Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy adjanak kölcsön pénzt kutya tápra?

Figyelt kérdés
Acanát akarok venni kb 12000 Ft-ért. A gond az, hogy nincs most pénzem és nem akarnak ilyen tápra kölcsön adni, mert szerintük az olcsó pl. Aro, Reno, Morzsi meg a többi szar ugyanolyan jó és felesleges drágábbat venni.
2009. jan. 31. 21:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
78%
Kicsi srác, 15 évesen ne kunyerálj a szüleidtől, és pláne ne a tudtuk nélkül dézsmáld meg a pénztárcájukat. Bizonyára okuk van rá, hogy miért nem tudnak neked 12000Ft-ot legombolni zsebből. Majd ha már leszel annyi idős, hogy elmész diákmelózni, akkor légyszíves első fizetésedből fizess ki a szüleidnek néhány számlát, hálából, amiért a kutyáidra hajlandóak ilyen sok pénzt áldozni egy olyan világban, amikor a legtöbb embernek amúgy is nehéz megélni. Hátha akkor belátod, hogy nekik se csöppen az égből, mint a manna.
2009. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Most mégegyszer mondom: ŐK SEMMIT NEM FIZETTEK EDDIG A KUTYÁIMNAK. Se kajáját se semmit. És nyáron mindig dolgozok kb. 30ezret keresek nyaranta. És szülinapra, névnapra, karácsonyra stb. mindig pénzt kérek a rokonoktól , amit csak a kutyáimra költök. Eddig 2 éven keresztül semmi gond nem volt pénzileg. Csak most valahogy elfogyott. És tudom, hogy a kiskutyáktól nem gazdagszok meg meg semmi, de elég lesz egy ideig az áruk tápra.
2009. febr. 2. 18:20
 33/38 anonim ***** válasza:
15 évesen hogy dolgozhatsz, amikor jogszabály szerint nem lehet? 16-17 év a korhatár, alatta foglalkoztatnak, az bírság, persze a cégnek, szóval biztos valami fekete meló lehet...
2009. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
50%
Na most 16 vagy 17? Ha te sem tudod, minek cseszegeted a másikat? És ha feketén alkalmazzák? Nem az ő sara, hanem a munkáltatóé.
2009. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Leht, hogy azért nem adnak kölcsön, mert jobban ismernek téged, mint te magadat?Gondolj csak bele;elzelik 6év,belevaló fiatallá válsz, aki még mindig imádja a kutyákat. Az egyik nap viszont arra ébredsz, hogy a harci-marci jellegű ebeket jobban imádod a bejgliknél:)ja, hát drágábban lehet eladni a kölykeiket az már fix.Persze gyüjtögeted szorgalmasan a minőségi tápra a pénzt, csak már a bull szabású kutyuliknak- természetesen ide is szorgalmasan írogatsz,mert képben kell lenni, hogy mi a legjobb kaja a bullterriernek, s nem baj-e ha a pitt-et sötétkamrázod:)Anyuciék pedig megöröklik a kb. középkorú biglijeid,persze a szuka már enyhén elléssérült, mert egész életében keményen melózott a táp áráért.És akkor téged már az sem fog érdekelni, ha az exkutyáid búzadarán élnek.
2009. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
12:06 Más-más diákszövetkezeteknél eltérő adatokat láttam életkor alsó határnak megadva, egyiknél 16, másiknál 17, nem egységes. Törvényt nem tudom erre vonatkozólag neked előkeresni, mert nincs kéznél jogtár, de 2 szövetkezetnek is tagja voltam diákként (nyár óta nem vagyok már diák), néztem más szövetkezeteket is, és más volt a korhatár egyiknél és másiknál. Az biztos, hogy a kérdező életkorával biztos, hogy nem alkalmazhatják, csak feketén, azt meg büntetik, és ő is xarul járhat, mert neki meg adóbevallás (amit diákmelósoknak is kell)...
2009. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Az bitos, hogy a harcikutyákért nem leszek oda. (inkább a border collie-ért) De a kutyáimat, akkor sem hagyom magukra!!! Ha lesz házam, akkor jönnek velem. És a szukát évente fedeztetném és nem élete végéig!!!
2009. febr. 4. 18:04
 38/38 A kérdező kommentje:

Sikerült meggyőznöm őket. :-)

Interneten rendeltem és csak azért engedték meg, mert jár hozzá egy ajándék teniszpóló. Most 2 hónapig nem lesz gondunk a táppal.

2009. febr. 14. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!