtánál. Talán 1-2 magyar fajtánál létezik még."
2009. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

minek szaporítani???

nincs elég dolga az amstaff mentőknek??

felrobbanok...hiába szép,még tenyésztő is vett vissza demodexes(kezelési költsége több 10 ezer..),harcoltatott,láncon tartott kutyát,pedig hidd el ők igazán szűrnek az áraik is magasak...

2009. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!