Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne...

Milyen fajta kutya lenne nekem való?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, kint lenne. Kis- vagy közepes termetű, rövidszőrű, nem annyira szökős, okos, könnyen tanítható fajtát szeretnék.
2009. febr. 11. 20:07
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos választ. Már elolvastam 2 kutyás könyvet, Doris Baumann: A kölyökkutya és Veress István: Kutyatartás, nevelés c. könyveket. A baj, hogy sajnos megint elbizonytalanodtam, abban, hogy milyen fajtát válasszak :(
2009. febr. 12. 18:03
 22/31 anonim ***** válasza:
válaszd azt amelyikre többször tértél vissza gondolatban.képzeld el magad mindegyik fajtával amire gondoltál.ha választasz egyet attól még az nem azt jelenti hogy a többi nem fog tetszeni.ha tehetném akkor én egyszerre 10-15 kutyát tartanék mert, annyi fajta van ami tetszik...szóval, nehéz választani.a beagle-t tényleg ne válaszd, van 1-2 beagles ismim... tényleg szökősek és ha szagot kapnak...nincs az ami megállítja őket.
2009. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. febr. 13. 14:09
 24/31 anonim ***** válasza:
Valaki azt írta hogy rövid szörű kutyát ne tartsatok kint. Erről csak annyit hogy szerintetek faluhelyen hogy tartják a kutyákat? Két-három pókróc, és az a kutya simán elvan kint.
2009. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

ja,mert a faluhelyi kutyatartás az etalon...

ahol moslékot kap a kutya,ált. láncon van és össze- vissza szül,jó ha az oltáskat megkapja...

és sokszor meg is fagy persze,mert a pokróc könnyen átvizesedik...

2009. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Faluhelyen lakok, és csak ennyit: Kutyaházban, nem ázik át a pokróc, egy kutyát nem ismerek (ötszáz fő a település, szal kb mindenki ismer mindenkit) amelyiket moslékkal etetnek. 80%-uk tápot kap, a többi maradékot. És a maradék nem moslék, de ha szerined igen, akkor mi emberek moslékot eszünk.
2009. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
én is falun lakok,de bent laknak velünk a kutyák,és a legjobb tápot kapják.nem kell általánosítani,itt is,városban is van aki nem megfelelően tartja a kutyáját.sajnos.
2009. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Az első kommentárral nem értek egyet! A Kutyák-akármilyen kis termetű vagy rövid szőrű- -20 fokig is kibírják kint a hidegben, sőt -36 fokig is -fél óráig-

én a Beagle-t vagy a tibeti terriert ajánlom. nekem is volt és kint. nagyon aranyos, gyorsan tanul, és nevettető:) ha normálisan betanítod, nagyon értelmes és okos kutya lesz belőle, tudnia fogja, hogy mit szabad és mit nem!

2009. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

én ajánlanám a német boxert,igaz elég nagyra megnől de nagyon bűbájos személyiség és tekintélyt parancsoló kinézet.Nagyon okos,könnyen tanitható kutyafajta,

Amugy én falusi vagyok és elmondanám hogy városokban sok a szaporitó telep :S és nem minden kutya úgy él hogy láncon amig nem pusztul el,2 kutyát tudnék mondani aki láncon van ha nem játszanak vele (ritka hogy nem játszanak vele,az egyik már öreg).az egész faluba.

2010. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
A mi kutyánk is láncon van,mi is falun élunk,és már 7 telet átvészelt kint a házában pokróc nélkül és maradékot kap,hust,meg kenyerets stb.És mégse hal bele,nem kap napzurást nem hal meg és nincs vele baj ennyi,amugy keveréket ajánlom mert nem olyan kényes és ragaszkodik hozzád meg a lakóhelyéhez is!!!!
2011. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!