Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy adjanak kölcsön pénzt kutya tápra?

Figyelt kérdés
Acanát akarok venni kb 12000 Ft-ért. A gond az, hogy nincs most pénzem és nem akarnak ilyen tápra kölcsön adni, mert szerintük az olcsó pl. Aro, Reno, Morzsi meg a többi szar ugyanolyan jó és felesleges drágábbat venni.
2009. jan. 31. 21:26
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
38%
A Morzsi táp is tökéletesen megfelel .Amúgy meg milyen fajta kutyád van? Mert ha csak úgy van a kertben akkor felesleges hogy fényes legyen a szőre stb adjál neki nyers tojást attól is fényes lesz a szőre!
2009. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám pl. súlyosan étlelallergiás.Tápot alapból nem adhatok neki az adalékanyagok miatt(kihányja, vakaródzik tőle,kiütéses lesz stb.)Az ő kajáját külön főzöm, és nem halok bele anygilag sem, mert az alapanyagok általánosak a háztartásban.Pedig kezdő tanárként nem vagyok az a milliárdos alkat, gondolhatod. A doki 2hete ellenőrizte, azt mondta, hogy szuper kondiban van a kutya, és nem allergiás jeleket egy darabot sem látott rajta.Aki meg zat mondta, hogy a csont egy hülye népi szokás az vagy semmit nem tud a kutyákról(grat azoknak akik 100%ra értékelték) vagy van egy csomó pénze Pedigree dentastixre. olyan fogköves lesz, ha kivonják az ilyen jellegű rágcsit az étrendjéből,hogy nem fogod látni alatta a fogat!(Kaptam egy 4éves kutyát akinek a gazdái szintén "eltiltották" a csonttól, alig bírt enni így elvittem a dokihoz, háát ne tudd meg mit kaptam azért, hogy így néz ki a kutya fogazata,2ki kellett húzni,alig tudtam kimagyarázni a dolgot:-()Másrészt a csontfogyasztás segíti elő a bűzmirigy megfelelő űrülését.Lehet, hogy mostanság nem divat a házi kaja, de attól nem is kap a kutyád daganatot, nem igaz?
2009. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
76%

Erre akkor kellett volna gondolni mikor kutyát vettél!

Ha nem adnak akkor dolgozz! vagy vegyél olcsóbbat.

2009. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj de igaza van a szüleidnek mostanság nagyon nehéz mindenkinek az anyagi helyzete.Ha jutna rá nekik biztos megvennék,de szerintem örülnek,hogy neked megtudják venni a szükségletedet kielégítő nyalánkságokat vagy ruhákat,iskolai dolgokat.Sajnos én muszály vagyok az olcsóbbat megvenni pedig már mindenről lemondtam(cigi)stb.Pedig nekem rendes állásom van közalkalmazott vagyok egy oviban annyit keresek hogy éppen hogy kibirjuk a hóvégét.Éna helyedben nem is idegesíteném a szüleimet.Sőtt örülj neki h. megengedték ,hogy kutyád legyen.
2009. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Minden azon múlik, hogy mire szoktattad a kutyát. Ha kicsi kora óta házikoszton él nehéz rászoktatni a száraz tápra, viszont mivel nálunk főtt kaja kb csak hétvégén van, kénytelenek voltunk kutyakaját adni neki mindig. Őt így neveltük, nem is kap csak azt (meg néha ebéd után egy két bőrkét vagy valamit). Ha néha beteg és nem akar enni, akkor kap csak kis húslevest vagy valami finomságot rá és egyből elfogy. 4 éve eszi, és köszöni megvan, bár felváltva kapja a 8-10 ezres 20 kilóst (ami kb 2-3 hónapra elég) és a hétköznapi olcsóbb, bolti Chappi vagy egyéb kaját, hogy azért mégse unja meg.

A drágább max azért jobb, vagyis én azért szeretem jobban, mert lehet válogatni hogy a kutya testalkatához melyik passzol jobban. Pl ha otthon punnyad egész nap, akkor olyan vitaminok és tápanyagok vannak benne, ami kicsit lightosabb, hogy ne hízzon el... ha rohangál, kutyasuliba, agilityzni, sétálni jár, akkor energiadús, "teljesen más" összetevőjű darabkák vannak benne. Teljesen megvagyok elégedve velük, mert így mindig sikerül jó formában tartani, sosem kell azt mondani, hogy na jó mostmár kicsit kevesebb kaját kapsz, mert kövér vagy. Egy nap egyszer kap ugyanannyit mindig, és kész... :)

Illetve az ilyen boltokban ahol ezek beszerezhetőek, az a jó még, hogy a kutyát be lehet vinni, és meglehet kóstoltatni vele az összeset, hogy melyik ízlik neki. Ilyen problémánk nekünk sosem volt, mert én kutyim kiette az összes tálkából a kaját, köszöni szépen ízlett az összes, de pl egyik igen jó barátomnak a kutyája nagyon rossz evő. Házikosztot ők sem tudnak neki mindig adni, így ők is kutyástól járnak kaját venni, és amelyiket ott megeszi, azt veszik meg.

