Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne...

Milyen fajta kutya lenne nekem való?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, kint lenne. Kis- vagy közepes termetű, rövidszőrű, nem annyira szökős, okos, könnyen tanítható fajtát szeretnék.
2009. febr. 11. 20:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

kistestű ,rövid szőrű kutya kintre??ezt felejtsd el...


egy kutya több okból szökik: unatkozik,tüzelő szukák után menne stb,ez nem fajta függő!!


ajánlom,hogy nézz körül menhelyeken és állatvédő szervezeteknél,biztosan megtalálod a számodra legmegfelelőbb kutyát!


rövid szőrű kutyát nem ajánlatos kint tartani,olyan mintha téged ezekben a mínuszokban pólóban,rövidgatyában kitennének...

rövid szőrű kutya lakásba való(meg úgy általában a legtöbb fajta,hiszen a kutya családtag,ergo szeret részt venni a család életében,bent lenni velük..)


attól még mert kertes házatok van,nem muszály kint tartani a kutyát,lehet bejárós is!

2009. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
53%
magyar vizsla szuka az nem olyan nagy, szöre rövid és okos is
2009. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

fontos,hogy ha kerti kutya lesz ivartalaníttasd!!!

a kan kutyák nem szöknek és kevésbé lesznek agresszívak máskutyákkal a műtét után,

a szuka kutyáknál pedig elkerülheted a felesleges kölyökáldást!!és a dagantos betegségektől,emlődaganattól,gennyes méhgyulladástól ismegvéded őket!


ivartalaníts,légy te is felelősségteljes állattartó!

nem kell több hobbi és egyéb alom kutya !

2009. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Foxterrier, welsh terrier, basset hound, beagle ,tacskó =)
2009. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. ivartalanítani fogom, ez nem kérdés :)

amúgy én (is) a beaglere gondoltam csak azt mondják, hogy az szökős :S

2009. febr. 11. 20:42
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én a beagle-t ugy ajánlom hogy legalább télen had legyen benti kutya legalább éjszakára mert ő fázik a minuszban. Amugy a szökösség a gazdin mullik nem a kutyán ha jól van nevelve és ragazkodik akkor semmi probléma. Amugy meg menhelyen vannak pont olyan kutyák akiket kertbe ajánlanak. Én megfontolnám a menhelyi kutyát, én biztos onnan hoznák kölyköt.
2009. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

szuper,hogy az ivartalanítás mellett döntesz!!végre egy felelősségteljes leendő állattartó!


a beagle eredetileg vadászkutya,ezért sok foglalkozást,mozgást,szellemi tevékenységet igényel,nem elég neki,ha csak a kertben van,sokat kell vele sétálni,játszani,tanítgani.

érdemes beiratkozni egy kutyasuliba is a leendő kutyádddal fajtától függetlenül..


régen a vadász kutyákat is bent tartották,pl. a vizsla a gazdag nemesek kutyája volt,és a kandaló előtt aludt,tehát bent volt a gazdájával..

hiába vadász kutya ilyen durva mínuszokban embertelenség kint tartani..

persze,ha télen bemehet a lakásba ,az mindjárt más!

vagy az is megoldás,hogy csak éjszakára viszed be és nappal a kertben van.

2009. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek. sokat foglalkoznék vele :)

télen és amikor nincs jó idő bent aludna a garázsban, nagy a garázsunk és a cicám is ott szokott aludni(remélem majd kijönnek egymással :D).

2009. febr. 11. 20:55
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

igen,pl. a fajtamentőknél rengeteg fajtatiszta kutya van,ivartalanítva,chippezve stb..

pl. vizslák,boxer,beagle,argentín dog,németjuhász,spániel,német dog stb...

érdemes elmenni néhány menhelyre,körbenézni a fajtamentőknél!!


ha felnőtt kutyát választasz menhelyről,akkor kapsz egy iszonyúan ragaszkodó,hűséges társat,aki mindenben meg akar feleni neked és örökre hálás lesz,amiért kivitted,te leszel neki az isten!

ez tapasztalat!!

a menhelyes felnőtt kutyák is ugyanúgy taníthatók,mint egy kölykök kutya,sőt!!és ha menhelyről viszel 2 életet mentesz meg,mert a kutyád helyére bevihetnek egy másik kóbort.

továbá ha megfelelő menhelyről választasz,akkor ott ismerik a kutyát,hogy milyen a személyisége és kiválaszthatod a neked tökéletesen megfelelőt!!

2009. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

szia nem tudom hány éves vagy azt sem hogy fiu vagy lány vagy.nekem két lányom van 2 és 8 éves .nekik shi-tzu kutyájuk van nem tudom ismered -e a fajtát.de ez egy nagyon aranyos kis termetü kiskutyus,birja a hideget mert tibetből származik de télen nállunk is bent van .most is itt van melletem.a gyerekek nagyon szeretik többek között én is elsö látásra bele lehet szeretni,állandoan játszik,ugrál és nagyon jo jelzőkutya na ennyi én a helyedben utána néznék ,mi is igy tettünk és erre a fajtára esett a valásztásunk. sok szerencsét a kutyusodhoz!

U.I: nézd meg a youtob-on üsd be shi-tzu most

2009. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!