Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt ijeszt meg az a szemét...

Direkt ijeszt meg az a szemét kutya mindig?

Figyelt kérdés

Mikor sétálok haza, ez egy csöndes környék. És eddig sosem volt kutya az egyik háznál De, most szereztek egyet. És olyan szemét, vagy nem is tudom, hogy az-e és direkt szívat-e engem. De, mikor megyek a kerítésnél meg sem szólal, csöndben áll a kapu mögött, és figyel. És olyan a kerítés, hogy nem lehet csak nagyon kis réseken átlátni. És mikor oda érek a kapuhoz olyat rám ugat 4-5 öt, hogy akár hányszor számítok rá, megijedek séta közben. És ennyi. Elmegyek, és csönd. Ha az úton megyek el 1 méterre, akkor meg sem szólal. Van amikor nem is áll a kapu elé.

Direkt szemétkedik velem a kutya, hogy engem ijeszget?


2011. jan. 6. 15:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész a másik oldalon? Nem szemét, csak a területét védi.
2011. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem direkt ijesztget, azért ugat, mert a kerítés előtt mész el.

A mi járdánkat mindenki nagy ívben elkerülte, mert a kutya derékig lógott kint a kerítésen (hába magas a kerítés, a kutya megoldotta).

Mivel utcában lakunk, senkit nem zavart, hogy az úton kell mennie, nagyon ritkán járnak arra autók.

2011. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

persze, tök direkt.

ha tehetné kidugná a lábát a rácsok közt és még el is gáncsolna... XD


a kutya értelmes állata a földnek. tudja, hogy az emberek a kapun át jönnek be, és azt is tudja, hogy az őt leginkább irritáló emberek (postás és társai) a kapuban állnak, mikor levelet dobnak be, vagy mikor csöngetnek, tehát olyan szituációkban, amikor neki házőrzőként lépni kell.

az én kutyáim pl. csak akkor ugatnak, ha valaki a kapuban a kerítés felé nézve áll, mintha bebocsátásra várna. buszmegálló van közvetlen előttünk, az ott ácsorgókat nem ugatják meg.

2011. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Csak ott van járda, másik oldalt a ház kerítése, és az út. Úton meg nem szívesen mászkálok, mert olyan sok autós jön itt 60-80-nal, múltkor majdnem elütöttek egy embert. Értem, hogy védi a területét, de direkt látja, hogy jövök, és oda áll, és megvárja, mire mellé érek, és a "fülembe" ugat.

Kitudom kerülni a kutyát, csak érdekel, hogy direkt szórakozik-e velem.

2011. jan. 6. 15:23
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Inkább készülj fel, hogy ugatni fog. :) Ez a dolga. :)

Ő olyan aki csendesen meg várja míg az ellenség a kapuknál van.. :D Aztán szól, hogy a védelem is ott van már. :)

2011. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szórakozik veled, a kutyák nem így "gondolkodnak", hogy : na, most ezt jól besz@rasztom :D)))


És nem is kifelyezetten "védi" a területét, ha ilyen rövid ideig ugat, bár kétség kívül a területvédéshez tartozik.

Inkább úgy fogd fel a dolgot, hogy ha még messzebb vagy, akkor nem figyelmeztet, mert nem lát benned potenciális veszélyt, meg gondolom elmegy naponta a kerítés előtt néhány száz ember, és már megszokta, hogy nem kell előtte-utánna 20 méterrel ugatnia.

Ha viszont átlépsz egy bizonyos határt, azt mondja:

Ez az udvar itt, az enyém! Hallod milyen hangos vagyok?! Az a dolgom, hogy megvédjem! Látod, milyen komolyan veszem?


Hagyd rá, nem is foglalkozz vele. Végzi a dolgát, ahogy kutyához illik. Készülj fel a kirohanásaira, és a hangoskodásaira, és mosolyogj rajta. :)

2011. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

15:37 vagyok.

Még az jutott eszembe, hogy ha olyan kis résen lehet kilátni a kapun, akkor lehet, hohy hallja, hogy jön valaki, de nem látja. És amikor már meglát, akkor túl közel vagy, bepánikol, és ezért ugat olyan hitrele, és hangosan. valamint ezért kussol, ha az úton mész, mert az egy biztonságosabb távolság számára.

2011. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Szegény kutyának szerintem ez az egyetlen öröme, unalmában kitalálta milyen jó muri megijeszteni az arra sétálókat.

Azt javaslom neked, hogy mikor a kapu közelébe érsz, próbálj meg nyugodt maradni és rászólni határozottan: "Hallgass !". Ezt akkurátusan minden alkalommal csináld meg.

2011. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért ugat mert kutya. ;)
2011. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, sírok a nevetéstől! :_)

Az a "szemét" kutya.......

2011. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!