Ha a szüleid nem adnak rá, keresd meg te az árát, addig a kutyád vígan eléldegél olcsóbb koszton is. :) Ráadásul gondolj arra is, hogy nem biztos hogy ízleni fog neki, előtte vegyél kevesebbet és kóstoltasd meg vele, vagy vidd el egy ilyen boltba.

2009. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
38%
Pff,régen sem 12 e. Ft-os tápot ettek a kutyák és nézdd meg ,mennyi van belőlük! Annyira felesleges dolognak tartom. Meg,hogy az minőség.. pff.. mert amit te eszel az ugye nem az. na m1.
2009. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
90%
Persze, ma is sok kutya él maradékon, moslékon, amit a disznóknak se mernék odaadni. Meg is lehet őket nézni, hogy néznek ki... Ugyanakkor meg lehet nézni azokat is amik normális minőségű kaját kapnak (amit egyébként össze lehet állítani házi kosztból is, csak sokkal drágább). A különbség nem kicsit szembetűnő. Persze akinek csak azért kell a kutya, hogy valami ugasson láncra verve az udvarban annak ezt nem lehet megmagyarázni.
2009. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sokáig Tescós tápot vettek a kutyámnak. Hiába próbáltam őket meggyőzni, hogy ez így nem lesz jó. Az lett az eredmény, hogy - bár rendesen ette az előírt mennyiséget - folyamatosan fogyott és állandóan hasmenése volt. Az orvos javaslatára kötöttunk ki a JÓ MINŐSÉGŰ tápok mellett. Kipróbáltuk az Eukanubát majd az Acanát, az eredmény látványos volt. Azóta nem kérdés, hogy mit kap a kutya. Egyébként tényleg kevesebb kell az Acanából, mégis többet kap, ha a beltartalmi értékeit nézzük. De azt is megteheted, hogy megnézed mi van az Acanában és azt megveszed és megfőzöd neki. Ez nem lesz nehéz, mivel csak természetes alapanyagok vannak benne. Én azokat nem értem, akik megveszik az általad felsorolt szarokat. Tele van ízfokozóval, tartósítószerrel, színezékkel. Ha megvennék azokat az alapanyagokat, amik benne vannak és elkészítenék a kutyának, akkor olcsóbban megúsznák mivel nem a színezékért vagy az ízfokozóért fizetnek.
2009. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

(A válaszokat nem én szavaztam le!)

2 beagle kutyám van. 1 és 2 évesek. És eddig olcsóbb tápokat kaptak + vitaminokat. Szépek meg minden, de így napi fél kilo tápot adni kell nekik ezekből és ha ezt nézzük, akkor az Acana tényleg olcsóbb. 18 kg az, ami ennyibe kerül. És eddig mindent én fizettem nekik (tápot, oltásokat, felszereléseket stb.). A szüleim semmit. 15 éves vagyok. Az drágább kb 2000 Ft/kg ha kevesebbet veszek. De a környékünkön van egy állatbolt és majd ott veszek 1-2 kilót és majd meglátjuk. Legfeljebb a szüleimnek nem mondom el. Úgyse vennék észre. És a 2 éves kislány az 1-2 hét múlva szülni fog, így méginkább megérdemelné a rendes tápot. A kiskutyák oltására, kajájára azért kölcsön adnak majd a szüleim annyi pénzt amennyit kell.

2009. febr. 1. 17:46
 30/38 anonim ***** válasza:
76%
JÉzusom,te vagy az a szaporítós kissrác, aki ész nélkül sokasítja a kutyákat 0% anyagi háttér mellett?!!Hányszor teszed még fel a tápos kérdéseidet,hmm? Vagy mit vársz tőlünk, hogy anyagilag támogatni fogjuk a kutyáid etetését, mert a szívnek meg kell szakadnia a kegyetlen,f.szari szüleiden?Vagy előjegyzést veszel fel a kiskutyákra és ez itt a reklám helye?B..zze, neked ész kellene nem kutya!!!!!!Bocsesz a kiborulásért,ezt meg kellett írnom.Jöhet a lepontozás:)
2009. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!