Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 éves stafim és fél...

Gyula1986 kérdése:

Van egy 4 éves stafim és fél a kis kutyáktol mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
ha meglát egy kutyát behuza a farkát és bujik
2010. dec. 24. 15:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha a menhelyről hoztad, akkor érthető hogy fél, mivel ki tudja milyen előélete volt, gondolom verték szerencsétlent, ezért fél ennyire. Nagyon sok törődéssel lehet orvosolni a problémát, de ajánlom hogy vidd el kutyasuliba, lehetőleg póráz nélkülibe. Ez fontos, hiszen itt azért segíthetnek. Az a fontos, hogy jó élményt kapcsoljon más kutyák társaságához. Amúgy még valami: kérd meg az egyik ismerősödet, hogy hozza el a kutyáját aki barátságos lenne a tieddel. A kutyád szája szélét kend be májkrémmel, és engedd hogy a másik kutya lenyalja róla. Ez a módszer kezdésnek jó, és használni fog :) Az egyik ismerősöm kutyája is félt minden kutyától, akár kicsi akár nagy, de ezzel a módszerrel rögtön barátok lettek egy másik kutyával, akivel ezt megcsinálták, és azóta minden kutyához barátságos a kutyus :) Ez sokat segíthet.
2010. dec. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom, hogy az öcsédnek van 7hónapos pittje. Az a legjobb! Akkor a pittel csináljátok meg ezt a szájlenyalogatósat :)
2010. dec. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
nem fogja megharapni a pittet?
2010. dec. 25. 14:14
 14/21 A kérdező kommentje:
hogy,vegyem rá a kutyámat hogy,más kutyátol ne féljen mert azért elég ciki hogy,egy 4 éves stafi fél egy pár honapos kutyátol is mit tegyek?
2010. dec. 26. 08:13
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az a májkrémes ötlet elég jó.

Azt meg nézd, hogy hogy reagál a kiskutyára, bár szerintem ha fél tőle, akkor nem fogja megharapni.

Én is utcáról szedtem össze a staff-németjuhász keverékemet 6 hónapos korában, ő is nagyon félt, mindentől és mindenkitől.

Hát had ne mondjam, milyen átalakuláson ment keresztül. Minden idegen kutyának ment volna (bár szerintem ebbe közrejátszott, hogy megtámadták kutyák egyszer-kétszer) és a legjobb házőrző lett belőle, a leveleket a szomszéd adta oda, mert félt tőle mindenki. :D

Sajnos őrző-védőzni sosem tudtunk, mert attól nagyon félt, de attól még szuper kutya volt. :) Sajnos már meghalt. :(

Sok szeretettel bármit eltudsz nála érni, de az első az, hogy bízzon benned. Te vagy a falkavezér, és ha a vezér szerint nincs gond, akkor ő is nyugis lesz. :) A lényeg, téged se verjen a víz, ha odahozzák a kölyköt, mert a kutyád megérzi. Legyél nagyon nyugodt. :)

2010. dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
SEGITSETEK AZ ÖCSÉMNEK VAN EGY PIT ÉS ANYIRA VAKAROZIK HOGY,MÁR FOLTOS NAGYON MITÖL LEHET?
2010. dec. 26. 18:55
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha kutyát tartotok előbb utána kéne nézni hogyan kell tartani és ha beteg,jelen esetben viszket valamitől a bőre forduljon orvoshoz vele!

Ha egyszer gyereked lesz és neagyisten fejtetűt kap akkor is ide fogsz írni,hogy mitévő légy?Bocs a nyers hasonlatért.

2010. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
szia nem haragszok de már orvoshoz is vittem söt gyógysampont is használtam neki és gyógyszert is de nem tudom mi lehet vele mert egyik sem használt!és ha meg kérhetlek egy gyereket ne hasonlits egy állathoz!
2010. dec. 27. 07:15
 19/21 anonim ***** válasza:

Vakarózást okozhat rühatka, bolha, gombásodás, ekcéma, allergia, és még egy csomó dolog. Olyan orvoshoz kéne vinni, aki nem tippelget, hanem kivizsgál és aztán kezel. Bőrkaparékot kellene venni tőle, és azután megállapítani a kezelés módját.


A te kutyádat pedig én is azt javaslom, hogy vidd iskolába, egy félős staffinál bármikor előkerülhet a félelmi agresszió, és ha támad, abból nagy baj lehet. Fokozatosan össze kellene szoktatni jól kommunikáló kistestű kutyákkal, felügyelet alatt.


Keress egy olyan sulit, ahol nem használnak pórázt, és segítenek a szocializációban.

2010. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Számomra az állataim ugyanolyan fontosak mint majd a gyermekem,mert mindkettőnek a legjobbat akarom megadni és csak akkor kerül hozzám,ha megfelelő anyagi helyzetben leszek és lélekben is felkészülök rá.
2010. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!