Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiszti a részéről, vagy...

Hiszti a részéről, vagy valami szervi baja lehet?

Figyelt kérdés

Van egy kutyánk, aki eléggé bizonytalan, felenk, lassan egy éve van velünk. A szobatisztasággal az elején megküzdöttünk, mostmár bármikor otthon tudtuk hagyni. A gond akkor kezdődött, amikor nyár elején műtétem volt, aminek a következtében 3 hónapig otthon voltam (egészen szeptemberig), mindezek mellé társult, hogy a párom is sokszor home officeolt, itthon volt. Szóval mindig volt vele valaki. Szeptemberben visszaálltam dolgozni, párom még mindig sokszor itthon maradt, de azért eljárt munkába is. Így itthon volt egyedül átlag 6-7 órákat. Nem volt semmi gond, nem szedett szét semmit, teljesen jól elvolt. Délután nagy séta, este vagy megint nagy séta vagy futás. Ez eddig jól is ment. Előző hónapban délutánra mentem dolgozni, amíg a párom egy hétig nem volt otthon munka miatt, akkor délelőtt sétáltunk meg éjszaka amikor hazaértem, így is teljesen jól elvolt. A gondol előző héten kezdődtek. Mindketten visszaálltunk normál kerékvágásba, én is, párom is dolgozik napközben, a kutya átlag 7-8 órát van egyedül. Műtét előtt gond nélkül elvolt ennyit. Viszont előző héten kezdődött azzal a probléma, hogy csütörtökön, majd utána pénteken is bekakilt, bepisilt. Csütörtökön kb.7-8, pénteken 6 órát (se) volt egyedül. És mégis. Ráadásul akkora adagokat, hogy nagyjából egy napra elegendő. Majd ez ugyanígy a hétvége kivételével folytatódott tegnap, illetve ma is. Szerintetek lehet valami szervi baja? Ha marad ez a héten, akkor mindenképpen elviszem dokihoz, de alapvetően a kedve jó, semmi nem változott a viselkedésében. Csak ez a házba pisilés/kakilás, amit lemuvel mostanában.


Nem tudom, lehet amiatt van ez, mert már teljesen egyedül van otthon 7-8 órákat? Reggel direkt ki is vittem az utcára, nem csak a kertbe, és igyis besikerult egy csomag.


tegnap 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Vegyél neki egy kinti kutyaólat a kertbe, és amikor elmész otthonról, ő meg egyedül marad, akkor legyen kint. Ez lenne a legjobb megoldás, lehetne kinti-benti kutya. Akkor a kertben végezné el.


Szervi baj nem valószínű.

tegnap 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Váltottatok nála kaját? Ha nem, akkor ez inkább lelki eredetű, mint szervi. A kutyák szeretik a megszokott dolgokat. 0-24 volt vele valaki hónapokig, most meg full egyedül van hagyva órákra. Azt írod félénk, így lehet kicsit ideggyenge is, jobban megviselik a változások. Illetve arra figyeljetek még (esetleg kamerával), hogy vonyítás, rombolás lesz-e a jövőben, ha egyedül marad, mert a szeparációs szorongás is előjöhet.
tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es: nem fog kint lenni egyedül, előző kutyám zárt, szökésbiztos kertből tűnt el, kilopták.

2: ugyanazt a kaját kapja január óta, így én ezt is kizárnám. Az egyetlen dolog, ami "rombolás" hogy gyakran felugrik az ágyra, amikor nem vagyunk otthon (tudja, hogy nem szabad, de arra már nem gondol, hogy a plüssállatait is levigye maga után), felismeri azt a csengőt, ami csippan, amikor beírjuk a kapukódot, így le is ugrik egyből.

tegnap 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Barátnőm hasonló helyzetben van. Alapvetően otthonról dolgozik, csak néha kell bemennie. Ilyenkor gyakorlatilag minden alkalommal van baleset otthon. Nem azért mert ne bírnák ki a kutyái, akkor is vannak annyit vécé nélkül ha otthon van. Csak hát a gazda hiánya...
tegnap 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!