Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kint tartja télen a...

Aki kint tartja télen a kutyáját, úgy, hogy az rövidszőrű, milyen körülmények közt teszi?

Figyelt kérdés
Nekünk egy tacskónk van, ha tíz percre kivisszük, akkor is remeg, egyelőre kénytelenek vagyunk bent tartani, de állandóan nem lehetne ott. A kutyaruha valamennyit segítene, de nem hiszem, hogy meg is oldaná a problémát. Van kint háza, a házban pedig takarók, ugyanakkor az is kevésnek látszik. Találkoztam már kint tartott tacskókkal, így azt hiszem, valami megoldás lehet rá. Milyen tapasztalataitok vannak?

szept. 13. 20:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
71%

A mienk szálkásszőrű. Nem egyik napról a másikra csak ki van téve a hidegre, hanem mindig kint van, fokozatosan megszokja az időt, ahogy hűl, vastagabb aljszőrzetet növeszt. (De a teljesen rövidszőrűek pl. nem tudom, hogy növesztenek-e aljszőrzetet, szerintem nem.) Kutyaruhája nincs, csak átázna és az hűti. A házában nem takarók vannak, mivel az is átázik, hanem szalma. De az sem csak mutatóban, hanem szinte teljesen kibélelve vele. Abba szokta befúrni magát, imádja. :)) A ház két fal között van eleve, teljesen szélvédett helyen és a bejárathoz télen teszünk neki függönyt.

Ha nagyobb a hideg, akkor van egy melléképületünk, ahol kb. 15 fok van télen is. Éjszaka oda néha bemegy.

Mielőtt kapom a lepontozást: a mienk pl. utál bent lenni, körbenéz és aztán menne is. Szilveszterkor beengedjük, de akkor is nézi az ajtót és menne ki.

szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!