Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát keresem?

Melyik kutyafajtát keresem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

jelenleg van egy aussiem, és a következő 2-3 évben szeretnék egy második kutyát. Elképzelésben tudom, hogy körülbelül milyet szeretnék, de nem tudom létezik-e olyan fajta:D

Méretben hasonlót, mint az aussie, esetleg border collie. Egy olyan kutyát, aki kiváló agilityre, lehet benne sikerélménye. Hosszabb szőrű, és valóban energikus. Kevésbé beszédes, nem ugatja a falat, mint a mudi,pumi,puli. Lehetőleg ritkább fajta. Régebben border colliet szerettem volna, de már az eső helyett is az esik, és így sajnos ellenérzésem van ellenük. Így azt szeretném legutoljára rakni a sorban. Egy lehetőleg egy gazdás fajtát szeretnék. Jó lenne, de sokadlagos feltétel, hogy több színváltozata legyen.

Illetve tudom, hogy csak juhászkutyákat sikerült említenem, de az sem feltétel.

Számomra nem gond, ha Magyarországon nem elérhető fajtáról van szó, de Európában igen.

Esetleg van elvárásaimnak megfelelő kutya, vagy még egy aussiet keresek?



tegnap 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Főként a spánielek között nézelődnék, így elsőre nekem a vadkacsavadász retriever és a holland kacsavadász jutott eszembe, de szerintem jó lehet még a sheltie is. Egyik sem olyan hű de gyakori fajta, hosszabb szőrük van és nagyon sok energiájuk, biztosan jók lesznek agilityre. Esetleg ha nagyon ritkát szeretnél finn spicc.
tegnap 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

berger de pyrenees, bearded collie, vízi kutyák, springer spániel, working cocker spániel, kis münsterlandi.

Náluk is azért kell tudatosság, hogy ne legyenek ugatósak.

Az a "baj", hogy pl pont most van az agility vb és hát a legmagasabb kutyák között 91% a border, eggyel alatta pedig 89%. Szerintem ne félj a fajtától, csodás kutyák és nagyjából egészségesek.

Meg esetleg nézz körül a menhelyeken is, én is "féltem" a keverékektől, de végül hazavittem egyet és már jó sokszor álltunk a dobogón pont agilityben (igaz, 1-2 "fránya" border általában megelőz :) )

tegnap 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%
Egy ismerősömnek tibeti terrierjei vannak, velük agilitizik, ők kb. megfelelnek az általad leírtaknak. A bundájuk sok törődést igényel és közepes a mozgásigényük (mondjuk nem annyi, mint egy sheltie vagy border, de azért bőven az átlag napi-másfél-óra-séta felett).
ma 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!