Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál általában milyen...

Yuda kérdése:

A kutyáknál általában milyen a változatos étrend, miből áll? Nálatok ez hogy megy?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának nem kell túlzottan változatos étrend, hiszen az könnyen okozhat hasmenést.


Az állandóan használt tápot lehet esetleg kiegészíteni májjal, sajttal tojással, konyhai maradékkal, de ezek maximum 20%-át tegyék ki az adagnak.


Ha valami okból tápot kell váltani, segíthet a Laktiferm pet nevű probiotikum ami az ételtoleranciát javítja így könnyebb a váltás.

2009. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nem érdemes változatosan etetni a kutyákat. A kutya hús evő ragadozó állat, ezért a fehérje nagy részét húsból kell megoldani. Igaz, hogy képes megrágni és meg emészteni a zöldségeket is az emberhez hasonlóan, de ez nem azt jelenti, hogy répával kell etetni a kutyát. A legjobb az ha kölyök korától kezdve a fajtának/méretnek megfelelő Prémium minőségű tápot kap enni. Én az Eukanuba-t tudom javasolni, az én kutyáim azt eszik. Adnak a táp mellé egy mérő poharat is, meg mutatják mennyit kell adni a kutyusnak egy nap a tápból. Az árát tekintve egyszerre megvenni drágább mint pl. egy Pedigrét vagy egy Darlingot, de ha azt nézzük, hogy ebből a tápból sokkal kevesebbet kell adni, kb. ugyan ott vagyunk mintha kevésbé jó minőségű táppal etetnénk a kutyánkat. E mellé a táp mellé nem kell semmilyen vitamin pluszba a kutyáknak, minden benne van amire szüksége van. Sokáig eláll, nem szárad ki. A kölykök (8-12. hónapos korig) adagját 3-4 felé elosztva célszerű adagolni naponta. Felnőtt korban 1x kell etetni a kutyákat, de én jobbnak tartom ha az egy napi adagot 2 felé elosztom, reggel és délután. Az Eukanuba tápok közül célszerű azt választani ami fajtában és korban egyaránt megfelel kutyánknak. Vannak kifejezetten kis, közép és nagy méretű ebeknek készült tápok és ezeken belül, kölyök és felnőtt tápok.

Itt bővebben utána lehet olvasni : [link]

2009. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyám Royal Canint kap és nála a változatos étrend abból áll, hogy valamit mindig keverek mellé. Imádja a májkrémet és a tejfölt. A párom virslit szokott tojással összeturmixolni és azt önti rá neki. Ennél változatosabb étrend tényleg nem kell nekik.
2009. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!