Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne...

Milyen fajta kutya lenne nekem való?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, kint lenne. Kis- vagy közepes termetű, rövidszőrű, nem annyira szökős, okos, könnyen tanítható fajtát szeretnék.
2009. febr. 11. 20:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

shih-tzu-t kertben??!!

100%osan lakáskutya..


ha nem vágatod le a szőrét,akkor belefagy a hó,tiszta kosz,sár lesz állandóan és minden bele fog menni a szőrébe,ha meg vágatod(oda a gyönyörű külső)megfagy télen..

a shih-tzu egyébként is egy érzékeny fajta,nem bírja hideget.

2009. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
ha nem vetted volna eszre a kutyus télen benn van!!imádjuk és mindent megadunk neki.nyáron kinn van és benn is egyaránt . persze sáros koszos lesz ahol sár és kosz van de nem itt 400m2 tiszta gyepem van és neki van elkeritett része.nyáron pedig rövidebb a szöre a meleg miatt ezt már megtanultuk mert már egyet elveszitettünk napszurás miatt.
2009. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%

igen,olvastam,hogy ti télen bent tartjátok,ez így rendben is van..

de állandó kinti tartásra alkalmatlan..

Tibetből származik,de ott a kolostorokban lakott,tehát bent...


a nyári szőrvágásról csak annyit,hogy éppen az a kutya kap könnyebben napszúrást,illetve az ég hólyagosra amelyiknek vágják a szőrét.

a szőr nyáron védi a kutyát nap sugaraitól,tehát szigetel,és az altta lévő levegő keringve hűti a kutyát.

a kutya testén egyébként nincsenek izzadságmirigyek,ezért a nyírás esetén a hőkisugárzás nem fokozódik.tehát nem javasolt lenyírni.

ezt még a kutyakozmetikus tankönyvben is leírják,aki hosszú szőrben tart kutyát az tudja..


nekem hosszú szőrben lévő havanesem van,még sosem volt vágva a szőre és nyáron alig liheg,míg a lekopaszított fajtatársai majd megdöglenek a melegtől..

2009. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
A beagle azért szökős, mert kopó. A vadászkutyáknak is több típusa van: a kooperatív kutyák, akik az emberrel, az ember parancsára dolgoznak (ilyenek pl. a retrieverek, vizslák, spánielek) és vannak azok a kutyák akik fajtársaikkal, falkában, emberi parancs nélkül dolgoznak (ilyenek a kopók, agarak) - ők azok akik űzik a vadat, nyom alapján mennek, az emberek meg csak utánuk. Ezeket az ősi ösztönöket nem vetkőzik le olyan könnyen, főleg ha egy temperamentumosabb példányt fogsz ki. Kemény kéz kell hozzá. De akkor is számítani kell rá, h egy beaglenek egy érdekes szag mindig fontosabb lesz mint a gazdi parancsa.
2009. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
az elöttem szolohoz:köszi a hasznos tanácsot ezt nem tudtuk a nejemnek is most olvastam az irásod ö is meglepődött.nekünk anno az állatorvos mondta hogy napszurást kapott és abban hunyt el és le kellet volna nyirni a szörét.ne arra gondolj hogy csupaszra hanem csak egy kicsit azt szabad nem? különben már ha ismered a fajtát 2 m-es szöre lenne ha nem nyirnánk.
2009. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

shih-tzu-s:

ismerem a fajtát,a szőr kérdésről szívesen beszélgetek emailben,de ne itt OFF-oljunk!

megadom a mail címem,szívesen segítek szőr kérdésekben is,itthon kozmetikázom a havanesemet is,úgyhogy van egy kis tapasztalatom.

email: kovacs.piroska47@freemail.hu

2009. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
piroska oké!
2009. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
de hogy tudott napszurást kapni?nem volt árnyék ahova mehetett volna?
2009. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Sok hasznos választ is kaptál. Én azonban azt javaslom, hogy mielőtt választásra kerül a sor olvass el néhány kutyás könyvet. Ott vannak leírva abszolut igazságok. Mentes a leírás a szubjektivizmustól, saját kutyások erre teljesen ritkán képesek. Szakemberek írják a könyveket. Bármikor újból elolvashatod azt ami nem elég világos, és még a monitor sem árt a szemeidnek.

A vizslához annyit, hogy én abszolute nem javaslom kinti tartásra, és a macskákkal közös garázsban sem,mert ez csak akkor jönne be, ha kölyökként szoknák meg egymást. Más: a vizsla napi mozgás igénye a legnagyobb.

2009. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

A beagle-től makacsabb kutyát még nem imertem meg, sem én sem a barátom. Időnként elkóborolt, erre már más is utalt. Csakúgy mint a rövid szőrére.

A német juhászt javaslom, ez egy univerzális kutya, magas IQ-val, és ha mindig kinnt van, azt szereti a legjobban.

2009. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!